Gewezeus’tan Çocuklara Bayram Harçlığı Müjdesi

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

TR Radyo‘nun bayram harçlığı müjdesi, radyo dinleyicilerimize, hafta içi her gün 18:00 – 20:00 saatleri arasında Hoş Sohbet ve Cuma geceleri 00:00 – 02:00 saatleri arasında Korku Seansı isimli programı hazırlayarak sunan yayıncımız Gewezeus’tan geldi. Peki Gewezeus bayram harçlığını kimlere verecek? TR Radyo’da yapmış olduğu yayını sırasında bayram harçlığı dağıtacak olan Gewezeus’tan bu istek nasıl talep edilebilecek? Hemen detayları sizlerle paylaşalım:

Gewezeus, TR Radyo dinleyicilerine bayram harçlığı müjdesini şu sözlerle verdi: “Radyo dinleyen ve yaşları 7 – 15 arasında değişen, ihtiyacı bulunan 10 çocuğumuzun her birinin İBAN numarasına 20 TL yatıracağım. Bunun için çocuklarımızın anne, baba, abla, abi ya da diğer yakınlarının İstek Gönder butonunu tıklayarak, çocukların bilgilerini paylaşmaları yeterlidir. Yazılan mesaj içerisinde çocuğun adı, soyadı, iletişim bilgilerinin de bulunması önemlidir. 22 Mayıs 2020 Cuma günü 18:00’da TR Radyo’da başlayacak olan Gewezeus iLe Hoş Sohbet programına kadar gelen tüm talepleri toplayıp, sonra da bu yayınımda yapacağım çekiliş ile bayram harçlığını hangi 10 çocuğumuza vereceğimi belirleyeceğim. Bu durumun suistimal edilmemesini umuyorum. Hiç bir menfaat gözetmeden ve TR Radyo’dan bağımsız olarak, tamamen kendi isteğimle yapmış olduğum bu uygulama ile çocukları sevindirmekten başka hiç bir amacım yok.”

Peki bu bilgi doğrultusunda yapılması gereken tam olarak nedir? Gewezeus’tan bayram harçlığı nasıl alınabilir?
■ İlk olarak TR Radyo’nun İstek Gönder butonuna tıklanmalıdır.
■ Burada yer alan form doldurularak, Mesaj içeriğine, 7 – 15 yaş arası çocukların ad, soyad ve iletişim bilgileri yazılmalıdır.
■ Bu adımlar, çocukların yakınları tarafından izlenebilir.
■ Son katılım tarihi: 22 Mayıs 2020 Cuma 18:00’dır.
■ Ardından 22 Mayıs 2020 Cuma günü 18:00 – 20:00 saatleri arasında TR Radyo’da yayında olan Gewezeus iLe Hoş Sohbet programı dinlenmelidir.
■ Yayında, Gewezeus tarafından yapılacak olan çekilişle, bayram harçlığı almaya hak kazanan 7 – 15 yaş arası 10 çocuk belirlenecek ve isimleri açıklanacaktır.

Tüm radyo dinleyicilerimizin de bildiği gibi, bayram harçlığı ve bayram şekeri, çocukların bayramları iple çekmesinin en önemli nedenidir. Her ne kadar günümüzde bayramlar tatil olarak düşünülse de, anne ve babalarımızın anlattıklarına bakılınca bayramın çok daha farklı bir şey olduğu ve çocuklara da öğretilerek sürdürülmesi gereken geleneklerinin bulunduğu hatırlanabilir.

Günümüz olumsuz şartları düşünülecek olursa, çocukların kapı kapı dolaşarak bayram şekeri ya da bayram harçlığı toplamasının ne denli zor olduğu ve ailelerin bu duruma neden izin vermediğini anlamak hiç de zor olmayacaktır. Tüm bu olumsuzluklara Corona Virüs de eklenince durum çok daha kötü bir hal almıştır. Ancak Gewezeus, TR Radyo dinleyen çocukları bu anlamda, kendi çapında sevindirerek, bayramı onlar için daha keyifli hale getirmeyi isteyerek, onlara bayram harçlığı müjdesini vermiş bulunuyor. Çevrenizdeki çocukları bu anlamda bilgilendirerek, etkinliğe katılmalarını sağlayarak onları mutlu edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*