Android Radyo Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Android radyo uygulaması nasıl kullanılır sorusunun yanıtını, özellikle kesintisiz canlı radyo dinlemeyi alışkanlık haline getirmiş radyo dinleyicileri için ilerleyen bölümlerde vereceğiz. Geçmişte radyo dinlemek için bir teyp başına kilitlenmek ya da elde küçük bir radyo taşımak gerekirken, günümüz akıllı telefonları ile bunların hiç birine ihtiyacımız bulunmuyor. Android radyo uygulaması, ruhumuzun gıdasını bize her an, her yerde veriyor. Peki Android radyo uygulaması nasıl kullanılır? Öğrenip, sonrasında bu büyük rahatlığı yaşamaya ne dersiniz?

Android radyo uygulaması kullanımı için ilk olarak olarak uygulamayı akıllı telefon ya da tabletinize indirmeniz gerekmekte. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

■ İlk olarak, hemen yukarıda yer alan Google Play Store logosuna tıklayın.
■ Karşınıza çıkan yeni sayfada yer alan Yükle butonuna tıklayın.
■ Bir müddet bekleyin ki Android radyo uygulaması indirilsin.
■ Ardından, Yükle butonunun olduğu yerde Aç butonu belirecektir. Radyo dinlemek ve Android radyo uygulamasını açmak için Aç butonuna dokunabilirsiniz.

İndirdiğiniz TR Radyo uygulamasını daha kolay kullanabilmek için onu telefonunuzun masaüstüne kısa yol olarak eklemenizi öneriyoruz. Peki bunu nasıl sağlayabilirsiniz?

■ Akıllı telefon ya da tabletinizin ekranını aşağıdan yukarı doğru çekerek menüye; yani cihazınızın içerisinde yer alan dosyalar ve uygulamaların bulunduğu alana ulaşın.
■ Ulaştığınız bu alanda TR Radyo’yu hemen göremeyebilirsiniz. Bu durumda, ekranı sağdan sola doğru, resim bakarken çektiğiniz gibi çekin.
■ TR Radyo’yu burada da bulamadıysanız ekranı, bulana kadar çevirebilirsiniz.
■ Uygulama ve dosyalar arasında TR Radyo logosunu gördüğünüzde, üzerine uzun süreli basılı tutun.
■ Bu sırada Android radyo uygulaması kısa yol olarak cihazınızın ana ekranına eklenmiş olacaktır.
■ Üzerine basıp, basılı tutarak uygulamayı istediğiniz yere de sürükleyebilirsiniz.

Artık TR Radyo uygulamasını indirip kısa yol haline getirdiğimize göre, Android radyo uygulaması nasıl kullanılır sorusunun yanıtını da rahatlıkla verebiliriz. Kesintisiz canlı radyo dinlemeye hazır mısınız?

■ Android radyo uygulaması kullanımı için ilk işiniz, indirip, sonrasında da kısa yol haline getirdiğiniz TR Radyo uygulamasının üzerine tıklamak olmalı.
■ Hemen sonrasında, uygulamayı kapatmak için öncelikle radyoyu durdurmanız gerektiğini belirten bir küçük pencere ile karşılaşacaksınız. Tamam diyerek o pencereyi kapatabilirsiniz.
■ Ve artık radyo dinlemeye başladınız demektir. İsterseniz ekranı kapatabilir ve TR Radyo arka planda çalarken siz telefonunuzda internet üzerinde sörf yapabilirsiniz; isterseniz de uygulama içerisinde gezinebilirsiniz.
■ Uygulamanın sol üst tarafında bulunan üst üste 3 çizgiye dokunduğunuzda, karşınıza bir menü çıkacaktır. Bu menüde İstek Yap, Yayın Akışı, Facebook, İnstagram ve Websitemiz butonları yer alır.
■ İstek Yap butonuna tıklayarak radyomuza istediğiniz şarkıyı iletebilirsiniz.
■ Yayın akışından, dinlemek istediğiniz yayıncının yayın gün ve saatlerini takip edebilirsiniz.
■ Facebook ve İnstagram sayfalarımızı beğenerek, radyomuz hakkında bilgi sahibi olabilir; yayındaki DJ’lerimizi anlık olarak görebilirsiniz.
■ Websitemiz butonunu tıklayarak ise TR Radyo’nun web sitesine ulaşabilirsiniz.
■ Android radyo uygulamasının sağ üst tarafında ise Paylaş butonu bulunmaktadır. Bu buton aracılığı ile radyoyu arkadaşlarınızla paylaşabilir; onların da yüklemesini sağlayarak kendilerine şarkı armağan edebilir, mesajlar gönderebilirsiniz.

Android radyo uygulaması kullanımını öğrendiğinize göre, keyifli dinlemeler dileriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*