Asi Ruh TR Radyo’da

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 14
    Shares

İsmimden de anlaşılacağı üzere holiganlık derecesinde bir BeşiktAşk aşığı; öyle ki “B” küçük yazılırsa kavga edecek derecede 😉 Hayatın anlamı Siyah & Beyaz dercesine eskide kalmış biriyim belki; belki de tam tersi 2100’lerde yaşıyorumdur.

Radyodan ziyade müzik bir tutku oldu tüm hayat boyu. Lise yıllarında, radyom, elektrik kesintileri dışında hiç kapanmazdı; gece programlarına düşkünlüğüm o yıllardan kalmadır. Geceyi karanlığı ve kitapları da severim, müzik eşliğinde oldukça.

Karasal yayın yapan radyolarda çalışmaya, daha doğrusu program yapıp eğlenmeye başladığımda 15 yaşlarında falandım. O kadar ki üste para bile verebilirdim; nitekim öyle olmadı. Bi kaç yıl yerel radyolarda gençlik üzerine programlar yaptım. Gece, Ay vakti isimli (isim çok güzeldi, bir gece yayıncısından araklamıştım) şiir sohbet programı yaptım. Canlı yayınlar bağlantılar ve ismini vermek istemeyen dinleyicilere o yaşımda derman oluyordum. Aşık olmadan aşk mektubu örnekleri veriyordum abilere ablalara… Yıllar o radyoları da elimizden alıp götürdü. Teknolojiye ve faiz lobisine yenik düşüp internet radyolarına attık kapağı.. Attık atmasına da o sıcak samimi dinleyicileri kaybettik tabi ki..

Yayınlarıma gelince: artık şiir okumuyorum, aşık da olmuyorum; olanlara da Allah başka dert vermesin diyorum; bana bulaşmayın o kadar. Evet yayınlarım Nostalji 45’lik plaklar, eski film müzikleri, 70, 80, 90’larda hit olmuş ya da olamamış şarkılar. İstek konusu çok muamma bir durum. Programda bahsederim, formatıma uygunsa çalabilirim, onun dışında isteklere yer vermem. Benden sonra gelecek yayıncıya bırakırım. Canlı yayın konuklarını severim; sohbet etmeyi de. Umarım ilerleyen zamanda bunları da başarabiliriz.

Benden şimdilik bu kadar. İlerleyen zamanda daha iyi tanışırız nasıl olsa. İyi bir dinleyici olursanız; Belki bir gün benden istek bile istersiniz de çalarım ne dersiniz?

AsiRuh iLe Saklı Seçilmişler’den istekte bulunmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz:
Radyo dinleme yöntemleri:
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*