Dj bg1903 ile Eskimeyen Eskiler Yayında

Canlı Yayında Kim Var?

Dj bg1903 ile Eskimeyen Eskiler
Merhaba ben Bülent yani dj,bg1903. Sizlerle hafta içi saat 14 ile 16 arası buluşuyoruz. Formatımızda 70’s, 80’s, 90’s Türkçe Pop ve Güncel Albümlerden oluşan en güzel ve en özel şarkılarla sizlere ulaşmaya çalışıyorum.

Zaman zaman yayın akışına uygun olursa isteklerinize yer vermeye çalışıyorum; fakat doğrusunu istersenız: istek yayını yapmak taraftarı değilim. Sebebine gelince: her an aynı atmosferde olamayabılıyoruz; birimiz hareketli isterken diğeri slow dınlemek ıstıyor. Bunun orta yolunu bulmak burada bana düşüyor. Yayını sabit bir format üzerinden, dinleyıcıyı sıkmadan ve kulağı yormadan yapabilmek için; sevdikleriniz ya da arkadaşlarınız dostlarınız için istediğiniz mesajları iletip seçimi yayının o anki formatına uygun bir şarkıyla yapmaya çalışıyorum ki her kulağa uygun bir anda ulaşabilmek için.

Neden eski şarkılar ?

Neden eski şarkılar? Çünkü onlar çocukluğumuza işlemiş, ruhumuza dokunmuş, her bir sözunde ayrı bır anımız olan “Haytımızdaki Eskimeyen Eskiler” olduğu için eski şarkılar. 90’ları dolu dolu yaşamış bir çocukluğum olduğu için birçok şarkının çıkış tarıhını ezbere biliyorum, bazılarında tam emın olmasam da hangı yıllar arasında çıktığı mutlaka aklımın bi ucundadır 😉

Peki ya 70’s 80 leri nerden biliyorsun ?

Bu yıllardaki şarkıların Albümlerin çıkış tarihlerini bilmem. Müziğe Yeşilçam’a olan saygımdan ve Kulağımın aşinalığından diyelım. 1975 yılında çıkan bir ilhan İrem şarkısı 2018 yılında bıle hala aynı güzellikte dinlenebılıyorsa ve dinleyıcı bu şarkıyı dinlerken mutlu olabılıyorsa mutluluğunun tarihini bilmeli ve unutmamalı.

Yayın Akışımıza Gelince

Genelde ilk yarım saati Eski Hareketli şarkılarla açıp ikinci yarım saatte Arşiv Slowlarla devam ettirip üçüncü yarım saati Güncel şarkılara bırakıyorum. Finalde ve son yarım saatımızde ise Karma olarak Eskimeyen Eskilere yer veriyorum 70’s 80’s 90’s

Dj bg1903 ile Eskimeyen Eskiler’den istekte bulunmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz:
Radyo dinleme yöntemleri:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*