Dj_İsyankar’la Koyu Demli Nameler

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Merhaba;

Ben nickname (Takma isim)’i ile yayın formatı arasındaki ilişkiye anlam veremediğiniz isim Dj İsyankar. Bilindiği üzere oyun havaları başta olmak üzere pop müzik ile harmanlayarak kıpır kıpır bir yayın yapıyorum. Tercihim her ne kadar hareketli şarkılardan yana da olsa Tabi ki istekler doğrultusunda elimden geldiğince arabesk ve slow çalışmalara da yer vermeye çalışıyorum…

Eminim ki neden yayın sırasında sergilediğim pozitif enerjiye rağmen böyle bir nick seçtiğimi merak ediyorsun. Psikologlar bu sözü söylediğinde hiç bir zaman inandırıcı gelmedi ama, gel seninle anlam veremediğin bu ismin mazisine inelim, bakalım bunu bir psikolog gibi yapabilecek miyiz…. Gerçi köstekli saatimiz eksik ama olsun….

Aslında her şey 8 Kasım 2011 tarihinde daha körpecik bir delikanlı iken şiire olan yeteneğimin farkına varmamla başladı… Yazmaya başladığım günden itibaren şiirlerimi büyük beğeni ile okuyan bir isim, yazdığım şiirlerden yola çıkarak senin ismin isyankar şair olmalı dedi ve o günden sonra öyle kaldı… Yazmaya başladıktan kısa süre sonra kafelerde canlı müzik eşliğinde doğaçlama olarak şiir okumaya başladım, bir de baktım ki artık herkes beni İsyankar Sair olarak tanıyor…

2-2,5 yıl önce aktif sahne hayatıma son vermiş olsam da fırsat buldukça hâlâ sahne almaya devam ediyorum… Çocukluk hayalim olan radyoculuk hayatıma başladığım o güne gelecek olursak… Çok sevdiğim ve şu an hangi radyoda olursa olsun yayınlarını büyük beğeni ile takip ettiğim bir isim, bende adeta bir reflektör gibi parlayan radyoculuk ışığını fark etmiş olmaktadır ki, bana radyoculuk yapmayı teklif etti.. Bu teklif belki de çocukluk hayalime kavuşmamı sağlayacak ilk adım olacaktı, dolayısıyla bu teklife kayıtsız kalamadım.

İlk zamanlar yayınlarım Mehmet Ali Birand’ın haber sunuşunu aratmasa da, zamanla sevilmeye başlamıştım ve birand yerini zamanla Beyazıt Öztürk’e bırakıyordu sanki… TR Radyoda ilk dinlediğim isim sevgili Almina oldu, laf aramızda biraz kıskandım onu. Çünkü onun hayyranları vardı güzel mi güzel (umarım Mustafa SANDAL telif istemez).

Küçük bir kıskançlık krizi sonrası öğrendim ki yayıncılık için başvurmam gereken isim de sevgili Almina imiş meğer. Bunu öğrenir öğrenmez adeta bir küçük Emrah edasıyla kendisi ile konuşmaya gittim. Ellerimde çiçekler kapısında sırılsıklam beni gören patron onu kıskandığımın farkına bile varmadan beni TR Radyo ailesine yayıncı olarak aldı….

Yayıncılığa başladığım ilk sıralarda yayın saatim sürekli akşam üzeri olduğu için ben aç susuz yayın yaparken sizlerin yudumladığı 5 çaylarını da göz önünde bulundurarak programımın ismini “İSYANLARLA KOYU DEMLİ NAMELER”olarak belirlendim ve yaklaşık iki yıldır bu isimle yayın yapmaktayım….

Uzun lafın kısası Çarşamba ve cumartesi günleri saat 14/16 arası Kibariye 5 çayı için kapını çalmaya hazırlanırken, Orhan Baba’nın dediği gibi, “BATARKEN UFUKTA BİR AKŞAM GÜNEŞİ” ben TR Radyoda seninle olacağım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*