Dj_MatraX

1978’de İstanbul’da Dünya’ya gözlerimi açtım. Çocukluk yıllarım İstanbul Kastamonu hattında geçti. Çocukken çok sakin, çok efendi biriymişim annemin dediğini söylüyorum. Çocukluğum, tüm çocuklar gibi sokakta top oynayarak veya misket onayarak geçmedi. Benim işim – gücüm elektronik eşyaları söküp içlerine bakmaktı; çocukluğum da öyle geçti; he birde o zamanlar sadece TRT fm vardı onu dinleyerek geçirirdim zamanımı.

Kendi kendime hep sorardım “bu radyonun içinde insanlar nasıl konuşabiliyor?”. Tabi ben durur muyum radyoyu o anda söküp içine bakmıştım, tabi daha sonrası facia radyoyu toplayamadım. Babam tamirciye götürmüştü. Çocukluk aklı işte…

İlkokul ve Liseyi istanbul Erenköy ilçesinde tamamladım. Üniversiteyi ise izmir Selçuk üniversitesi Makina Teknikerliği Bölümünde Bitirdim. Kısa Süre bilişim dergilerinde makina teknikleri köşe yazarlığı Yaptıktan Sonra, Vatani Görevimi yapmak üzere Şırnak’a gittim. Askerden geldikten sonra, 1999 yılında ilk cep telefonumu aldım halen hatırlarım nokia 5110 du
.
Daha sonrasında aklıma hep koyduğum bir şey vardı; o da neydi? radyocu olmaktı. Rahmetli amcamın kendi yerel radyosu vardı. Kapısını çaldım amcamın. Dedim beni dj yapacaksın. Dediği ne biliyor musunuz amcamın? “Sen git okulunu okuduğun işi yap sen bu işi yapamazsın.”

Ben kafaya koydum bir kere yapacaktım dj’liği. İnternette gezinirken bir radyo sitesi gördüm. Hemen iletişime geçtim; dedim ben dj olmak istiyorum, ben yayın yapmak istiyorum dedim. Kendileri işte dünya ahiret soruları sordular, sanki sanarsın memur alıyorlar. Ama benim, onca şeyi neden sordukları, sonradan aklıma yattı: radyocu olmak hiç bir şeye benzemiyor. Çok farklı bir meslek; meslek de demeyelim buna biz, karşı tarafa, dinleyenlere pozitif elektrik vermek, onları neşelendirmek çok önemliydi. Neyse ben o sitede 1 sene radyoculuk yaptım; tabi bu arada amcam da benim bu durumumu öğrenmiş ki beni bir kaç kere dinlemiş internette.

Beni bir gün arıyor hemen gel radyoya, seninle konuşucaz dedi. Neyse gittim. Dedi otur şu mixerin başına, şimdilik sadece müzik yayını reklam girişlerini yapıcaksın dedi. Bende bir heyecan oldu nasıl sevindim sizlere anlatamam.

Ben dediklerini harfiyen yaptım ama bu yaklaşık 3 ay böyle devam etti. Bir gün radyocu bir arkadaşı gelmemiş. Bana dedi otur mikrofonun başına, bugun yayını sen yapıcaksın. Bana demez mi iş bu? Dedim sonunda isteğim yerine gelmişti yerel bir radyoda yayın yapıcaktım ve radyo hayatım o gün tam anlamıyla başlamış oldu. Ama gelin görün ki o anki şartlar dj’lik yapmama imkan kılmadı ve okuduğum mesleği seçtim. Ve ona devam etmek zorunda kaldım.

Ama diyeceksiniz ki vazgeçtiniz mi radyoculuktan? Asla! ben yine internet üzerinden kendi radyo sitemi açarak, 10 yıl devam ettirdim. Son 3 yıldır da ara verdim ta ki TR Radyo.com ailesiyle sayın Almina hanımla tanışana kadardı. Ve bundan sonra siz değerli TR Radyo.com ailesiyle, radyo programlarıma devam edicem

Eğlenceyi Sevenleri Yayınlarıma Beklerim. :))

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*