Aldatma Nedenleri Nelerdir?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 3
    Shares

Aldatma nedenleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan en bilinenleri sizlere ilerleyen bölümlerde aktaracağız. TR Radyo‘nun değerli kesintisiz canlı radyo dinleyicilerini, aldatma nedenlerinden olabildiğince uzaklaştırmaya çalışacağız. Çünkü biliyoruz ki sadece aldatılan değildir bu durumdan olumsuz etkilenen. Aldatan da çok çeker aldatmanın acısını. Ancak bunu algılaması çok uzun zaman alır; aldatılan ise anlık yaşar, anlık ağlar… Peki neden aldatır bu insanlar?

Aldatma Nedenleri Nelerdir?

■ Çok dışa dönük bir insanın aldatması, diğer insanlara göre daha yüksek olasılıktadır. Gerek sosyal medyada, gerekse dış ortamda çok aktif, girişken, sosyal bir insanın, eğer sevgilisi ile geçirdiği zaman az ise ve aralarındaki bağ yeterince güçlü değilse, aldatma olasılığı oldukça yüksektir.

■ Aldatma nedenleri arasında fiziksel birlikteliğin azalması da yer almaktadır; çünkü fiziksel birliktelik ile aynı anda hem bazı duyguların hem de hormonların artışı durumu söz konusudur. Sevgiliye karşı azalan hormonlar ya da duyguların, bir başka kişiye karşı artması hali aldatma nedenleri arasında yer alır ve bu aldatma fiziksel olabileceği gibi, duygusal da olabilir.

■ Paylaşımlarınız azaldı ise de birbirinizi aldatma ihtimaliniz yükselir. Çünkü paylaşımların azalması ya sevgilin azalmasına ya da ilişkiden sıkılmış olmaya bağlıdır. Tam da bu noktada, sevgilisinden yeteri kadar ilgi göremeyen kişi, ilgi gördüğü diğer kişilere yakınlaşmaya ve onlarla mutlu olmaya başlar.

■ İzlenen filmler, içerisinde bulunulan arkadaş grubu ya da sosyal medya paylaşımlarının aldatmayı onaylar nitelikte olması da aldatma nedenleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle, aldatılıp aldatılmayacağınızı anlamak çin sevgilinizin içerisinde bulunduğu ortamlara ya da arkadaş ortamlarına dikkatli bir bakış atmanız ya da arkadaşlarının aldatma hakkında neler düşündüğünü ona sormanız yeterli olacaktır. Ne demişler: Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.

■ Aldatma nedenleri nelerdir sorusunun bir diğer en çok bilineni ise sevgilinizin aldatma hakkında neler düşündüğüdür. Eğer çok da büyütülmeyecek bir durum olduğunu söylüyorsa, bu gibi şeylerin hayatta her zaman olabileceğini savunuyorsa, siz muhtemelen bir aldatılan adayısınız demektir. Bu noktada kendinize dikkat etmelisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*