En Yakın Arkadaşımın Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 6
    Shares

En yakın erkek arkadaşımın benden hoşlandığını nasıl anlarım? Pek çok kişi bu sorunun yanıtını merak etmektedir. Çünkü aslında kadınların genel düşüncesi şudur: En yakın arkadaş bir kadın değil, erkek olmalıdır. Çünkü bir kadının en büyük rakibi yine bir kadındır. Peki en yakın arkadaşımın benden hoşlandığını nasl anlarım sorunuza ne şekilde yanıt verebiliriz? TR Radyo olarak kafanızdaki bu soru işaretlerini kolayca çözmenize yardımcı olacağız. Siz ona tüm sırlarınızı, hatta erkek arkadaşlarınızla sorunlarınızı bile anlattınız; ama şimdi kesintisiz canlı radyo dinlerken aklınıza, onun sizinle sanki daha farklı ve daha çok ilgilendiği takıldı… Olabilir böyle şeyler. En yakın erkek arkadaşımın benden hoşlandığını nasıl anlarım sorusunun yanıtları çok da zor değil.

En Yakın Arkadaşımın Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım?

■ Sizi Sürekli Güldürmeye Çalışır: Aslında pek çok erkeğin huyudur bu: Kadınları güldürmeyi severler. Ama eğer en yakın erkek arkadaşınız bunu moraliniz bozuk olduğunda size sıklıkla yapmaya başladı ise TR Radyo olarak müjdemizi isteriz: Sizi muhtemelen seviyordur.

■ Sizden Sürekli Yardım İster: Erkekler birinden; özellikle de bir kadından yardım istemekte çok zorlanırlar. Kadın erkek eşitliğinde erkeklerin daha güçlü olduğunu söylemeyen yoktur malum. Ancak en yakın erkek arkadaşınız her konuda size danışıyorsa, sizden sürekli yardım almak istiyor, hatta ilişkisinde ne şekilde yol alması gerektiğini bile size soruyorsa, sizden hoşlanıyor demektir. Bu aslında şu anlama gelir: Siz ona ilişkini bitir diyecek kadar ondan hoşlanıyorsanız, o ilişki biter ve en yakın arkadaşınız sizin yanınızda durmaya başlar.

■ Sürekli Sizinle Uğraşır: En yakın arkadaşımın benden hoşlandığını nasıl anlarım sorusunun yanıtları arasında yer alan, sürekli sizinle uğraşması, yeri geldiğinde size kaba davranıyor gibi gelmesi, sizin aklınızı çelecek, sizi baştan çıkaracak, hatta unutulmayacak davranışlarda bulunması, hep bir gelecek düşünmesi ve sizinle ilgileniyor olmasından kaynaklanmaktadır. Herkes şunu bilir ve söyler ki: İnsan sevdiğiyle uğraşır. Bu kalıplaşmış durum erkekler için de geçerlidir. Onların kaba olduğu anlamına gelmez.

■ Sizi Gizli Gizli İzler: Gizliyse nasıl anlayacaksınız? Hiç de zor değil. Zaman zaman ona bakın. Eğer her baktığınızda size bakışlarını yakalıyorsanız ve o anda başını çeviriyorsa, muhtemelen sizden hoşlanıyor; ama aynı zamanda tepkinizden korkuyordur. Haksız da değil hani. En yakın arkadaş sevgili olduktan sonra, ilişki devam ettirilemezse, yeniden en yakın arkadaş konumuna geçmesi imkansızdır. Siz iki masal kahramanı değilsiniz. Kimse bunu başaramazken siz nasıl başaracaksınız?

■ Sürekli Sizinle Dışarı Çıkmak İster: Söz konusu bir erkek. Ve hepimiz biliyoruz ki dışarı çıkmak istedikten sonra, elini sallasa ellisi… Ama, en yakın erkek arkadaşımın benden hoşlandığını nasıl anlarım dediğiniz adam sürekli sizi arıyorsa, başbaşa bir yerlere gitme planları kuruyorsa, hem sizinle sevgili olma planları kuruyor, hem de özel bir şeyler konuşmak istiyordur. Aksi halde, her gün bal yiyen baldan usanır ve bir adım daha ileri gidebileceği biri ile dışarı çıkmak ister değil mi? Zaten sizi her aradığında size ulaşabilme ihtimali var ve birileriyle bir şeyler yaşadı diye de en yakın arkadaşınızı suçlayacak değilsiniz… Adam sevgliniz değil ki, (daha) en yakın arkadaşınız 🙂

■ Sürekli Sizin Yanınızda Olur: Grup halinde bir yerlere giderken sizin yanınızda yürüyor, sizinle oturuyor, sizinle sohbet ediyorsa; dışarıdan size bakan ve sizi tanımayan gözler sizi bir çift olarak görüyorsa, (Ama hala çift değilsiniz aslında) bu durum, en yakın arkadaşınızın sizden hoşlandığını açık şekilde gösterir. Bulunduğunuz yerin okul, iş yemeği ya da seyahat olması ise önem taşımıyor.

■ Mesajlarınıza Hemen Cevap Verir: Bunu sevgiliniz bile her zaman yapmaz, hele ki ilişkide bir müddet zaman geçtikten sonra. Mesajlarınıza hemen cevap veren en yakın erkek arkadaşınız sizden hoşlanıyor demektir. Asıl önemli olan ise sizin ona karşı ne düşündüğünüz. Kesintisiz canlı radyo dinlerken şimdi bir de bunu düşünün. Eğer herhangi bir hissiniz yoksa, sadece onun hoşlanması dolayısı ile ona yaklaşmayın. Sonrasında aranız bozulunca, sevgilinizi değil, en yakın arkadaşınızı kaybetmenin pişmanlığını yaşarsınız; hem de olmayan duygularınız yüzünden…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*