Erkeklerin kadınlardan duymak istedikleri olabileceği aklınıza geldi mi hiç? Biz kadınlar genellikle ilgiyi ve güzel sözleri erkeklerden bekliyoruz TR Radyo‘nun değerli radyo dinleyicileri; ama erkeklerin kadınlardan duymak istediği güzel sözler de mevcut. Bu noktada bazen duygularının karşılığı olduğunu görmek istiyor; bazen de egolarını tatmin etmeye çalışabiliyorlar. Duygularının karşılığını sadece sözlerle almaya çalışan erkekler hakkında da biraz düşünmek gerek elbette; çünkü bazen duygular sadece sözlerle ifade edilmez. Ancak biz sizlere, erkeklerin kadınlardan duymak istediklerini detaylı olarak aktaracağız ve hem TR Radyo’da radyo dinleyecek, hem de erkeklerin kadınlardan duymak istedikleri güzel sözleri öğreneceksiniz.

Erkeklerin Kadınlardan Duymak İstediği Güzel Sözler

■ Seninle Birlikte Olduğum İçin Kendimi Çok Şanslı Hissediyorum: Bu cümle sadece erkekleri değil, kadınları da çok mutlu eder elbette. Bu sözün söylendiği kişi kendini çok iyi hisseder ve partnerine olan ilgisi de yakınlığı da artar. Dolayısı ile söyleyin; ama o iyi olsun diye değil; gerçekten öyle hissediyorsanız söyleyin.

■ Sen Çok Güçlü Bir Adamsın: Genel olarak bakıldığında erkek kadından daha güçlü olmak durumundadır; hem duygusal; hem de fiziksel açıdan. Bu güçten dolayı değil midir ki kadın erkek eşitliğinin olmadığı söylenir? Dolayısı ile erkek, toplukun kendine yüklediği imajın, sevdiği kadında da geçerli olduğunu duymak ister. Özgüveni artar. Kadınlar da güçlü erkeklerin yanında olmak ister değil mi?

■ Çok Teşekkür Ederim: Sevdiğiniz erkek sizin için bir şeyler yapmak durumunda değil; küçük ve ya büyük olmasının ise bir önemi yok. Ama o bir şeyler yapıyorsa, amacı sizin mutlu olmanızdır. Dolayısı ile yapmış olduğu şeyin boyutuna bakmaksızın, gördüğünüzü belli edip, onu takdir edin ve bunun için de teşekkür etmeyi ihmal etmeyin.

■ Seni Üzdüğüm İçin Gerçekten Üzgünüm: Erkeklerin kadınlardan duymak istediği güzel sözlerden biri arasında yer almayan bu cümle yine de erkeklerin kadınlardan duymak istediklerinden bir tanesidir. Tartıştığınız zamanlar mutlaka olacaktır. Ya da istemeden onu üzmüş olabilirsiniz. Ancak eğer seviyorsanız, onu üzdüğünüz için zaten siz de üzülürsünüz. Ve bunu ona belli etmelisiniz. Üzgün olduğunuzu söyleyin. Ama bunu söylerken samimi olun. Özür dilemeyi alışkanlık haline getirdiğiniz zaman, dilediğiniz özrün hiç bir anlamı kalmayacaktır.

■ Bana Güven Veriyorsun: Güven bir ilişkinin en temel taşıdır. Sevgilinizin ya da eşinizin, kendisine güvendiğinizi bilmeye hakkı var. Bunu ona söyleyin. Ve onun da size güvenmesini sağlayın. Güven, “Bana güvenebilirsin” gibi basit bir cümle ile kazanılamaz. Güven insanın davranışları sonucu elde edilen çok önemli bir duygudur. Bu nedenle, size güven veren bir adama bunu kesinlikle söylemelisiniz.

■ Çok Yakışıklısın: Kadınların makyajı, saç şekli ve giyiminin var olduğu gibi, erkeklerin de kadınları etkilemeye yönelik bazı çabaları vardır. Tıraş olurlar örneğin. Parfüm skarlar. Güzel giyinirler… Ama siz ona, tüm bunları yapmadığı bir anda, çok yakışıklı olduğunu söyleyin. Böylece onun da kendine olan güveni artmış olacaktır. Size iltifat edildiğinde ne kadar mutlu olduğunuzu bir düşünün.

■ Sen Yapabilirsin: Bu cümle bir erkeğin kendine güvenmesinin en önemli nedenlerinden biridir TR Radyo’nun değerli radyo dinleyicisi kadınlar. Yolu kimseye sormadan, kendi başına bulmak isteyebilir. Sizden tarif almadan yemek yapabilir. Evde bozuk olan eşyayı tamir edebilir… Belki yapamayacak. Ama bunu söylemek zorunda mısınız? Açlıktan ölmezsiniz, arabayla kaybolmazsınız ya… Navigasyon denilen bir şey var. Mutlu edin ki mutlu edilin…