İlişkiye hazır olduğunu nasıl anlarız dediğiniz kişi muhtemelen hoşlandığınız kadın ya da erkektir. İlişkiye hazır olmamak onun için, sizin kendisinden hoşlanmanızın önem arz etmemesi anlamına gelir. Kendisi ile bir adım ileri gidemezsiniz. Hele bir de bu kişi erkekse, durum daha da vahim bir hal alır; çünkü ilk adımı her zaman erkeklerin atması gerektiğini düşünen bir toplum içerisinde yaşıyoruz. İlişkiye hazır olmayan erkek ile yola çıkmak zordur. Peki onun ilişkiye hazır olduğunu nasıl anlarız? İşte bunun için bilmemiz gereken küçük ipuçları…

İlişkiye Hazır Olduğunu Anlamanın Yolları

■ İlişkiye hazır bir erkek sizinle gelecek planları yapan erkektir. Yapılan planların mutlaka evlilik ve çocuk odaklı olması gerekmez. Bir sonraki tatili birlikte yapmak istiyor; gittiği yerlere sizi de götürmek istiyorsa, bu onun sizinle bir ilişki içerisinde olmak istediği anlamına gelmektedir. Eğer onu ilişkiye hazır olmayan erkek olarak değerlendiriyor ve hoşlandığınız halde kendisinden uzak duruyorsanız, onun yaptığı planların sonrasında ona yakınlaşabilirsiniz.

■ İlişkiye hazır olduğunu nasıl anlarız dediğiniz kişinin, sizinle nasıl vakit geçirdiğine de dikkat edin. Sürekli birlikte zaman geçiriyor olabilirsiniz; ama eğer yalnızsanız, bu sizden her an uzaklaşabileceği anlamını ifade edebilir. Ancak eğer sosyal çevresi, aile ve arkadaşları ile de sizi tanıştırıp, onlarla olacağı zaman yanında sizin de bulunmanızı istiyorsa, bu durum, kendi değer verdiği insanların sizi de tanımalarını istediği anlamına gelir ki bu durumda takdir edersiniz ki ayrılık sizin için zor olacaktır. Dostlar, akrabalar, arkadaşlar araya girer ve kolay kolay kopamazsınız. Bu tutumu sergileyen erkek ya da kadın, sizinle güzel bir ilişkiye hazır demektir.

■ İlişkiye hazır olmamak, kapalı bir kutu gibi olmak anlamını taşırken, sizinle güzel bir birliktelik yaşamayı isteyen insan, iyi ya da kötü her şeyi sizinle paylaşmaya hazır olan insandır. Sevinçlerini de üzüntülerini de; hatta takıldığı noktaları dahi sizinle paylaşan ve sizin kendisi ile ilgili her şeyi bilmenizi isteyen insan, sizinle emin adımlarla, düz bir çizgide yürümek istiyordur.

■ İlişkiye hazır olduğunu nasıl anlarız dediğiniz insanın sizin için fedakarlık yapıp yapmadığını da gözlemleyebilirsiniz. Elbette bu fedakarlıkların sadece onun değil; sizin tarafınızdan da yapılması gerekir. Fedakarlık, kendi isteklerinden taviz vererek karşı tarafın mutluluğunu önemsemek anlamına gelmektedir. Kendi istediği değil de sizin istediğiniz filmi izlemeyi kabul eder; ama siz de zamanı geldiğinde onunla maç izleyebilirsiniz. Onun ilişkiye hazır olması, sergilediği davranışlarda yalnız bırakılması anlamını taşımamalıdır öyle değil mi?