İlk Buluşmada Beden Dili

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 7
    Shares

İlk buluşmada benden hoşlandığını nasıl anlarım? TR Radyo‘da kesintisiz canlı radyo dinleme alışkanlığı olan pek çok kişi bu sorunun yanıtlarını merak ediyor. Ve aslında merak etmekte haklılar; çünkü ilk buluşmada beden dili, karşıdaki insanın duygularını az çok ele veriyor. Bu nedenle sizleri içerisinde bulunduğunuz meraktan kurtaracağımızın müjdesini rahatlıkla verebiliriz. Kesintisiz canlı radyo dinlemek için TR Radyo’yu tercih eden ve sosyal medya ya da anlık mesajlaşma uygulamaları üzerinden birileri ile tanışan pek çok kişi var. Hepsi de ilk buluşmada benden hoşlandığını nasıl anlarım sorusunun yanıtlarını içten içe merak ediyor. Haklılar da… İşte ilk buluşmada beden dili ile anlaşılabilecekler.

İlk Buluşmada Beden Dili

■ Saçlarıyla Oynaması: İlk buluşmada kadınların beden diline göre, saçları ile oynamaları, saçlarını kulaklarının arkasına atarak yüzlerinin yuvarlak hatlarını ortaya çıkarmaya çalışmaları ve bunu istemsiz olarak yapmaları, karşılarındaki kişiden hoşlandıklarını ifade ediyor. Ama bu durum ilk buluşmada erkeklerin beden dili için de geçerli. Saçları ile oynamaları ya da onları düzeltmeleri hoşlandıklarının ifadesi. Yani, ilk buluşmada benden hoşlandığını nasıl anlarım diyorsanız, doğru yoldasınız.

■ Telefonuyla İlgilenmesi: Günümüzde hepimizin elinde bir akıllı telefon var ve onu sosyal medya için kullanıyoruz. Hiç birimiz bunun aksini inkar edemez; kendi yaptığımız şeyi bir başkası yaptığında da onu bunun için suçlayamayız. Ama eğer size ayıracağı zamanı telefonla ilgilenmeye ayırıyor, sürekli bildirimlerini kontrol ediyor, arkadaşları ile mesajlaşıyorsa, onlara buluşmanın nasıl geçtiğini dahi anlatıyor olsa, tetikte olmanız gerekiyor demektir. Düz mantık şudur: Siz yeteri kadar ilgisini çekmediğiniz için kendisine bir uğraş arıyor. Ama yine de eğer ondan hoşlandıysanız bir şans daha verebilir, ilgisini çekecek bir sohbet konusu açıp bir kez daha gözlemleyebilirsiniz.

■ Size Dokunmaya Çalışması: İlk buluşmada benden hoşlandığını nasıl anlarım dediğiniz insan eğer size, konuşurken hafifçe dokunmaya çalışıyor, elinize, kolunuza yavaşça değiyorsa, bu onun size kendisini yakın hissettiğini göstermektedir. Ama yine de ilk buluşmada beden dilinden söz ederken, dokunmanın çok da net bir bilgi olmadığını belirtmeliyiz: Malum, bazı insanların dokunarak konuşma huyu da var. Yani karşısındaki siz değil, askerlik arkadaşı da olsa dokunacak. Ama eğer size dokunurken aynı zamanda hafifçe gülümsüyorsa, bunun, sizi daha yakından tanımak için bir işaret olduğunu düşünebilirsiniz.

■ Göz Teması Kurması: Sizinle konuşurken gözlerinizin içine bakıyorsa, buna ek olarak bir de göz bebekleri büyüyor ve daha parlak bir hale geliyorsa, karşınızdaki kişi sizinle ilgileniyor, sizden de aynı ilgiyi bekliyor demektir. İlk buluşmada beden dilinde, gözlerini sizden kaçıran bir insanın zaten sizinle ilgilenmediğini düşünür ve bu noktada da muhtemelen haklı çıkarsınız.

■ Sizi Takip Etmesi: Sizi ilk buluşmada taklit eden insan sizden hoşlanıyor demektir; ama taklit dediysek de sizin ağzınıza öykünmesinden söz etmediğimizi belirtmeliyiz. Peki ilk buluşmada beden dilinde taklit ne şekildedir? Örneğin siz bir yudum kahve aldığınızda o da alıyorsa, siz bacak bacak üstüne attığınızda o da atıyorsa, sizden hoşlandığını bir kenara bırakın; size güvenmeye bile başlamıştır. Dolayısı ile şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Günümüzde insanların güven duygusunun ciddi anlamda sarsıldığını bilmeyen yok değil mi? O halde, istemsiz olarak, zaman zaman sizi taklit ediyor olması gayet iyiye işaret.

■ Gülümsemesi: Aşk insanı gülümsetir. Mutlu insan gülümseyebilir; hem de en gergin zamanlarda bile… Eğer karşınızda, can sıkıcı durumlarda bile gülümseyen biri varsa, durumdan eğlenecek, neşelenecek bir şeyler çıkartabiliyorsa, muhtemelen o günün sonunda, bir daha ne zaman buluşacağınızın planını da yapacaksınız demektir.

Hele bir de bunların hepsini bir arada yaşıyorsanız, TR Radyo olarak size mutluluklar dileriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*