Kadınların Erkeklerde Sevmediği Davranışlar

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 6
    Shares

Kadınların erkeklerde sevmediği özellikler nelerdir? Özellikle hala yalnız bir erkekseniz, TR Radyo olarak sizlere bunun nedenlerini anlatacak bir paylaşım yapmak istedik. Kadınların erkeklerde sevmediği davranışlardan bazılarına sahip olduğunuz için hala yalnız olabilir misiniz? Ya da belki de kadınların erkeklerde sevmediği huylara sahip olduğunuz için sevgiliniz ya da eşiniz sizden uzak duruyor… Biz sizin, söz konusu davranışlardan hangilerine sahip olduğunuzu bilemeyiz. Ama kadınların erkeklerde sevmediği özellikleri anlatırız; siz de kendinize objektif şekilde bakarak sorunun kaynağını bulabilirsiniz. O halde başlayalım…

Kadınların Erkeklerde Sevmediği Davranışlar

■ Çorapla Uyumak: Kadınların erkeklerde sevmediği huylardan olan çorapla uyuma alışkanlığınızı, yeni tanıştığınız bir kadının yanında kesinlikle uygulamayın. Çorapla uyumayan bir sevgiliniz ya da eşiniz varsa, yine bu hareketten uzak durun. Ama eğer o da çorapla uyumayı seviyorsa, siz de rahatlıkla çoraplarınızla yatağa girebilirsiniz.

■ Kaba Davranmak: İster sevgiliniz, ister eşiniz olsun, yalnızken sergilemiş olduğunuz bu kaba davranışlarınız hakkında sizi uyarabilir. Ama eğer yanında kız arkadaşları varken kaba davranışlar sergilerseniz, ne yazık ki sizden utanır. Siz onun çocuğu musunuz ki sizden utansın değil mi? Dolayısı ile kaba olmamaya dikkat edin. Sadece arkadaşlar da değil, aileden birileri ile birlikteyken, onlarla bir olup eşinizi ya da sevgilinizi, kendini savunması gereken zor durumlarda bırakmayın. Kusurları olabilir, ama bu kusurları ile dalga geçmeyin. Ne yazık ki bu tutum, kendini topluma ispat etmeye çalışan erkeklerin de sıklıkla sergilediği bir tutumdur. Özellikle evli erkekler, ailelerinin yanında, eşlerini zor durumda bırakıcı hareketlerde bulunurlar. Amaçları, anne – babalarının: “Benim oğlum karısına erkeklik yapıyor, ama onun sesi bile çıkmıyor” dedirtmektir. Sakın siz bu grupta yer almayın. Eğer eşiniz bu duruma sesini çıkartmıyorsa, bu onun tamamen düzgün karakteri ve yuvasında gözünün olması ile alakalıdır. İnsanlara kendinizi, eşinizi kullanarak ispatlayamazsınız.

■ Çorapları Atmak: Kadınların erkeklerde sevmediği özelliklerden biri de çoraplarınızı sağa sola atıyor olmanız… Yani kısaca, nedir sizin bu çoraplardan çektiğiniz? 🙂 Çorapla uyumak ve çorapları ortaya atmak yok özetle. Zaten neden diğer tüm eşyalarınızı yatak odasında çıkartıp çoraplarınızı salona ya da hole atarsınız ki? Bu duruma terlikleriniz de dahil… Sağa sola çorap ve terlik bırakmayın beyler.

■ Temizlik Ürünlerini Ortak Kullanmak: Kadınların erkeklerde sevmediği davranışlar arasında yer alan bu durumu da yaratmayın. Onun kullandığı duş jelini, şampuanı; ya da diğer kişisel temizlik ürünlerini kullanmayın. Saçlarınız boyalı; ya da Brezilya fönlü mü ki, onun bir dünya para verip aldığı sülfatsız şampuanı kullanıyorsunuz? Bir bayan olarak soruyorum size (Kadın denmesi gerekiyormuş gerçi ama, iddia ediyorum: bayan kelimesi daha kibar ve ben feminist değilim 🙂 ) sabun neyinize yetmiyor? Siz değil misiniz saçlarınızı sertleştirmek ve sabitlemek için jole kullanan? Dokunmayın kadınların kişisel temizlik ürünlerine! 🙂

■ Eski Sevgiliden Bahsetmek: Sakın ha, bu hatayı yapmayın… Beyler, kadınların erkeklerde sevmediği huylar arasında eski sevgiliden söz etmeleri de yer almakta olup, bu durum ilişkinin zedelenmesine de neden olmaktadır. Kesinlikle yaşadıklarınızı gizlemeyin; evlenip ayrıldıysanız, nişanlandıysanız, çok sayıda sevgiliniz olduysa… saklamayın. Ama detaylardan kesinlikle söz etmeyin. Yine bir bayan olarak olaya kendi açımdan bakıp sizlere bu konuda da TR Radyo olarak yardımcı olayım: Bir insanla birlikteysem, benden öncesi beni ilgilendirmez. Ama eğer karşımdaki insan bana anlatmaya meyilli ise kendime engel olamayıp belki de sorular sorabilirim. O da meyilli ya; anlatacak… Sonrasında bunlar benim aklıma takılır ve kafamda kurdukça kurarım… Ama bu sadece benim için değil; tüm kadınlar için geçerlidir. Bana ne senin eski sevgilinle gittiğin yerden? Belki de beni de oraya götüreceksin. Ben orda seninle an’ı mı yaşayacağım; yoksa nerede oturduğunuzu mu düşüneceğim? Hangi şarkıyı dinlediğinizden bana ne? Belki biz birlikteyken de aynı şarkı çalacak; o anda onu düşündüğünü mü aklıma getireyim? Peki böyle bir ilişkiden mutluluk beklenir mi? Ancak saklıyor hissi de yaratmamalısınız. O zaman da neden paylaşmadığınız merak konusu olur. Dolayısı ile eski sevgili defterlerini kapatın bir zahmet.

■ Yalan Söylemek: İşte yapmamanız gereken bir diğer hata ve kadınların erkeklerde sevmediği özelliklerden bir diğeri daha… Kesinlikle yalan söylemeyin. Doğrusunu söylediğinizde edeceğiniz altı üstü bir kavga iken, siz yalan söylediğinizde o kadın onu anlar ve sarsılan güveni kesinlikle kolay toplayamazsınız. GÜVEN çok önemlidir. Kazanılması çok zor, kaybedilmesi ise bir o kadar kolaydır. Siz ipe gideceğinizi bilseniz dahi doğruyu söylerseniz, o kadının aklında sizinle ilgili bir şüphe oluşur mu? Böyleyken bile yalan söylemedi der ve bir artınız olur; hem de büyük bir artı. Ve söylediğiniz tek bir yalan, önceki söylediğiniz tüm doğrulara da şüphe ile bakılmasına neden olur. Ne gerek var?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*