Mutlu çift nasıl olunur? Pek çok kişi bu sorunun yanıtlarını internet üzerinde araştırmakta ve ilişkisinde payına düşeni yapmak istemektedir. Biz de bu nedenle sizlere, sevgilimle mutlu olmak istiyorum dediğiniz noktada yardımcı olmak istedik. Etrafta her kadar boşanmalar ve ayrılıklar sıklıkla yaşanıyor olsa da mutlu çiftler de var. Ve bu çiftlerin kendilerine göre bazı özel sırları var. Bu sırları göz önünde bulundurarak, mutlu çift nasıl olunur sorusunun yanıtlarına erişebilirsiniz. O halde hemen mutlu çiftlerin sırlarını gözden geçirelim.

Sevgilimle Mutlu Olmak İstiyorum

■ Mutlu bir çift olmak adına her şeyi sevgilinizden beklerseniz bu sizin yanlışınız olmuş olur. Kendi mutluluğunuzdan siz sorumlusunuz. Mutlu olmak için çaba sarf etmeli ve sevgilinizin sizi mutlu etmesini beklememelisiniz. Bununla birlikte, onun mutluluğunun sizin mutluluğunuz olduğunu da unutmayın. Dolayısı ile kendinizle birlikte onu da mutlu etmeye çalışın. Ve sonrasında kesinlikle, ilişkiniz ve mutluluğunuz için kimin daha fazla çabaladığının çetelesini tutmayın. Her şey ikiniz için. Kimin daha fazla çaba sarf ettiğinin ne önemi var?

■ Sevgilimle mutlu olmak istiyorum diyorsanız, ona güvenmeyi öğrenmelisiniz. Güvenmek, ona saygı duymak, onu olduğu gibi, iyisi – kötüsü ve kusurlarıyla kabul etmek… yapabileceğiniz en sağlıklı şeydir. Sürekli şüphe ile yaşayamazsınız. Güven duygunuz yoksa, birlikteliği sürdürmenin bir anlamı da yoktur. Çünkü sürekli şüphe ve akıllardaki soru işaretleri ile kimse yaşayamaz. Kendinizi ona emanet etmeyi düşündüğünüz insana mutlaka güvenin. Ya da güvenmediğiniz insana kendinizi emanet etmeyin.

■ Birlikte olduğunuz insanın iyi yönlerine odaklanın ve bu yönleri sevin. Onu sevmenizde ve onunla birlikte olmanızda etken bazı unsurların bulunduğu yalan mı? Şimdi onları görmezden gelerek olumsuz yönlerine odaklanma hatasını yapmamalısınız. Unutmayın ki siz de dahil olmak üzere mükemmel bir insan yok. Onun iyi yönlerine odaklanırsanız, kötü yönlerinin sinirinizi bozma ihtimali çok daha fazla azalacaktır. Ve mutlu çift nasıl olunur sorunuzun yanıtlarına bir yenisini daha eklemiş olursunuz.

■ Önemsiz şeylere takılıp gereksiz zaman kayıplarından uzak durun. Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, sadece sevgilinizin değil, sizin de değişmeyecek olumsuz yönleriniz var. Sevgilimle mutlu olmak istiyorum diyorsanız bu olumsuzlukları görmezden gelin. Onu o şekilde sevdiniz. Değiştirmeye çalışırsanız o artık sizin sevdiğiniz insan olmaktan çıkacak. Ve sonrasında azalan sevginiz söz konusu olacağı için siz yine mutlu olamayacaksınız. İşte bu nedenlerden dolayı onu olduğu gibi kabul edip, küçük ayrıntılara takılmayın.

■ Bir takım olun. Sevgiliniz sizin rakibiniz değil. Siz onunla birlikte olmaya karar vererek aynı tarafta yer almaya başlamış oldunuz. Dolayısı ile artık bu yolu birlikte yürümelisiniz. Ev işlerini birlikte yapın. Birlikte hayaller kurun ve sonra da gerçekleştirebilmek için neler yapabileceğinize odaklanın. Bu davranışlarınız sizi birbirinize çok daha fazla yakınlaştıracaktır.

■ Zaman zaman yalnız kalın ve onun da ihtiyaç duyduğu müddet yalnız kalabildiğinden emin olun. Yalnızlık da tıpkı sevgi gibi bir ihtiyaçtır. Dolayısı ile bu ihtiyacın karşılanması gerekir. Kendi düşünceleri ile baş başa kalacak olan sevgiliniz, bu zaman zarfında sizi özleyecek ve sizden bunalma ihtimali ortadan kalkmış olacaktır. Sürekli yanında olmanız ve sürekli sizinle olması gerektiği düşüncesini aklınızdan çıkartın.

■ Ona teşekkür edin ve bunu, size yapmış olduğu her güzel şeyin sonrasında yapın ki mutlu olduğunuzu hissederek size daha fazlasını yapabilsin. Teşekkür etmek sizi küçültmez ya da sizden bir şey eksiltmez. Ancak sevgiliniz için ilham kaynağı olur.

■ Sevgilimle mutlu olmak istiyorum, mutlu çift nasıl olunur sorunuzun yanıtını istediğiniz noktada kesinlikle ilişkinizi monotonlaştırmayın. Olabildiğince romantik zamanlar geçirin; bu durum ilişkiniz çok uzun süredir devam ediyor da olsa çok önemlidir. Arada bir tatillere gidin; baş başa kalın. Ama kesinlikle monotonluktan nasibinizi almayın.