Romantizmi Canlandırmak İçin Yapılması Gerekenler

Romantizmi canlı tutmak, ilişkinin gidişatı bakımından önemli. Aksi halde, insanların ilişkiden ve birbirlerinden sıkılmaları kaçınılmaz. Tekdüze bir ilişkiden kim, neden sıkılmasın, öyle değil mi? Bu nedenle sizlere ilerleyen bölümlerde romantizmi canlandırmak ve romantizmi arttırmak hakkında bilgiler paylaşacağız. TR Radyo‘da kesintisiz canlı radyo dinlerken bizim sizler için yayınlamış olduğumuz slow şarkılarda da dans eder ve romantizmi canlandırmak için bir adım atmış olursunuz; ama romantizmi canlı tutmak için her şeyin öncesinde çaba sarfetmeniz önemli. Bir dinleyicim bir yayınımda benden bir şarkı istemiş ve şöyle demişti: “Bu bizim eşimle ilk birlikte olduğumuz an dinlediğimiz şarkıydı. Çok romantikti. Bu şarkıyı bize armağan eder misiniz?” Söz konusu bir Rafet El Roman şarkısıydı; ama adını şimdi hatırlayamadım. Aslında o dinleyicim de romantizmi arttırmak için çabalıyordu… Peki siz neler yapabilirsiniz?

Romantizmi Canlandırmak İçin Yapılması Gerekenler

■ Çaba Sarfedin: Bir zaman sonra her şey monotonlaşır… Tabi siz kendi haline bırakırsanız monotonlaşır. Bu hatayı yapmak yerine çaba sarfederek her şeyi yapmayı tercih edin. Örneğin: yemek yaparken, birbirinizle sohbet ederken, birlikte olurken bile… çaba sarf edin. Hatta planlar yapın; sonrasında da yapmış olduğunuz bu planlara uyum sağlayın. Planlarınızı sadece kendi isteklerinizi göz önünde bulundurarak yapmayın. Onun da istekleri önemli. Siz baget severken o kokoreç yemek istiyorsa, buna da saygı gösterin. Bir kere kokoreç yerseniz ölmezsiniz; hem de kokoreci o kadar çok seven insan var ki… Siz de önyargılı olmayın.

■ Heyecanlı Olun: Birlikte olduğunuz zamanlarda heyecanı kesinlikle elden bırakmayın. Birbirinizden keyif aldığınızı hissettirin. Birlikteyken mutlu olduğunuzu birbirinize gösterin. Bunların hepsini aynı anda yapabilir, ve yaptığınız şey her ne ise bu sırada üzerinize düşeni de kelimenin tam anlamı ile yapabilirseniz ve böylece eğlenebilirseniz, ilişkinizin ilk günlerini hatırlamakta zorlanmayacaksınız ki zaten ilk günlerde monoton da değildiniz değil mi? O halde heyecanı kesinlikle elden bırakmayın. Yaptığınız şeyleri sanki ilk kez yapıyormuş gibi davranmak çok mu zor?

■ Acele Etmeyin: Gününüz çok yorucu geçmiş olabilir. Bu durum sizin romantizmi canlandırmak için bir şeyler yapmanıza engel değil. Vahşi, eğlenceli, maceracı ya da olağanüstü olabilir ve eminiz bunların hepsini de başarabilirsiniz. Her yorucu gün, sonunda uyuyup dinlenmek zorunluluğunu getirmez. Zaten uyuyacaksınız. Sabaha kadar uyanık kalma durumunuz söz konusu değil. Ama çok erken uyursanız, gece uykunuz kaçabilir; ne gereği var? Zamanı birbirinize ayırın. Romantizmi arttırmak için çabalayın. Hem yorgunken onun gözüne çok masum da görünebilirsiniz. En azından çaba sarf ettiğinizin farkına varacaktır.

■ Birlikte Olun: İkinizin de günlük hayatınızda kendi problemleriniz, duygularınız, aileleriniz… olabilir. Ancak siz bir çiftsiniz ve romantizmi canlı tutmak için çabalıyorsanız, kendi aranızda bir dünyanız da olmalı. Bu dünyada birlikte mutlu olmalı, birbirinize doyamamalı, bunun için çabalamalı ve bu sırada tüm dış dünyadan uzaklaşmalısınız. O an her şey durmalı; sadece siz olmalısınız. Günün stresini, sorunlarını, yorgunluklarını birbirinize unutturduğunuz anda, romantizmi arttırmak için ekstra bir şeyler yapmanıza çok fazla gerek dahi kalmayacaktır.

■ İletişim Kurun: Aranızda kurmuş olduğunuz iletişime her konu dahil olmalı. Her konudan konuşabilmeli; ama bu sırada açık olmalısınız. Konuşmadığınız; konuşmayı reddettiğiniz her konu, aklınızda şüphelerin oluşmasına neden olur ve sonrasında bu şüpheler öfkeyi doğurur; ardından da büyütür. Dolayısı ile birbirinize açık olun. Romantizmi artırmak, sadece iyi şeyleri konuşmak demek değildir. Her şeyi konuşabilmelisiniz. Tartışabilmelisiniz. Ancak tartışmalarınızın saygı çerçevesinde olması gerektiğini de unutmamalısınız. Bunları yapabildiğiniz zaman, ilişkinizin önündeki en büyük engelleri kaldırmış olacaksınız.

■ Plan Yapın: Partnerinizle birlikte, geleceğe yönelik planlar yapın. Yaptığınız bu planlar sizin için gerçekleşmesi çok zor şeyler olabilir, ama emin olun romantizmi canlandırmak için gereklidirler. Karşınızdaki insana, onunla geleceği paylaşmak istediğiniz izlenimini vermiş olursunuz ve bu durum onu mutlu eder. Üç yıl, beş yıl; hatta yaşlılık günlerinizin planlarını yapmak, size, romantizmi canlı tutmak için verebileceğimiz en önemli öneriler arasında yer alıyor. O zamana kadar kim öle kim kala demeyin olur mu?

■ Sevginizi Gösterin: Romantizmi canlı tutmak için yapmanız gereken sadece sözlü olarak seni seviyorum demek değildir. Bunun yanında sevginizi fiziksel olarak da ona gösterebilmelisiniz. Böylece daha mutlu olursunuz. Sözlü olarak her şey söylenebilir, ama fiziksel olarak hissettirebilmek önemlidir.

TR Radyo olarak romantizmi canlı tutmak konusunda bilgilerimizi sizlere aktardık, ancak uzaktan uzağa sevgilerde de yapılabilecek şeylerdendir bunlar. Ama siz eşinizle çok daha rahat uygulayabilirsiniz elbette. Denemesi bedava. Sadece o değil, siz de çok mutlu olacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*