Sempatik Görünmek İçin Ne Yapmalı?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 4
    Shares

Sempatik görünmenin yollarını arayan insanlara kızmamak gerekiyor. Neden mi? Her ne kadar görünüşe aldanma şeklinde bir atasözü olsa da, insanlar bizi tanımadan önce, sadece görünüşümüz hakkında bir yargıya varabiliyorlar çünkü. O halde, sempatik görünmek için ne yapmalı sorusunun yanıtlarını almak, TR Radyo‘nun tüm radyo dinleyicilerinin hakkı. Biz de bu noktada size olabildiğince yardımcı olmaya karar verdik ve ilerleyen bölümlerde, sempatik görünmek için ne yapmalı şeklindeki sorunuzun yanıtlarını sizlere ulaştıracağız. Radyo dinlemeyi seven, müziğe gönül vermiş herkesin, TR Radyo’da zaman geçirirken biraz da bilgilenmeye ve sempatik görünmenin yollarını öğrenmeye hakkı var değil mi? Bu bilgi, karşı cinsi etkilemek için de, bir iş görüşmesinde diğer rakiplere göre bir adım önde olmak için de gerekli çünkü…

Sempatik Görünmek İçin Ne Yapmalı?

■ Sempatik görünmenin yollarından ilki neşeli olmak. Bunun için biraz gülümsemeniz bile yeter. Yüzünüzü, estetik operasyonlara maruz kalmadan değiştiremezsiniz. Ama bir gülümseme ile karşınızdaki insana güven verir ve kendini iyi hissetmesini sağlarsınız. Dolayısı ile olabildiğince gülümseyin; tabi ki ortama ayak uydurmak sureti ile…

■ İnsanlar kendilerine güven veren kişilerden hoşlanırlar. Dolayısı ile sizinle konuşan insanı can kulağı ile dinleyin; hatta size bir şeyler anlatırken biraz öne eğilerek dinleyin. Sonrasında soracağınız sorular da konu ile alakalı olsun. Ama kesinlikle sorularınızı, onun sözünü kesip sormayın. Bekleyin, sözü bitsin; sonrasında sorarsınız nasıl olsa.

■ Sempatik görünmenin yolları arasında vücut dilini iyi kullanmak da yer alıyor. Örnek vermek gerekirse: bacak bacak üstüne attığınızda insanlar sizin içe dönük bir karakteriniz olduğunu düşünebilir; yani çok da sempatik olmazsınız. Oturuş pozisyonunuzu buna göre ayarlayın ve sonrasında da mimiklerinizi, konu ve duruma uygun seçin.

■ Sempatik görünmenin yollarından bir diğeri de, karşınızdaki insana kendinizden örnekler vermek. Eğer onun yaşadığı durumla benzer bir yaşanmışlığınız varsa bunu paylaşmalısınız. Bu şekilde ilgi ve yakınlığınızı ifade etmiş olursunuz ve kaşrınızdaki insan kendisi ile empati kurduğunuzu hisseder. Dolayısı ile sizi sempatik bulması ve sizden etkilenmesi daha kolay bir hal alır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*