Sevgililer gününde ne yapılır sorusuna yanıt olarak sizlere ilerleyen bölümlerde, sevgililer gününde yapılabilecek aktivitelerden söz edeceğiz. TR Radyo‘da radyo dinlerken, sevgilinize bu özel günde sadece hediye almak istemediğinizi düşünüyorsanız, ama sevgililer gününde yapılabilecek aktiviteler hakkında da bir fikriniz yoksa, ilerleyen bölümlerde size çok sayıda alternatif sunacağız. Sevgiliniz midesine düşkünse yemek, çocuk ruhluysa eğlence; ya da duygusalsa romantik sürprizler yaparak bu günü hem onun; hem de kendiniz için keyifli hale getirebilirsiniz. Peki sevgililer gününde ne yapılır TR Radyo’nun değerli radyo dinleyicileri? Hadi birlikte bakalım.

Sevgililer Gününde Ne Yapılır?

■ Güne, her gün olması gerektiği gibi, iyi bir kahvaltı ile başlayın. Ve bu kahvaltıyı, sevgililer gününe özel yiyeceklerle donatın. Örneğin, firmaların, sevgililer gününe özel hazırladıkları kalpli pizzalardan sipariş verin; ya da pizza tariflerine bakarak; ona kendi ellerinizle pizza hazırlayın. Ama eğer pizza malzemeleri elinizde yoksa ve sağlıksız olduklarını düşünerek ya da bütçeniz müsait olduğu için bu alternatifi değerlendiremiyorsanız, omlet yapın. Ama omleti küçük kurabiye kalıplarında servis edin. Çok şirin ve lezzetli olduklarına siz bile şaşıracaksınız.

■ Sevgililer günü 2019’da Perşembe gününe denk geldi. Yani sevgiliniz çalışıyor olabilir. Ama ona kendi ellerinizle hazırlamış olduğunuz kalpli kurabiyeleri vererek, iş yerinde atıştırmalık yapmasını sağlayabilir; böylece sizi hatırlamasına yardımcı olabilirsiniz. Gülümseme ile sizi hatırlaması, özellikle de midesine düşkün bir insan için çok akılda kalacağınız anlamını taşır. Fırında kalpli patatesler hazırlayabileceğiniz gibi, kalpli kekler de yapabilirsiniz. Tüm bunlar için klasik tariflerinizi uygulayabilir; kalp kısmına geldiğinizde de kalpli kalıp kullanarak tarifi tamamlayabilirsiniz.

■ Sevgililer gününde yapılabilecek aktiviteler sadece mideye yönelik değil elbette. Peki neler yapabilirsiniz? Arabası varsa, bir not yazıp, arabasının camına yapıştırmayı deneyebilirsiniz.

■ Bir küçük kutu alın ve içerisine, küçük kartlar koyun. Her bir kartın üzerine, sevgilinize yapabileceğiniz şeyleri yazın. Ardından bu kutudaki kartları sevgilinize teker teker çektirin ve üzerinde yazan şeyi ona o an uygulayın.

■ Sevgililer gününde ne yapılır sorusunun bir diğer yanıtı ise yine siz değerli TR Radyo’nun radyo dinleyicileri için ve onu ilk tanıştığınız yere götürmek kadar kolay. Burası bir restaurant ya da kafe olabilir. Burada eski anılarınız canlanacak ve sadece sevgiliniz değil; siz de mutlu olacaksınız.

■ Küçük notlar yazarak bu notların birbirine sırası ile bağlanmasını sağlayın ve onları evinizin farklı yerlerine yerleştirin. Hazrlamış olduğunuz bu yönlendirmenin sonunda sevgiliniz, sizin ona almış olduğunuz hediyeye yönlenebileceği gibi, onun için hazırlanmış olan size de gelebilir. Bunun kararını da siz verin.

■ Sevgililer gününde yapılabilecek aktivitelerden bir diğeri de, onu öğle yemeğine götürmek ve sonrasında ona, akşam yapacaklarınızdan söz etmek. Bu yapacağınız şeyler etkileyici olursa, sevgiliniz akşama kadar sizi düşünecek ve bir an önce akşam olup, size kavuşmayı bekleyecektir.

■ Bir diğer aktivitemiz için 2019 yılında geç kaldınız; ama yine de aklınızın bir köşesine yazıp, 2020 sevgililer gününde uygulayabilirsiniz. Peki nedir derseniz: Sabah güne ondan önce başlayın ve banyonun camına rujla, romantik bir not yazın.

■ Sevgilinizin gün içerisinde kullanacağı eşyaların içerisine küçük notlar yazın, kalpli çikolatalar ya da şekerler yerleştirin. Hem ağzı tatlansın, hem yüzü gülsün, gün sonunda size lazım olacak değil mi?

■ Diskoya gidip, sabaha kadar dans etmeye ne dersiniz? Sevgililer gününde yapılabilecek aktiviteler arasında yer alan disko alternatifi için pek çok yer özel programlar da hazırlamıştır emin olun.

■ Lunaparka giderek, balerine, çarpışan arabalara ya da gondola binebilir ve bu şekilde eğlenmeyi de tercih edebilirsiniz. Radyo dinleyicilerimizin, içinde hala çocuk yaşayanlarının olduğunu TR Radyo ekibi olarak oldukça iyi biliyoruz.

■ At çiftliklerine gitmeye ne dersiniz? At çiftliklerinin fiyatları, sevgililer gününde ne yapılır sorusunun yanıtları arasında oldukça makul. Bununla birlikte pek çok kişinin tercih ettiği, bağımlılık yapan bir sosyal aktivite. İlk deneyiminizi sevgililer gününde yaşayabilir ve macera dolu anlara imza atabilirsiniz.

■ Paraşütle atlamayı tercih edebilirsiniz. Bunun için biraz uzun eğitim almanız gerekecektir. Ama sonrasında heyecanın doruk noktasına ulaşabilir ve sevgililer gününde yapılabilecek aktivitelere unutamayacağınız bir tanesini daha ekleyebilirsiniz.

■ Balon turu da güzel bir fikir. Ancak bunun için Kapadokya’da olmanız gerekiyor. Ya da kendinizi ayarlayıp, bir gün öncesinden o taraflara gitmeniz.