Sevgilim Benden Neden Ayrıldı?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 2
    Shares

Sevgilim benden neden ayrıldı sorusu genellikle insanların aklını karıştırır. Ortada bir şey yoktur; ama bir bakarsınız bir bahane ile bitirmiştir sevgiliniz ilişkinizi. Düşünürsünüz; aslında çözülmeyecek bir neden de değildir. O halde, ayrılık nedenleri hakkında bilgi sahibi olmalıyız. En azından en sık karşılaşılan ayrılık nedenlerini bilirsek, bir daha aynı hatayı yapma ihtimalimizi ortadan kaldırmış oluruz. TR Radyo‘nun kesintisiz canlı radyo dinleyicilerine bu konuda hemen gerekli bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım.

Sevgilim Benden Neden Ayrıldı?

■ Ayrılık nedenlerinin en bilinenlerinden ilki, onu sık sık aramak… Bu durum karşınızdaki insanın sıkılmasına neden oluyor ve ona güvensizlik işareti veriyor. İlk zamanlar sürekli konuşurken, belki bu yakınlık sizde alışkanlık haline geliyor. Ancak bir zaman sonra birbirinize alıştığnız için her şey sıradanlaşıyor. Bu sıradanlık içerisinde ilk zamanlardaki gibi sık aradığınız sevgiliniz, artık kendisine ait bir özel alan istiyor. Aslında onun istediği mantıklı. En azından bir araya geldiğinizde, birbirinize anlatacak paylaşımlarınız olur. Hem de onu merak eden taraf hep siz olmamalısınız zaten. Bırakın o da sizi arasın. Eğer sevgilim benden neden ayrıldı diyorsanız ve bu hatayı yaptıysanız, en azından bir sonraki ilişkinizde yapmayın. Çünkü onu da aynı davranış sebebi ile kaybedebilirsiniz.

■ Pek çok TR Radyo kesintisiz canlı radyo dinleyicisinin yaptığı ve ayrılık nedenlerinden biri olan hata da, onun her dediğine tamam demek ve her fikrini onaylamak. Bu hatayı özellikle kaybetme korkusu yaşayan kadınlar yapıyor. Ancak karşınızdaki insan, sizin bu davranışlarınız dolayısı ile bir süre sonra sizin fikirlerinize önem vermemeye başlıyor. Ayrıca sizin, kendi sahip olduğunuz fikirlerinize saygınız azalmaya başlıyor. Sevgili demek, paylaşım demek. Kendisinin her dediğini onaylayacak bir insanla birlikte olmak isteseydi sevgiliniz, bir robot da edinebilirdi belki. Siz onun çocuğu değil, sevgilisisiniz. Onaylayacağınız fikirler olacağı gibi, onaylamayacaklarınız da olacak. Ve bununla birlikte, gerektiğinde tartışacaksınız dozunu kaçırmadan. Aksi halde, kaybetmemek için savaştığınız insan, ellerinizin arasından kayıp gider.

■ İlişkinizle ilgili sorunlarınızı sevgilinize göstermeden, tek başınıza çözmeye çalışmanız da ayrılık nedenleri arasında yer almaktadır. İlişki ikinizin olduğuna göre, sorun da ikinizindir. Belki sevgilinizin, o soruna farklı bir çözüm önerisi olacak; neden siz kendinize göre bir çözüm üretiyorsunuz ki? Değerli TR Radyo dinleyicileri, sizi anlıyoruz, her şey iyi olsun, iyi bir sevgili olun diye çabalıyorsunuz. Ama muhtemelen partneriniz bu durumun bu şekilde yaşanmasını istemiyor. Dolayısı ile kesinlikle iki kişilik kararları, ikinize ait sorunları kendinize göre halletmeye çalışmayın.

■ Ayrılık nedenlerinden bir diğeri de özel alana müdahaledir. Peki özel alan nedir? Sevgiliniz ailesi ya da arkadaşları ile plan yaptığında, o planda siz yoksanız, kendinizi zorla dahil etmemelisiniz. Unutmayın, hem sizin, hem de onun, birbirinizden ayrı geçirecek zamana ve konuşacak farklı konulara ihtiyacı var. Aksi halde birbirinizden sıkılabilir; hatta birbirinizi özlemeyebilirsiniz. Dolayısı ile güvenmediyseniz ve bir planına engel olmaya çalıştıysanız, sevgilim benden neden ayrıldı sorunuzun yanıtı burda da gizli olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*