Sevgilim Benim İçin Doğru Kişi Mi?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Sevgilim benim için doğru kişi mi ya da sevgilim benim için doğru insan mı soruları zaman zaman pek çok insanın aklını karıştırır. Bu durumun en önemli nedeni ise aşkın, insanın gözünü kör etmesidir. Aşık olduğumuz insanların genellikle olumlu yönlerini görürüz. Bu da bize, doğru olmayan bir insanla bir ömrü paylaşmaya çalışma hatasını yaptırır. Tam da bu noktada size objektif olmanızı, ona doğru bakış açısı ile bakmanızı öneriyoruz. Peki sevgilim benim için doğru kişi mi ya da sevgilim benim için doğru insan mı dediğimizde, sorunun doğru yanıtlarını alabilmek için neleri gözlemlemeliyiz?

Sevgilim Benim İçin Doğru İnsan Mı?

■ Sürekli olarak yalnız ya da arkadaşları ile vakit geçirmek isteyen; hatta geçiren ve planlarına sizi hiç dahil etmeyen bir sevgiliniz varsa, bu durum, onun size zaman ayırmadığını, sizinle zaman geçirmek istemediğini gösterir. Takdir edersiniz ki sizinle zaman geçirmeyi düşünmeyen insan, sizinle ilgilenmiyor demektir. Yani doğru insan değildir.

■ Sevgilim benim için doğru kişi mi dediğiniz insan, cümlelerine sürekli Ben diyerek başlıyor, hep kendi isteklerinin yerine gelmesini istiyorsa ve sizin isteklerinizin onun için bir önemi yoksa, muhtemelen bu insan oldukça bencil bir kişiliğe sahiptir. Ve ne yazık ki ilişkiler iki kişilik yaşanır. Bu açıdan baktığınızda, onun sizin için doğru insan olmadığını anlamanız zor olmayacaktır.

■ Elinizde ağır eşyalar olmasına karşın, sevgiliniz yardım için size destek olmuyorsa; elinizdeki eşyaları almıyor; bunu kendisinden sizin talep etmenizi bekliyorsa, hayatın iki kişilik yaşandığından henüz haberi yok demektir ve siz onunla birlikte bir birliktelik ve uzun süreli bir gelecek paylaşamazsınız. Bu sayede aslında sevgilim benim için doğru kişi mi sorunuzun yanıtını da bulmuş olursunuz, hayır, o sizin için doğru insan değildir.

■ Onun sizin için doğru insan olup olmadığını anlamanın bir diğer yolu da, sizin içinde olduğunuz bir gelecekle ilgili plan yapıyor olup olmadığıdır. Sizinle bir tatil planlıyor mu? Sizin ya da kendisinin ailesinden herhangi birinin ziyaretine gitmekten söz ediyor mu? Arkadaşlarınızla katılacağınız bir davete sizinle birlikte gelmekten bahsediyor mu? Bu soruların yanıtları olumlu değilse, o sizin için doğru insan olmayıp, sizinle bir gelecek de düşünmüyordur.

■ Siz başarılı bir insan olmanıza karşın, o sizin bu başarınızı çekemiyor, sizi tebrik etmiyor, yeterince arkanızda durmuyorsa, kendine güvenemiyor, sizin yanınıza kendini layık görmüyor demektir. Bu insan ileride sizi üzecektir. Dolayısı ile sevgilim benim için doğru insan mı diyorsanız, bütün bu detayları bir kere daha değerlendirmenizi öneriyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*