Sevgilim onu sevmediğimi düşünüyor; ya da sevgilim onu sevdiğime inanmıyor şeklinde sıkıntılarınız varsa, ilişkiniz tehlikeli sularda yüzüyor demektir. TR Radyo‘nun kesintisiz canlı radyo dinleyicileri olarak siz de, sizi sevdiğine inandığınız birinsanla birlikte olmak istemezdiniz değil mi? Peki sevgilime onu sevdiğimi nasıl anlatabilirim sorusunun yanıtlarını merak ediyor musunuz? İlerleyen bölümlerde sizlere, sevgilinize, onu sevdiğinizi anlatabilmenin yollarından söz edeceğiz.

Sevgilime Onu Sevdiğimi Nasıl Anlatabilirim?

■ Sevgilim onu sevmediğimi düşünüyor diyorsanız, her şeyin öncesinde onunla zaman geçirmeye çalışın. Her gün birlikte bir şeyler yapın. Ancak birlikte geçirdiğiniz zamanı mutlu, gülerek, sohbet ederek geçirin. Gününüzün nasıl geçtiğini birbirinize sorun. İlişkinizle ilgili hedeflerinizden bahsedin. Genel olarak kendi geleceğinizle ilgili hedeflerinizden bahsedin. O gün öğrendiğiniz şeyleri birbirinizle paylaşın… Yani birlikte zaman geçirin, ama o zamanı da kaliteli geçirin.

■ Sevgilim onu sevdiğime inanmıyor dediğiniz insana gülümseyin. Bu sadece onu sevdiğinizi ispatlamaz, aynı zamanda sizin de stresinizi azaltır ve yaratıcılığınızı arttırır. Bununla birlikte, bir dakika bile olsa ona tutkulu bir şekilde sarılın ve onu öpün. TR Radyo kesintisiz canlı radyo dinleyicilerinin hiç birinin bu davranışları sevmedikleri insanlara yapamayacaklarını düşünüyoruz. Sevgiliniz de bunu anlayacaktır herhalde.

■ Sevgilime onu sevdiğimi nasıl anlatabilirim diyorsanız, yapabileceğiniz bir diğer şey de ona iltifat etmektir. Hem kadınlar, hem de erkekler iltifat almaktan çok hoşlanırlar. Vücudunun, güzel olmasına özen gösterdiği yerleri ile ya da karakteri ile ilgili konularda ona iltifat ettiğinizde özgüveni artacak olan sevgilinizin size karşı hali ve tavrı da değişecek. İlişkinizin çok iyi gittiğine şahit olacaksınız.

■ Sevgiliniz size bir şeyler anlatırken onu dinleyin. Sizin kendisini dinlediğinizden emin olduğunda daha rahat iletişim kurabilecektir sizinle. Bu arada, ona, sözü bittikten sonra ne diyeceğinizi düşünmeyin. Sadece dinleyin. Sorduğu soruları iyice algılayın. Sözünün bittiği yerde, artık siz konuşmaya başlayabilirsiniz. Bu noktada sevgilinizi anlamak için kendnizi onun yerine koyun. Birilerinin sizin lafınızı kesmesini istemezsiniz değil mi? Ya da siz konuşurken telefonu ile ilgilenmesini… Size yapılmasını istemediğiniz şeyi siz de bir başkasına yapmayın.

■ Gün içerisinde kiminle zaman geçireceğimze kendimiz karar veriyor ve bu zamanları geçici heveslerimiz için değerlendiriyoruz değil mi? Genellikle karşımızdaki insan mutlu olsun diye değil; biz istediğimiz için onunla zaman geçiriyoruz. İşte bu nedenle, sevgilinize, size ayırdığı zaman için teşekkür edin. Bunu her birlikte olduğunuz gün yapın. Çünkü o sizinle zaman geçirmek zorunda değil, ama geçiriyor. Değerini bilin. Ve değerli olduğunu hissettirin.

■ Hepimizin olduğu gibi sevgilinizin de hayalleri var. Ve insanlar bazen, hayallerini gerçekleştirmek konusunda olumsuzluğa kapılırlar. Sevgiliniz de öyle. Onu bu olumsuzluğundan kurtaracak olan elbette sizsiniz. Onu hayalleri konusunda günde sadece bir kaç dakika destekleyin. Hayalleri ile ilgili onunla konuşun. Gerçekleştirmek için neler yapabileceğinden söz edin. Bir sonraki gün, dediklerinizi yapıp yapmadığını sorun… Kısacası siz onu hayalleri konusunda desteklediğinizde, sevgilim onu sevdiğime inanmıyor şeklindeki düşüncenizden kurtulmuş olacaksınız ve sevgiliniz sevginize inanacak.

■ Sevgilime onu sevdiğimi nasıl anlatabilirim sorusunun bir diğer yanıtı da, ona, kendisini sevdiğinizi söylemek. Bunu bir yerlere yazın. Sosyal medya, kısa mesaj, mail… Telefonunun üzerine seni seviyorum yazılı bir not bırakın. Her gün bunu yaparsanız, hani derler ya, bir insana 40 kez deli derseniz deli olurmuş. En kötü ihtimalle 40. günün sonunda sevginize inanacaktır… 🙂

TR Radyo’da kesintisiz canlı radyo dinlerken, hemen, şimdi, saymış olduklarımızdan üç tanesini seçin ve bugün sevgiliniz için uygulamaya geçin. İlişkinizde sevgilisini mutlu eden taraf olacak ve sonunda siz de mutlu olacaksınız.