Sevgilimi nasıl daha mutlu ederim sorusunun yanıtları pek çok kişi tarafından merak edilmekte ve pek çok insan, sevgilimle daha yakın olmak istiyorum şeklinde temennilerde bulunmaktadır. Peki hem radyo dinlemek; hem de merak ettiğiniz bu soruların yanıtlarını öğrenmek istemez misiniz? Bazen yapacağınız küçük jestler, bazen verdiğiniz güven, bazen hatırladığınız özel bir gün… sevgilimi nasıl daha mutlu ederim sorunuza yanıt olabilir. İşte sevgilimle daha yakın olmak istiyorum diyenler için detaylar…

Sevgilimle Daha Yakın Olmak İstiyorum

■ Sevgilimi nasıl daha mutlu edebilirim dediğiniz noktada ilk işiniz, onun isteklerine değer vermek olsun. Bu istekleri, onu dinleyerek daha iyi öğrenebilirsiniz elbette. Laf arasında size, vizyona girdiğinde mutlaka izlemek istediğini söylediği bir film varsa, o film vizyona girdiği an biletlerinizi alıp sevgilinize sürpriz yapabilirsiniz. Vitrinde gördüğü bir elbiseyi ona hediye edebilirsiniz. Uzun zamandır görmek istediği bir yer varsa, tatil planlarınızı ona göre yapabilirsiniz… Böylece kendisini size daha yakın hissetmesini de sağlamış olursunuz.

■ Her çift zaman zaman tartışmalar yaşayabilir. Farklı iki kültürden insanın bir araya gelmesinden kaynaklı olduğunu düşündüğünüz bu tartışmaları siz ailenizden biri ile de yapabilirsiniz. Tartışmak doğal olmakla birlikte, ağızdan çıkan bir lafın mermi gibi olduğunu ve geri dönmeyeceğini unutmamanız gerekir. Bu nedenle, özellikle tartışmalar sonrasında sevgilinizi üzdüğünüzü, kırdığınızı, çok ağır konuştuğunuzu düşünüyorsanız; şu an itibari ile tartışmalarınızı uzatmayın. Hatta siniriniz geçene kadar konuyu kapatıp, sonrasında ikiniz de sakinken aynı şeyleri konuşun ve ortak bir çözüm yolu bulmaya özen gösterin.

■ Sevgilimle daha yakın olmak istiyorum dediğinizde onunla hayal kurmaya da başlamanız gerektiğini bilin. Kurduğunuz hayaller gerçek olsun; uygulanabilir olsun; uçmayın. Ancak bu hayaller sırasında birbirinizi geleceğinize dahil edin. Yaşamak istediğiniz evi, kullanmak istediğiniz eşyaları, hangi odada ne bulunmasını istediğinizi, bu durumda günlük rutininizde nelerin yer almasını istediğinizi… birbirinizle konuşun. Elbette farklı yerlere de kayacaksınız, ama elinizden geldiğince ortak bir noktada buluşun; tüm bunları bir kaç gün içerisinde yaşayacakmış gibi… Sonrasında günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Bu hayaller sadece sevgilinizi değil, sizi de çok mutlu edecek.

■ Birbirinizin kişisel alanına saygılı olun. Onun sizin haricinizde görüşmek istediği arkadaşları olabilir. Ailesiyle yalnız kalmak isteyebilir. Tek başına gitmek istediği yerler bulunabilir… İzin verin gitsin. Aynısını siz de yapın ve aynı anlayışı siz de bekleyin. Bu birbirinizden ayrı geçirdiğiniz zamanların birbirinize olan özlem ve tutkunuzu arttıracağını unutmayın. Elbette tüm bunlar güven veren bir insanla yaşanabilir. Zaten güvenmediğiniz insanla birlikte olmaya devam etmeyin; genellikle ön görüleriniz doğrudur çünkü…

■ Sevgilimi nasıl daha mutlu edebilirim sorusunun bir diğer yanıtı ise ona bol bol sarılmaktır. Birbirinize sarıldığınızda, aşk hormonu olarak bilinen oksitosin hormonu salgılanmaya başlar. Bu hormon sayesinde kendinizi daha güvende, birbirinize yakın ve mutlu hissedersiniz. Parayla değil; sevgiyle yapılabilecek nadir eylemlerden biri sarılmak. Sevgilinize sıkı sıkıya sarılın ve ellerini hiç bırakmayın.