Sevgilimi nasıl mutlu ederim? Aslında TR Radyo‘nun tüm kesintisiz canlı radyo dinleyicilerinin, yanıtlarını en iyi bilmesi gereken sorulardan bir tanesi. Ve aslında sevgilinizi de eşinizi de küçük hareketlerle kolay bir şekilde mutlu edebilir; dolayısı ile siz de mutlu olabilirsiniz; çünkü bildiğiniz gibi mutluluk bulaşıcıdır. O halde TR Radyo’da kesintisiz canlı radyo dinlerken, sevgilimi nasıl mutlu ederim sorusunun yanıtlarını da öğrenmeye başlayalım…

Sevgilimi Nasıl Mutlu Ederim?

■ Gülümseyin: Sevgilinizin morali her zaman iyi olmayabilir; hiç birimizin morali her zaman iyi olmaz hatta. Ama siz onun sevdiği insansınız. Ve ondan gülümsemenizi esirgemezseniz, önce o da hafif bir şekilde gülümseyecek; sonrasında da sayenizde daha çok gülümsemeye başlayacak; mutlu olacak ve sevildiğini hissedecektir. Gülümsemek zor değil ve sevgiliniz bunu hak ediyor değil mi?

■ Çantasına Yemek Paketleyip Koyun: Sabah işe gitmek için traş olan ve sonrasında da duş alan… Kısacası evin içinde oradan oraya koşturan sevgilinizin bu hummalı hazırlanma sırasında stres yapması kaçınılmaz. Siz de o arada onun öğle yemeğii paketleyip çantasına koyabilirsiniz. Bu şekilde hem kendini değerli hissedecek; hem de size güvenebileceğini bilerek mutlu olacaktır.

■ Değer Verdiklerine Siz De Değer Verin: Sevgilinizin arkadaşları ya da ailesi, onun değer verdiği insanlar arasında yer almaktadır. Bu insanlara siz de değer verir ve onlarla iyi anlaşırsanız, sevgiliniz çok mutlu olur ki zaten siz de sevgilimi nasıl mutlu ederim demiyor muydunuz? Bir de sevgilinize sürpriz yapıp, arkadaşları ya da ailesi ile bir buluşma ayarlarsanız, değmeyin keyfine…

■ Bakımlı Olun: Gününüz yoğun geçmiş olabilir ve yorulmuş da olabilirsiniz. Ama sevgilinizin de günü yorucu geçmiş olabilir ve dolayısı ile bu durum onda stres yaratmış olabilir. Akşam eve ondan önce geldiğinizde TR Radyo’yu açın ve kesintisiz canlı radyo dinlerken, sevgiliniz için kendinize bakım yapın. Güzel giyinin. Makyajınızı yapın… Sizin kendisi için hazırlandığınızı görmek, sevgilinizin mutlu olmasına ve kendisini şanslı hissetmesine neden olacaktır. Siz de kendinizi güzel görünce iyi hissedersiniz zaten. Dedik ya: Mutluluk bulaşıcıdır.

■ Hediye Alın: Sevgilimi nasıl mutlu ederim diyorsanız, onun kendini özel hissetmesini sağlayacak bir CD, bir kitap, çikolata; ya da film alıp ona hediye edebilirsiniz. Ama onun hiç ilgisi olmayan bir hediye almayın ki kullanmak ona işkence gibi gelmesin. Bu şekilde kendini özel hissedeceğini göreceksiniz ve o da size karşılığını verecektir. Hediye almak güzeldir.

■ Zaman Ayırın: İşleriniz ne kadar yoğun olursa olsun, mutlaka sevgilinize zaman ayırın ve o zaman zarfında akıllı telefonunuzu da bir kenara bırakın. Ona sarılın. Onu ne kadar sevdiğinizi söyleyin… Sevgilinizi fazla ilgi ile boğacağınız gibi, ilgisizlikle de üzebileceğinizi kesinlikle aklınızdan çıkartmayın. Onunla zaman geçirmek sizin için de bir ihtiyaç zaten değil mi?

■ Uyumadan Önce Konuşun: Gece yatağa yattığınızda, ne kadar uykunuz olsa da onu arayın ve sesini duyun; sesinizi duymasını sağlayın. Bu sırada onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin. Ve telefonu kapatıp ikiniz de mutlu mutlu uyuyun. Bu sayede gece boyu da sizi düşünecektir. Tabi sabah güne de güzel başlayacak… Siz de öyle elbette.

■ Kişisel Alanına Saygı Duyun: Herkesin olduğu gibi sevgilinizin de zaman zaman yalnız kalmaya ihtiyacı var. Özellikle de stresli olduğu zamanlarda; düşünmeye, sessizliğe, sakinliğe ihtiyacı var. Zaman zaman arkadaşları ile ya da ailesi ile yalnız kalmaya ihtiyacı var. Sizin de öyle. Bu özgürlüğü sevgilinizin elinden almayın. Bırakın yalnız da kalsın, arkadaşları ile yalnız da görüşsün. O bunları yaparken siz de yapın. Sizin de bir özel alanınız ve yalnızlığa ihtiyacınız var değil mi?

TR Radyo’nun değerli kesintisiz canlı radyo dinleyicileri, gördüğünüz gibi, sevgilimi nasıl mutlu ederim sorunuza yanıt verdik belki ama, bu sayede sizin de mutlu olmanızı sağlayacak önerilerde bulunmuş olduk. Biz söyledik: Mutluluk bulaşıcıdır. Mutlu edin, mutlu olun.