Sevgilimin Güvenini Nasıl Kazanabilirim?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 3
    Shares

Sevgilimin güvenini nasıl kazanabilirim sorusunu soranlar genellikle, sevgilimin güven problemi var diyen insanlardır. Bir ilişkide, birlikte olduğunuz insanın size güvenmediğini görmek, kendinizi kötü hissetmenize neden olur, ama sadece bununla da kalmaz. Sevgilimin güven problemi var diyorsanız, sorunlarınızın olduğu zamanlarda bunları aşabilmeniz diğer zamanlara göre daha zor olur. Güvenmeyen insan kıskanır. Kıskanan insan hayatı size zehir eder. Siz bunun sonucunda haklı olarak gerilirsiniz ve onu gerersiniz… Derken olaylar birbirini zincirleme takip eder ve ayrılık sizin için kaçınılmaz son olur. Buna gerek var mı? TR Radyo olarak sizlere sadece kesintisiz canlı radyo dinleme keyfini yaşatmıyor, sorunlarınızı da çözmeye çalışıyoruz. Sevgilimin güvenini nasıl kazanabilirim dediğiniz noktada, işte yanıtlarımız:

Sevgilimin Güvenini Nasıl Kazanabilirim?

■ Sevgilimin güven problemi var dediğiniz noktada, önce ona verdiğiniz sözlerin tamamını tuttuğunuzdan emin olun. Verdiğiniz sözler küçük de olsa, büyük de olsa mutlaka yerine getirin. Yapamayacağınız şeyler için ise söz vermeyin. Sadece bu da değil, sadakat konularında konuşurken, bu tür şeylerin sizin için çok önemli olduğunu ona mutlaka anlatın. Bu noktalarda güven kazanmak çok daha kolay bir hal alacaktır.

■ Ona kesinlikle yalan söylemeyin. Sürpriz yapacağınız zamanlar haricinde söylemiş olduğunuz ilk yalan, sevgilimin güven problemi var dediğiniz kişi için kafa karıştırıcı olur ve, inandığı hangi doğruların yalan olduğunu düşünmeye başlar. Sonrasında ise siz akıllansanız ve hiç yalan söylemeseniz bile her söylediğinizin altında bir yalan arar. Dolayısı ile sevgilimin güvenini nasıl kazanabilirim diyorsanız, ona kesinlikle küçük yalanlar dahi söylemeyin.

■ Hayatınıza dahil ettiğiniz ve bir ilişki yaşadığınız insan sizin için eski sevgilinizden de iş arkadaşlarınızdan da öncelikli olmalı. Aksi halde sevgiliniz bu durumları kıskanabilir. Dolayısı ile diğer insanlarla aranıza sınırlar koyun. Siz onun, eski sevgilisi ile dışarı çıkmasını ister misiniz? Ya eski duyguları yeniden depreşirse? Zaten birbirlerinden nefret ediyor olsalar görüşmezler değil mi? Dolayısı ile size yapılmasını istemediğiniz şeyleri siz de başkalarına yapmamalısınız.

■ Onu sürekli olarak, size yalan söylemek; ya da sizi aldatmakla suçlamayın. Eğer elinizde kanıtınız varsa hakkınızı savunursunuz elbette; ama kanıtınız yoksa, kesinlikle onu, emin olmadığınız şeylerle suçlamayın. Size yalan söylemeyecek ya da sizi aldatmayacaksa bile onu bu eylemlere teşvik etmiş olursunuz.

■ Sevgilimin güvenini nasıl kazanabilirim diyorsanız, önce siz kendinize güvenin. Onu hayatınıza siz dahil ettiniz. İçgüdüleriniz, onun, sizin aşkınıza layık olduğunu söyledi. Şimdi kendinize ve içgüdülerinize güvenme zamanı. Neden gereksiz kıskançlıklarla onu kendinizden uzaklaştıracaksınız ki? O, size layık olduğunu düşündüğünüz insan. Ve o da hayatına sizi seçti. Sizi aldatması için nasıl bir nedeni olabilir?

■ Eski sevgilinizle sorunlar yaşamış olabilirsiniz; hatta sizi aldatmış da olabilir. Ama şu anda birlikte olduğunuz kişi sizin eski sevgiliniz değil. Dolayısı ile aynı şeyleri ondan beklemeyin. Onu kendinizden uzaklaştırmış olursunuz. Bir başkasının hatalarının acısını ondan neden çıkarıyorsunuz?

Sevgilimin güven problemi var. Sevgilimin güvenini nasıl kazanabilirim diyorsanız, kesintisiz canlı radyo dinlerken TR Radyo’nun sizlere sunduğu önerileri de mutlaka göz önünde bulundurun ve ilişkinizde mutlu olmaya bakın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*