Sevgilimle mutlu olmak istiyorum diyen bir kadın ya da erkeğin ilişkisinde ufak tefek problemler bulunması muhtemeldir. Ancak sevgili, vazgeçilmek istenmeyen kişidir ve dolayısı ile birey, sevgilimle mutlu olmanın yolları hakkında araştırmalar yapmaya başlar. Siz de bu grupta yer alıyor ve sevgilimle neden mutlu olamıyorum mu diyorsunuz? Bu noktada size vereceğimiz küçük ipuçları ile onunla daha mutlu günler, anlar… geçirebilirsiniz.

Sevgilimle Mutlu Olmanın Yolları

■ Sevgilimle mutlu olmak istiyorum diyorsanız, bu noktada ilk adımı ondan beklemeyin. Her zaman sizi mutlu etmek için çabalayan taraf o olmak zorunda değil. Siz de onu mutlu edebilmek adına bir şeyler yapabilmelisiniz. Birlikte eğlenmek, hem sizin, hem de onun aynı anda mutlu olmasını sağlayacaktır. Bunun için eğlendiren aktivitelere katılabilir, birlikte gülebilir, birlikte eğlenip mutlu olabilirsiniz.

■ Sevgilimle neden mutlu olamıyorum dediğiniz anda kendinize şu soruyu sorun: “Onunla flört ediyor muyum?” Flört etmek sadece liseli aşıkların yaptığı ya da yapması gereken bir eylem değil. 40, 50; hatta 60’lı yaşlarında olan evli çiftler bile flört ediyor ve bu çiftler daima mutlu kalabiliyor. Siz de sevgilinizle flört eder, kaçamak buluşmalar yaşar, monotonluktan kurtulursanız; birbirinize, birbirinizi hala sevdiğinizi ve istediğinizi göstermiş olursunuz.

■ İlişkilerde mutlu olmak için zaman zaman fedakarlıklar yapmak gerekir. Onun mutlu olmak için çabalayabilirsiniz; çünkü zaten mutluluk bulaşıcıdır; bu durum sizin de mutlu olmanızı sağlayacaktır. Ancak unutmamanız gereken bir durum var ki o da bu fedakarlıklar içerisinde kendinizi de unutmamak. Onun kalbi kırılmasın; o üzülmesin diye yaptığınız fedakarlıklar içerisinde, siz de kırılmamalı ve üzülmemelisiniz. Bu anlamda kendinizi korumayı da unutmayın. Siz de onun kadar değerlisiniz.

■ Birbirinize sürekli olarak yeni bir şeyler öğretin. Ama bunu bir öğretmen edasıyla değil, paylaşımlarla yapın. Bu durum sizin birlikte büyümenize, sıkılmamanıza, ilişkinizi birlikte büyütmenize… yardımcı olacaktır. Düşünün: Çocuklar, sürekli aynı şeyleri yapmaktan, aynı oyunları oynamaktan ve aynı şeyleri söylemekten sıkılmazlar. Çünkü onlar her an yeni şeyler öğrenmeye açıktırlar. Siz de biraz çocuklaşıp, birlikte büyüyerek bu heyecanı yakalayabilirsiniz.

■ Sevgilimle mutlu olmak istiyorum derken, onu kesinlikle değiştirmeye de çalışmayın. Mutlaka sizi rahatsız eden ve size yanlış gelen tutumları olacaktır. Bunları ona söyleyin, aksi halde içinizde büyüyen bu durumlar, sonrasında daha büyük sorunlara neden olabilir. Ama kesinlikle onu değiştirmeye çalışmayın. Kendi istediği gibi olmayan sevgiliniz önce kendine; sonra da size yabancı olacaktır.