Sevgilimle Neden Mutlu Olamıyorum?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Sevgilimle neden mutlu olamıyorum? TR Radyo‘nun pek çok radyo dinleyicisinin bu sorunun yanıtlarını merak ettiğini biliyoruz. Herkes ilişkisine güzel başlıyor. Ancak tabiri caizse sonrasında canım cicim ayları, hatta canım cicim günleri bitiyor ve hepimiz, sevgilimle neden mutlu olamıyorum sorusunun yanıtlarını merak ediyoruz. Peki sevgilisi ile mutlu olamayan sadece biz miyiz? Sosyal medyada hep mutlu çiftlerin resimlerini görüyoruz… Onlar nasıl o kadar mutlu olabiliyorlar? Ya da onlar acaba gerçekten göründükleri kadar mutlular mı? Sevgilimle neden mutlu olamıyorum sorusunun çok sayıda farklı yanıtı var. Biz, TR Radyo’nun değerli radyo dinleyicileri için en bilinen yanıtlardan söz edeceğiz. Belki nedenleri ortadan kaldırırsınız ve sevgilinizle mutlu olmanıza TR Radyo olarak bizim de bir nebze olsa katkımız olur.

Sevgilimle Neden Mutlu Olamıyorum?

■ TR Radyo’da radyo dinlerken hiç düşüncelere daldığınız ve bu düşünceler içerisinde, önceden beklentilerinizin ne olduğu ile şimdi ne olduğu hakkında bir yerlere gelebiliyor musunuz? Genellikle isteklerimiz, beklentilerimiz, hedeflerimiz değişir. Tabi bizim değiştiği gibi karşımızdaki insanın da beklentileri değişir. Ve eğer bu değişimlerden birbirinizi haberdar etmezseniz, beklentilerinizi karşılayamaz ve sonuçta mutsuz olursunuz. İlişkinin iki taraflı yaşandığını unutmadan, değişimlere açık olmalı ve birbirinizi söz konusu değişimlerden haberdar etmelisiniz.

■ Sevgilimle neden mutlu olamıyorum sorusunun bir diğer yanıtı da, ilişkinizin monotonlaşmasıdır. Evlendiğinizde ya da biraz önce de belirtmiş olduğumuz, canım cicim günlerinin bitmesinin sonrasında, ona kendini özel hissetmek için çaba harcamazsanız, nasıl olsa özel olduğunu biliyor derseniz, bu ilişkide mutlu olamazsınız. Sevildiğini her ne kadar bilse de, sevgiliniz bunu sizden duymak ve hissetmek ister. Bununla birlikte, ilişkinizin önceliğiniz olması gerektiğini de unutmayın. Nasıl olsa cepte, değil; her an kalbinizde olmalı ve planlarınızı ona göre yapmalısınız.

■ Tıpkı TR Radyo’da radyo dinlemek gibi, sevgiliniz konuştuğunda onu da dinleyebilmelisiniz ki bizi dinleyebildiğinize göre siz iyi bir dinleyicisiniz diyebiliriz. Sevgiliniz size bir olay anlattığında, onu dinliyormuş gibi yapıp sosyal medya ile ilgilenmek ya da sürekli sözünü kesmek, bir süre sonra aranızda iletişim sorunlarının ortaya çıkmasına neden olur ve zaten iletişimsizlik, bir ilişkide mutsuz olmak için yeterli ilk koşuldur diyebiliriz. İnsanlar, partnerlerinin kendileri ile konuşmadığından şikayetçi iken siz, sizinle konuşan partnerinizi dinlememek gibi bir hataya düşmemelisiniz.

■ Ailenizin ilişkinize ne kadar dahil olacağını ve sizin ailenize olan bağlılığınızı sevgilinizle mutlaka konuşun. Aksi halde, iki kişilik yaşamanız gereken ilişkiyi çok kişi ile yaşarsınız ve iki kişinin bile anlaşması zor iken, ailelerin müdahil olduğu bir ilişkiyi muhtemelen toparlayamazsınız. Sorunlarınızı ailelerinizle paylaşmak yerine arkadaşlarınıza; ya da aranıza girmeyecek insanlara, ya da en güzeli, TR Radyo sayfalarından bizlere anlatın ve çözün bulalım. Ama ilişkinize değil ailelerinizi, hiç bir üçüncü kişiyi dahil etmeyin.

■ Birlikte kaliteli zaman geçirmediğiniz için de olabilir sevgilimle neden mutlu olamıyorum sorunuzun yanıtı. Birbirinizle aynı evi paylaştığınız için ev arkadaşı hissi yaratmaktan kurtulun. Birlikte radyo dinleyin. Yemek yapın. Evi temizleyin… Birlikte mutlu olabilmenin çok fazla yolu var. Unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*