Sevgilimle Neler Yapabilirim?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 3
    Shares

Sevgilimle neler yapabilirim ya da sevgilimle nasıl zaman geçirebilirim sorularına uzaktan bakıldığında komik görünebilir. Ancak günümüzde sosyal medya ve internet kullanımı hayatımızda öyle önemli bir yer edindi ki, ilişkilerimizi yazışarak yaşar hale geldik. Oysa ki elini tutmadığın, gözlerine bakamadığın insanla nasıl bir aşk yaşayabilirsin? Bir zamana kadar yaşarsın; ama bu ne kadar sürer? Bu nedenle TR Radyo olarak sizlere sevgilinizle birlikte yapabileceğiniz, kesintisiz canlı radyo dinlemek gibi önerilerimiz var.

Belki çok sık tartışıyorsunuz. Bunun sebebinin birbirinizden uzak kalmak ve birlikte zaman geçirmemek olduğunu biliyor musunuz? Sosyal medya üzerinde ilişkiler çok güzel başlar. Çok mutlu olursunuz. Birlikte, uyku hariç tüm zamanınızı geçirmek istersiniz. Hepimiz bu duyguları en az bir kez yaşamışızdır. Sonrasında o insanın artık yanınızda olmasını istemeye, onu fiziksel olarak da özlemeye başlarsınız. Bir kere sarılmak, elini tutmak, gözlerine bakmak, onun kokusunu içinize çekmek istersiniz… Ama o yanınızda yoktur. Aradaki mesafelerse ulaşılması zor şekilde uzaktır. Hal böyle olunca da ona, sizi onsuz bıraktığı için sinirlenirsiniz. İçinizdeki heyecan ve mutluluğun yerini alan sinir dolayısı ile onun her davranışını hata olarak görmeye başlarsınız. Ve sonra başlasın tartışmalar…

Artık aklınızı deli sorular karıştırmaya başlar. Bunları düşünmekte haklısınızdır da: “Ben bu ilişkiye mustus olmak için mi başladım? Mutlu olmak benim hakkım. Onu o kadar severken yanımda yok. Sürekli tartışmaya başladık…” Bunun sonrasında da ayrılıklar kaçınılmaz olur. Ne o ne de siz daha mutsuz olmak istemezsiniz çünkü; malum her tartışma bir stres olur, işlerinizi ve derslerinizi etkiler, diğer insanlarla olan ilişkilerinize zarar verir; hele bir de sinirinizi başkalarından çıkartma alışkanlığınız varsa durum fena. O halde, sevgilimle neler yapabilirim ve sevgilimle nasıl zaman geçirebilirim sorularına yaratıcı yanıtlar bulmanız gerekiyor demektir. Biz size TR Radyo olarak bu noktada yardımcı olacağız.

Sevgilimle Neler Yapabilirim?

■ Kesintisiz Canlı Radyo Dinleyin: TR Radyo olarak sizlere sunmuş olduğumuz radyo dinleme keyfini sevgilinizle paylaşın. Birbirinize şarkılar armağan edin, şarkılardan fal tutun, yapılan canlı yayınlar hakkında yorumlar yapın; hatta ona radyoyu dinletip, şarkı armağanını sürpriz şekilde yapın. Geçtiğimiz günlerde almış olduğumuz bir istek mesajında bunu çok iyi yapabilen dinleyicilerimizin olduğunu gördük: “Birbirimize mesafe olarak çok uzak olabiliriz; ama bu şarkıda buluşalım istedim. Şarkım aşkıma gelsin” diyen çok ince fikirli bir dinleyicimizin mesajı bizim bile hoşumuza gitti. Neden siz de yapmayasınız? Neden sizin sevgiliniz de mutlu olmasın?

■ Yemek Yapın: Sevgilimle nasıl zaman geçirebilirim diyorsanız, onunla birlikte yemek yapın; sonrasında da yapmış olduğunuz yemeği birlikte yiyin. Ne demişler: Bir erkeğin kalbine giden yol midesinden geçermiş. Kadınlar ise genellikle yemek yapmaktan çok yapılan yemeği severler. Dolayısı ile birlikte yemek yapmak hem yorulmanızı önleyecek, hem birbirinizi daha yakından tanıyıp; sevdiğiniz şeyleri öğrenecek, hem de birlikte, sonradan hatırlayabileceğiniz güzel anılar biriktireceksiniz. Tüm bunlar için de mutfağa birlikte girmeye değer herhalde.

■ Birbirinizin Gözlerine Bakın: Birbirinizin gözlerine bakmak da parayla değil ya! Günah da değil, ayıp da… Çok mu uzaksınız? Siz birbirinizle daha önce hiç görüntülü konuşmadınız mı? Eğer hala yapmadıysanız daha fazla zaman kaybetmeyin. Birbirinizin gözlerine baktığınızda, hem ne hissettiğinizi daha iyi anlayacaksınız; hem de aranızdaki mesafeler bir bakış mesafesine inecek ve inanılmaz bir enerjiyle karşı karşıya kalacaksınız. Yanyanaysanız da bakın ama birbirinizin gözlerine, zaten kısa olan mesafeleri daha da kısaltmaya gerek yok gibi yanlış bir düşünceye kapılmayın.

■ Dans Edin: Sevgilimle neler yapabilirim diyorsanız mutlaka profesyonelce olmasına gerek yok ki, onunla içinizden geldiği gibi dans edin. Zaten profesyonellik eğlenceli olmayacaktır. Siz olabildiğince doğal şekilde dans edin. Hem bu şekilde ilişkiniz daha tutkulu bir hal almakla kalmaz; aynı zamanda siz egzersiz de yapmış olursunuz. Hani çok şişman kadın ya da erkekleri partnerleri kilo vermiş şekilde yanlarında ister ya, siz de dans ederek birbirinize yardımcı olmuş olursunuz fena mı?=

■ Masaj Yapın: Örneğin kesintisiz canlı radyo dinlerken, müzik eşliğinde yapılan bir masaj zevkli olacaktır. Masaj yaparsanız ne mi olur? Daha çok mutlu olur, stresinizi azaltırsınız. 15 dakikalık bir masaj sizin fiziksel sağlığınıza olduğu kadar zihinsel sağlığınıza da iyi gelir. O halde, alın güzel kokulu esanslarınızı ve başlayın masaja… Bu size alışkanlık yapacak ve birbirinize daha çok bağlanacağınızı da göreceksiniz.

■ Anılarınızı Tazeleyin: Son zamanlarda sosyal medyanın bize kattığı belki de en önemli şey: canlı yayınlar yapmak, resim ve videoları paylaşmak… Malum kimse yanında albüm taşımıyor; ama hepimizin telefonu elimizde. Dolayısı ile paylaşımlarınıza bakın. Sonrasında da yaşanmış anılarla ilgili yorumlar yapın. Aranızdaki bağ bu şekilde çok daha güçlü bir hal alacaktır. Daha bu anılar ne ki, siz ne anılar biriktirirsiniz…

■ Kitap Okuyun: Sevgilimle nasıl zaman geçirebilirim ya da sevgilimle neler yapabilirim sorularının yanıtları arasında yer alan kitap okumak, sadece ilişkiniz değil, sizin için de çok önemli bir katkı. Ancak sonrasında okumuş olduğunuz kitaplardan bazı bölümleri birbirinizle paylaşın ve sonrasında bu paylaşımlarınız hakkında tartışın. Her zaman ilişkiniz hakkında konuşursanız bazı şeyleri paylaşamazsınız. Ancak paylaşacak farklı konularınız da olursa bir bütün olmuşsunuz demektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*