Sevgilimle Sorunlarımızı Çözemiyoruz

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 4
    Shares

Sevgilimle sorunlarımız var mı diyorsunuz? Bu durum sizi üzüyor ve sevgilimle sorunlarımızı çözemiyoruz mu diyorsunuz? TR Radyo‘nun çok değerli kesintisiz canlı radyo dinleyicileri, sizin bu yaşamış olduğunuz sorunlar neredeyse tüm ilişkilerde yaşanıyor. Hatta ayrılık noktasına kadar da sürükleniyor. Ancak onlar bu sorunları çözebiliyorlar. Aslında ilişkilerde sorunların yaşanmasının en önemli nedeni: bireyler arasındaki iletişimsizlik ve yeteri kadar konuşmamakla alakalı. Günümüzde sosyal medya, insanların birbirleri ile ilgilenmek yerine, telefonları ile ilgilenmelerine neden oluyor, ama inanın sosyal medya yokken de kadınlar, eşlerinin gazete okuduğundan ya da televizyon izlediğinden şikayet ediyordu… Sevgilimle sorunlarımızı çözemiyoruz dediğiniz noktada imdadınıza yine TR Radyo yetişiyor. Artık, sevgilimle sorunlarımız var cümlesini daha az kuracaksınız.

Sevgilimle Sorunlarımızı Çözemiyoruz

■ Saygının bir ilişkide sevgi kadar önemli olduğunu unutmayın. Saygı sınırlarını kesinlikle aşmayın. Size sevgilinizin söylemesini ya da yapmasını istemediğiniz herhangi bir şeyi siz de ona söylemeyin ve yapmayın, hele ki gerginlik zamanlarında. Kimi çiftler, birbirlerine şakalaşırken hakaret cümleleri ya da kelimeleri kullanmaktalar; hayvan, bu kelimelere örnek olarak verilebilir. Şaka dahi olsa, sevgilinize bu gibi kelimeler kullanarak saygı sınırlarını aşmayın.

■ Sevgilimle sorunlarımızı çözemiyoruz diyorsanız, onunla sorunlarınızı elbette konuşacaksınız. Ne demişler: insanlar konuşa konuşa… Ama, konuştuğunuz konuyu uzatmayın. Aksi halde hem konu büyür, hem de bunalırsınız ve sıkıldığınız için de sorunlarınızı çözebilmek yerine, ortaya daha farklı sorunların çıkmasına neden olursunuz. Kısa cümlelerle konuşun dolayısı ile ve olabildiğince net olun. Kuracağınız cümlelerin her birinin öncesinde, bir adım sonrasını düşünün.

■ Problemleri içinize atıp, daha çok büyümelerine neden olmayın. Tartışma sırasında, daha fazla tartışmamak adına ortamı terk edin; ama sonrasında, ortalık durulduğunda ve olay henüz taze iken, aklınıza takılanları sevgilinizle konuşun. Her sorunu içinize attığınızda, sonrasında yaşayacağınız patlama sırasında, “Sen şunu da yapmıştın, bunu da söylemiştin, öyle de olmuştu…” diye sıralarsanız, geri dönüşü olmayan bir yola girebilirsiniz. Sonrasında üzülen ise yine siz olursunuz. Sonuçta o insan sizin için değerli olmasaydı, yaptıkları da aklınıza takılmazdı, değil mi?

■ Geçmişe takılıp kalmaktan vazgeçin. Belki de sevgilimle sorunlarımız var demenizin tek nedeni geçmişe takılıp kalmış olmanız. Ve siz bunun farkında bile olmayabilirsiniz. Geçmiş geçmişte kaldı ve adı üstünde: geçti. Şimdi günü, anı yaşama zamanı. Hiç düşündünüz mü: Neden sürekli, geçmişteki yaşanan aynı olay için tartışıyorsunuz? O sorunu aşmaya çalışırken, yaşayabileceğiniz mutlu günlerinize set çektiğinizin farkına varın değerli TR Radyo dinleyicileri. Kesintisiz canlı radyo dinlemeyi ihmal etmeyin. Müzik ruhun gıdasıdır. Sevgilinizle daha mutlu olacağınızı göreceksiniz; çünkü müzik sizi sakinleştirecek….

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*