Sevgilimle Sürekli Ayrılıyoruz

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Sevgilimle sürekli ayrılıyoruz diyen bir kişi, muhtemelen mutlu değildir. Sürekliliği olan bir ilişki kuramıyordur ve bunu, her yeni başlayan ilişkide, yine aynı şeylerin yaşanacağı korkusu takip eder. Aslında bu durum sonuç olarak, insanlara olan güven eksikliğini ortaya çıkartır. Her şey iyi güzel de, sevgilimle sürekli ayrılıyoruz diyen kişinin sevgililerinde midir sorun; yoksa hatayı biraz kendinde de aramalı mıdır? Tam da bu noktada sizlere yardımcı olacağız.

Ayrılık Nedenleri

Sevgilimle sürekli ayrılıyoruz diyorsanız, ilk olarak bir yerlerde hata yapmış ya da yapıyor olabileceğinizi kabullenmelisiniz. Sürekli ayrılık varsa, bir de hata vardır. Elbette hatalar tek taraflı değildir; ama bunları siz tetikliyor olabilirsiniz. Örneğin kendinize şu soruyu sorun: Ona olan duygularınızı gerçekten olduğu gibi ifade edebiliyor musunuz? Aşk açık sözlü insanları sever; özellikle de söz konusu itiraf edilen şey duygular ise… Seviyorsanız seviyorsunuz! Siz bunu ona söyleyin, sonrasında sizi red mi edecek? Bırakın etsin! Malum diğer taraftan da, belki itiraf edemediğiniz sevginizi bilmediği için sizden ayrılma ihtimali duruyor. Dolayısı ile kendinizi ifade edebilmenin yollarını öğrenmelisiniz.

Ayrılık nedenlerinden bir diğeri de, birlikte olduğunuz insanın, gerçekten sevdiğiniz değil de belki merhamet ettiğiniz insan olmasıdır. Genellikle filmlerde gördüğümüz senaryolar vardır: doktorlar hastalarına, zengin oğlanlar fakir kızlara aşık olurlar. Hepimizin içerisinde bir merhamet duygusu vardır ve zaten insanlık namına olmalıdır da… Ama bu merhamet duygusundan doğan aşkların ömrü tahmin edildiği kadar uzun değildir. Sevgilimle sürekli ayrılıyoruz dediğiniz insan sizin üzüldüğünüz için başladığınız bir birlikteliğin kahramanı ise uzun sürmeyecek olan ilişkinizin sonunda üzülecek olması dolayısı ile şöyle bir sonuç ortaya çıkacak: Düşene bir de siz vurmuş olacaksınız… İyi de bunu ona yapmayı en başta düşünüyor muydunuz? Sevgi ile merhameti sakın karıştırmayın!

Ayrılık nedenlerinden bir diğeri de sabit fikirli olmaktır. Bu durum aslında sadece ilişkilerde değil, genel anlamda önemli problemlere neden olmaktadır ama ikili ilişkiler söz konusu olduğunda durum daha da kötü bir hal alır ve sabit fikirli iseniz siz gerçekleri görmez, sadece bildiğinizi okursunuz. Dolayısı ile sevgilimle sürekli ayrılıyoruz dediğiniz noktada, sabit fikirli olup olmadığınızı mutlaka değerlendirmelisiniz.

İlişkinizin ayrılığa gitmesinin bir diğer nedeni de, birlikte olduğunuz insanları değiştirmeye çalışmaktır. Bir insana aşıksanız, onu kusurları ve hataları ile olduğu gibi kabul etmeniz gerekmektedir. Ama siz bunu yapmıyor ve aşık olduğunuz insanı değiştirmeye çalışıyorsanız, zaten o değiştiğinde artık sizin sevdiğiniz insan olmayacağı için ayrılmanız kaçınılmazdır. Ancak partneri tarafından değiştirilmeye çalışılan bir insanın da zaman içerisinde bu durumdan sıkılıp, ayrılığı hedef olarak seçeceğini aklınızdan çıkartmamalısınız. Bir birlikteliğe, partnerinizi sonradan değiştirebileceğiniz düşüncesi ile başlama hatasını sakın yapmayın!

Sevgilimle sürekli ayrılıyoruz diyen bir kişinin yapmakta olabileceği bir diğer hata da, benliğini kaybetmektir. Ne demek istediğimizi kısaca anlatalım: Her ne kadar, birlikte olduğunuz insanı çok seviyor olsanız da, zaman zaman siz onunla ya da o sizinle bazı konularda anlaşamaz ve çatışmalar yaşarsınız. Bu durum gayet normaldir. Ama eğer her çatışmada sevgiliniz kazanıyorsa, siz zaten onun egolarına kendinizi teslim etmişsiniz demektir ki ilişki demek bu demek değildir. İlişki dediğimiz şey, kararların ortak verilmesi ve bir hayatın iki kişi tarafından paylaşılması anlamına gelmektedir. Dolayısı ile benliğinizi asla kaybetmeyin! Sevgiliniz her kazandığında siz ondan ayrılmak mı istiyorsunuz da çatışmaları siz kazandınız diye ayrılık yaşayasınız? Ama bu şekilde ilişkiniz bir gün mutlaka bitmeye mahkumdur.

İlişkiye sadece kalbinizi doldurmak ve yalnızlığınızı gidermek için başladıysanız da zaten eliniz ayrılığa mahkumdur. Boş bir kalbi doldurmanın şartları vardır. Ancak amaç kalpteki boşluğu doldurmak değilse, koşul yoktur, gerçek sevgi söz konusudur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*