Sevgilimle Sürekli Tartışıyoruz

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 3
    Shares

Sevgilimle hep tartışıyoruz, sevgilimle sürekli tartışıyoruz diyenlere, dünyada uzaylı görmüş gibi bakmaktan vazgeçin; çünkü ne yazık ki pek çok çift, hep de aynı konular yüzünden tartışma yaşıyor. TR Radyo‘da kesintisiz canlı radyo dinlerken size, sevgilimle hep tartışıyoruz demenizin en önemli nedenlerini anlatacağız. İşte buna şaşırabilir: “Benim en çok hangi konuda tartıştığımı nereden biliyor” diyebilirsiniz. Ama sakin olun, telefonunuza bir ses kaydedici yerleştirmedik; çiftler zaten genellikle aynı konularda problem yaşayıp, sonra da, “Sevgilimle sürekli tartışıyoruz” diyorlar. İşte o konuların neler olduğunu bilirseniz, sorunlarınızı çözebilmeniz çok daha kolay olur. Aksi halde, sevgilimle hep tartışıyoruz dediğiniz noktada zedelenen ilişkiniz, gün gelir, o çok değer verdiğiniz insandan kopma noktasına getirir sizi.

Sevgilimle Sürekli Tartışıyoruz

■ Sürekli Arkadaşları İle Çıkıyor: Yoksa siz sevgilinizi arkadaşlarından kıskanıyor musunuz? Ya da sorununuz arkadaşları değil de, arkadaşları ile çıktığını söyleyip bir başkası ile görüştüğünü düşünüyor, kısacası ona güvenmiyor musunuz? Dakika başı arayıp, kontrol mü etmeye çalışıyorsunuz? Eğer sevgilimle hep tartışıyoruz dediğiniz konular bu soru işaretleri ile alakalı ise sizin bir kıskançlık sorununuz var demektir. Unutmayın ki her şeyin fazlası zarar. Sevgiliniz sizin bu gözetleyici tavrınızdan sıkılmış olabilir ve bir ömür bu şekilde sizi çekmek istemeyebilir. Haksız da sayılmaz. Fazla kıskançlık bir nevi hastalık gibidir. İşte bu noktada, bu kötü huyunuzdan kurtulmalı, en azından çaba sarf etmelisiniz ve sevgiliniz de sizin bu çabanızı görmeli. Gerekiyorsa bir Psikoloğa gidin; çünkü kıskançlık, öyle kolay başa çıkılabilecek bir durum da değildir. Ama aşın bu sorununuzu.

■ Çok Fazla Harcama Yapıyor: Aslında sevgilimle hep tartışıyoruz diyen bir çiftin bu konuyu masaya yatırması için evli olması; ya da aynı evde yaşaması, hatta nişanlı olması gerekir. Herkesin evi ayrı, yolu ayrı, kesesi ayrı iken kime ne diğerinin yaptığı harcamalardan değil mi? Ama yine de sorununuz harcamaların fazla yapılıyor olması ise yani aynı evi paylaşıyorsanız, harcamalarınızda ilk sırayı kira, sonra faturalar, mutfak harcamaları, krediler… almalı. Sonrasında ise lüks olarak tabir edilebilecek şeylere para harcamalısınız. Aslında birikim de yapmalısınız gelecekteki zor günlere karşı ama… Yapabilir misiniz? Ya da elinize tüm bunları yapabilecek kadar para geçiyor mu? Muhtemelen asıl soru ve sorun da bu.

■ Birlikte Olmaya Daha Az İstekli: Fiziksel birliktelik, bir çifti birbirine yakınlaştıran, bağlayan, samimiyetlerini arttıran en önemli şeylerden bir tanesidir. Ancak iki kişiden biri bunu daha az isterken, diğeri daha çok isteyebilir. Peki sebep sevgi azlığı mı? Bazen zaman sorunu, bazen stres, bazen olumsuz ruh hali, bazen şartlar… da taraflardan birinin isteksiz gibi görünmesine neden olabilir. Ancak karşı tarafın, sevgilisiyle birlikte olmak için, tabiri caizse canı giderken, sevgilisinin kendisini o kadar istemediğini düşünmesi önemli bir sorundur. En kısa zamanda oturup bu sorunu konuşmalı ve bir çözüme kavuşturmalısınız.

■ Evin Temizliği İle Benim Kadar İlgilenmiyor: Kadınların doğazında bazı şeyler var: Annelik, temizlik, yemek yapmak… gibi. Ama bu durum, TR Radyo dinleyicilerinin, sevgilimle sürekli tartışıyoruz demelerine de sebep olabilir. Kadın işten gelip, bir yandan kesintisiz canlı radyo dinler; bir taraftan temizlikle uğraşırken, sevgilisi gelip evi bir anda birbirine katarsa sorunlar çıkar. Her şeyin öncesinde kadın verdiği emeğe, yorgunluğuna üzülür. Ama, erkeklerin de doğaları gereği çok düzenli insanlar olamayabileceklerini unutmamalısınız. Eğer çok dağınık bir sevgiliniz varsa, onu yola getirip düzenli olmasını sağlamak ve bunun için tartışmak yerine, siz daha az özenli olmayı deneyebilir, detaylara girmez, bir orta yol bulursunuz, olur biter.

■ Hep Onun İstedikleri Oluyor: Genellikle boş vakitlerde, taraflardan birinin isteği yerine getirilir. Diğer taraf ise istediği şeyi yapamadığı için agresifleşir. Bu gayet normal olsa da, sevgilimle hep tartışıyoruz diyenlerin çözemeyeceği bir sorun da değil. Oturun ve bu konuyu güzelce konuşun. Bir sizin, bir onun istediklerini yapın. Hatta bazen birbirinizden ayrı zaman geçirin. Sürekli bir arada olmak, birbirinizden sıkılmanıza da neden olabilir ve sadece bu bile tartışmalarınızın artma nedeni olarak çıkar karşımıza. Kesintisiz canlı radyo dinlerken müziğin sizi rahatlatmasına TR Radyo’da izin verin ve böylece daha ılımlı olacağınızı göreceksiniz.

■ Her Şeyle Ben İlgileniyorum: Sevgiliniz çok yoğun çalıştığı için eve geç geliyor; hatta gelirken de iş getiriyor. İş toplantıları oluyor; hatta hafta sonuna iş bırakıyor… Dolayısı ile evcil hayvanınızla, alışverişle, temizlikle, yemekle… kısacası her şeyle siz mi ilgileniyorsunuz? Bir de buna ek olarak ona sarıyor, bu yüzden mi tartışıyorsunuz? Kendinize göre haklısınız değil mi? Peki, zaten çok yoğun çalışan ve nefes almaya zaman bulamayan bir insana böyle bir sebeple giderseniz, onun size karşı tavrı ne olur? Bu hatayı yapmayın. Zaten pek çok şeyle başa çıkmaya çalışırken bir de bunlarla mı uğraşacağını düşünüp, sizden gidebilir bile. Bu konuyu sakin bir şekilde konuşun ve anlayışlı olun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*