Sevgilinin annesiyle tanışmak o kadar zor bir durumdur ki, stres yaratır, heyecan verir, hatta biraz ürkütür… Neden mi? Çünkü herkesin çocuğu kendisi için en değerli olandır. Dolayısı ile sevgilinin annesiyle iyi geçinmek önemlidir. Sevgilimin annesi beni seviyor mu, hep akıl karıştıran bir sorudur. Çünkü eğer sevmiyorsa ve sevgiliniz de annesinin sözleri ile hareket ediyorsa, burada ilişkiniz tehlikeye düşecek demektir. Hani derler ya: Aşkın gözü kördür. Ama sevgilinizin annesi, sevgilinize, onun sizde göremediği şeyleri gösterebilir. “Bu kızı ya da bu oğlanı sevmedim; çünkü…” der ve döker eteğindeki taşları. Sevgiliniz belki başta sizi savunur; ama annesinin dediği konulara da dikkat etmeye başlar. Gerçekten öyle misiniz diye… Peki sevgilinin anesiyle tanışma sırasında nelere dikkat etmelisiniz? Sevgilinin annesiyle iyi geçinmek için neler yapabilirsiniz? Sevgilimin annesi beni seviyor mu sorusunun yanıtlarının olumlu olması için göz önünde bulundurulması gereken şeyler nelerdir? İşte yanıtları:

Sevgilinin Annesiyle İyi Geçinmek İçin Öneriler

■ Sevgilinin annesiyle tanışma gününde onu bir diyalog içerisine çekin. O sizi, çocuğunun hayatındaki tek önemli insan konumunda olacağınızı düşündüğü için istemiyor. Bu şekilde olmayacağını, kendisi ile bir rekabet içerisinde bulunmadığınızı ona gösterin. Bunu şu şekilde yapmalısınız: Ona kendisi ile ilgili sorular sorun. Sizin hayatınızda da tek önemli kişinin onun çocuğu değil, aynı zamanda kendisi de olduğunu, kendisi ile geçinmeniz gerektiğini ona anlatın. Tabi bunu ona ilk tanıştığınız gün sözlü olarak anlatmayacaksınız. Nelerden hoşlandığını sorun. Eğer evine gittiyseniz, orada bulunan bir eşyayı gözünüze kestirip, ne kadar güzel olduğunu söyleyin. Saç renginin güzelliğinden bahsedin… Yani demek istediğimiz: Sevgilinin annesiyle iyi geçinmek için onunla ortak noktalar bularak işe başlayın.

■ Sevgilimin annesi beni seviyor mu’dan önce, ben onu seviyor ve onun için yeterli çabayı gösteriyor muyum diye kendinize sorun. Sevgilinin annesiyle tanışmak için sevgilinizin bir çabası yoksa siz çaba harcayın. Tüm heyecanınızı ve stresinizi bir kenara atın ve tanışmak isteğinizi belirtin. Sonrasında da olabildiğince gülümseyin.Biraz önce sizlere önemli olduğunu belirttiğimiz tüm kuralları uygulayınç Bunu hem kendinizin; hem sevgilinizin, hem de annesinin mutluluğu için yapacaksınız. Unutmayın; bu sayede ilişkiniz bir adım daha ileri gidecek.

■ Onun size kahve yapmasını izlemeyin, yardım teklif edin. Mutfağı toparlamasına da yardım edin. O istemeyebilir; ama siz teklif edin ki en azından harcadığınız çabanın farkında olsun. Siz bu sayede onun gözüne daha samimi görünecek, daha aileye yakın olarak hissedileceksiniz. Şu anda da sevgilinin annesiyle iyi geçinmek için bu gibi şeylere ihtiyacınız var değil mi? Sevgilimin annesi beni seviyor mu diyorsunuz. Sevmesi için biraz çaba harcayın.

■ Beğendiğiniz bir şey bulun ve sonrasında onunla ilgili düşüncelerinizi sevgilinizin annesine karşı sesli dile getirin. Hiç bir şey bulamıyorsanız, sevgilinizin, annesi hakkında ne kadar güzel şeyler söylediğini annesi ile paylaşın. Nasıl iyi bir insan yetiştirdiğinden ona söz edin ve onu bu konuda tebrik edin. Ne çok işe yaradığına siz bile şaşıracaksınız. En azından aynı noktalarda birleştiğinizi görecek.

■ Sevgilinin annesiyle tanışmaya giderken kesinlikle eli boş gitmeyin. Sevgilnize onun nelerden hoşlandığını sorun ya da hiç bir şey alamıyorsanız bir çiçek alın. Bu sayede sevgilinize iyi bir eş ve kendisine iyi bir gelin olabileceğinizi kanıtlamış olacaksınız.

■ Sevgilinin annesiyle iyi geçinmek için onu önce bir kesintisiz canlı radyo dinleyicisi haline getirin ve sonrasında TR Radyo‘ya yönlendirin ve kendisine şarkılar armağan edin. Çorbada bizim de tuzumuz bulunsun.