Yalnız Olmanın Avantajları

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Yalnız olmanın avantajları hakkında bilgi sahibi olmaya ne dersiniz? Ne yazık ki toplumumuz, ilişkisi olmayan insanlara farklı bir gözle bakıyor. Onlara aşılması zor sorular soruyorlar. Aslında bu soruların tamamı, gerek bekar kadınları, gerekse de erkekleri, kişisel haklarına girerek yoruyor. Sadece bu nedenle dahi insanlar, yalnız olmanın güzel yanlarını göremiyor ve hayatlarında olan kişi ile mutlu değillerse dahi yalnız olmak yerine onunla birlikte kalmayı tercih ediyor. Bunun sonucu ise belki her gün kavga, stres, mutsuzluk… Elbette hayatınızda sizi seven, sizin sevdiğiniz ve birlikte mutlu olduğunuz bir insan varsa ilişki içerisinde bulunmak güzel. Ama bunlar yoksa ve sadece hayatınızda biri olsun diye onunlaysanız, gelin size yalnız olmanın avantajlarından söz edelim. Unutmayın:Yalnız olmanın faydalarından yararlanıp, sonrasında çok daha sağlıklı ilişkiler de kurabilirsiniz… O halde denemeye değer…

Yalnız Olmanın Güzel Yanları

■ Yalnız olmanın faydalarından ilki: Kendinizi daha çok geliştirmektir. Hayatınızda kıskanç bir erkeğin var olduğunu düşünün. Bu onun, sizin kariyeriniz üzerinde olumsuz etkilerinin bulunması anlamına gelir. Belki en çılgın hayallerinizi onunla gerçekleştiremeyebilirsiniz. Belki de hobilerinize ayıracak zamanınız kalmayacaktır… Ancak yalnız olmanın güzel yanlarından biri, tüm bunları özgürce yapabiliyor olmanızdır. Yapılan bir araştırmaya göre yalnız kadınların, yalnız erkeklere göre, ev sahibi olabilme olasılıklarının iki kat daha fazla olduğu sonucuna ulaşılmıştır.

■ Yalnız olmanın avantajlarından bir diğeri de diğer insanlarla daha güçlü ilişkiler kurabiliyor olmanızdır. Gerek aileniz, gerek arkadaşlarınızla olan sosyal ilişkileriniz, yalnız olduğunuz zamanlarda çok daha güçlü olur. Bununla da kalmayıp, çevrenizdeki insanlara daha fazla yardım edebilir;aynı zamanda onlardan daha çok yardım alabilirsiniz. Sosyal olmanın insanları beslediğini ve daha iyi olmalarını sağladığını unutmayın. Hayatınızda bir insanın olması ve onunla bir ömrü, kendi çemberiniz içerisinde geçirmektense, tüm sevdiklerinizle, ucu açık bir çember içerisinde olmayı kim istemez?

■ Yalnız olmanın güzel yanlarından bir diğeri de ruh eşinizi bulabilecek olmanızdır. Ancak bunu başarabilmek için de kalpten kalbe gezmemeniz önerisinde bulunmadan geçmeyelim. Çünkü bu durum sizi duygusal ve psikolojik ciddi anlamda yorar. Olayları akışına bırakır, kalbinizin kapılarını kapatmaz; ama ruh eşinizi bulmak için de her kalbe girmezseniz, doğru insanla güzel bir ömür elbette ki sizi bekliyor olacaktır. Yalnız olmayı kesinlikle kalbinizi kapatmak olarak değerlendirmeyin. Yalnızlık size sadece doğru insanı getirecek bir süreç niteliğindedir.

■ Yalnız olmanın avantajlarından bir diğeri de daha sağlıklı ve daha zinde olmaktır. Yapılan araştırmalara göre yalnız iseniz daha hareketli olursunuz. Bu durum sizin kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskinizi azaltır. Bununla da sınırlı kalmaz, kronik hastalıkların görünme olasılığını da düşürmüş olursunuz.

Yalnız Olmanın Faydaları

Yalnız olmanın faydaları ve yalnız olmanın avantajlarından yararlanmanız önerisinde bulunarak size Yalnızlık Ömür Boyu şarkısını hatırlatmış da olmayalım. Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, söz ettiğimiz yalnızlık, ruhunuzu dinlendirdiğiniz bir süreç. Belki bir kaç ay sürecek; belki de bir kaç yıl… Ancak bu yalnızlık sizi kesinlikle korkutmamalı. Çünkü yalnız olmanın güzel yanlarından faydalanırken aynı zamanda kendinizi dış dünyaya da açık bırakacak, sosyalleşecek, mutlu olacaksınız… Ve bu durum sizin için çok daha iyisi anlamına gelecek. Denemesi bedava. Bırakın toplum baskısını.Onlar yalnızlığın ne demek olduğunu bilseler, sizi zaten ayrıştırmaz ve kişilik haklarınıza giren sorular sormazlar değil mi? O da onların ayıbı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*