BroadCast MySelf Nasıl Kullanılır?

BroadCast MySelf, son zamanların sık aranan telefondan radyo yayını yapma programları arasında yer alıyor. Bunun en önemli nedeni ise radyo sohbet kanallarına olan ilginin artması. Ve radyo sohbet kanallarına giren herkes de BroadCast MySelf kullanımını gerçekleştirebilir. BroadCast MySelf nasıl kullanılır sorusunun yanıtları oldukça basit. Ancak şu detayı atlamayalım: Kendi adıma bir radyo sorumlusu olarak, telefondan radyo yayını yapma ya da BroadCast MySelf kullanma taraftarı değilim, çünkü yayınlar BroadCast MySelf kullanımı ile yeterince kaliteli olmamakta.

Radyo sohbet kanallarındaki pek çok kişi, telefondan radyo yayını yaparken profesyonelliği göz önünde bulundurmuyor. Hatta öyle bir algı yaratanlar var ki: Ben yayınımı istediğim gibi yaparım; gerekirse kendim çalar kendim oynarım şeklinde. Ama işin iç yüzü hiç de öyle değil. Sizi dinleyen bir çok insan olabilir ve kimse size katlanmak zorunda değil. Dolayısı ile BroadCast MySelf nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarını iyi bir şekilde özümsemelisiniz. Siz elinizden gelenin en iyisini yapın; profesyonellik bir kenarda dursun. Emek her zaman takdire değerdir.

Peki radyo sohbet kanallarından birine girdiniz ve telefondan radyo yayını yapmanın mümkün olduğunu öğrendiniz. Sizin de zaten bir çocukluk hayaliniz vardı. Ve BroadCast MySelf’i akıllı telefon ya da tabletinize yüklemeye karar verdiniz. Şimdi ne yapmalısınız? BroadCast MySelf’i Google Play Store’den indirerek işe başlayın. Programın indirilebilmesi için paylaşılan pek çok link olmasına karşın, sizin için en güvenlisi Play Store; yani Android mağazasından indirmiş olduğunuz programdır. Zaten ücretsiz. Macera peşinde koşmaya gerek var mı?

BroadCast MySelf Nasıl Kullanılır?

Telefondan radyo yayını yapmak için programı açtığınızda, sağda ve solda ortada iki tane ibre göreceksiniz. Sol tarafta görmüş olduğunuz anons yaparken kullanacağınız, mikrofonu açma ve kapatma ibresidir. Sağ tarafta gördüğünüz ise çalmış olduğunuz şarkıların ses seviyesini arttırır ve azaltır. Altta ortada yer alan ibre yayını almayı ve sonrasında da bırakmayı sağlayan ibredir. Aslında o ibre değil de bir butondur. Sağ üst kısımda yer alan üst üste üç nokta ise BroadCast MySelf kullanımında ve telefondan radyo yayını yapmada işe yarayan Ayarlar butonudur. Şimdi bu kısma dokunun.

Burada Output Mode’yi Shoutcast Server olarak ayarlayın. Sonrasında ise Output Settings’e gidin ve Hostname yazan yere radyonuzun IP adresini, Port yazan yere Portunu, Password yazan yere de şifresini yazın. Bu bilgiler size radyo sohbet kanallarında bulunan radyo sorumluları tarafından verilecektir. Track Folder yazan yere tıklarsanız, telefondan radyo yayını yapma sırasında çalacağınız şarkıların listesini görmüş olursunuz.

Bu bilgilerden yararlanarak da BroadCast MySelf ile telefondan radyo yayını yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Keyifli yayınlar.

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*