DJ Alımımız Devam Ediyor

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 3
    Shares

Kesintisiz canlı radyo dinlemeyi seven siz değerli TR Radyo dinleyenlerimize, 3 Eylül 2018 itibari ile yeni yayın dönemine başlayacağımızdan söz etmiştik. Bu noktada pek çok DJ başvurusu aldık ve DJ alımı gerçekleştirdik. Ancak daha pek çok DJ alımı gerçekleştireceğimizi ve bunun için de rahatlıkla DJ başvurusu yapabileceğinizi belirtmemiz gerekmekte. Peki kesintisiz canlı radyo dinleyicisi, bir DJ’den neler ister? DJ başvurusu yapmadan önce bu detayları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kesintisiz canlı radyo dinleyen bir kişi, her şeyin öncesinde sürekli aynı şarkıları dinlemek istemez. Yani DJ başvurusu yapmadan önce bir arşivinizin olup olmadığını düşünün. Eğer yayında çalabileceğiniz şarkılarınız varsa sorun yok. Ancak elinizde şarkı yoksa dahi, edinebilecek olmanız önemli. Bunu yapabiliyorsanız, DJ alımı noktasında bizim için yine herhangi bir sıkıntı kalmamış oluyor.

Bir diğer detay ise gelen dinleyici isteklerini yerine getirebiliyor olmanız. Ya da, yayın formatınıza uygun olmayan istekleri, dinleyiciyi kırmadan geri çevirebilirliğiniz. Bunu bir örnek ile açıklamak istersek: arabesk formatta yayın yapıyor olabilirsiniz. Ve bir dinleyici isteğinde yabancı şarkı yer almaktadır. Onu zaten çalmamalısınız. Ama neden çalmadığınızı da dinleyiciye uygun bir dil ile anlatmalı, bunun üzerine gelebilecek olumsuz durum ve yorumlarda ise moralinizi bozmamalısınız.

Kesintisiz canlı radyo dinlemeyi seven bir kişi her zaman çok da anlayışlı olmayabilir. Örneğin, siz arabesk yayın yaptığınız halde, istemiş olduğu o yabancı şarkıyı çalmadığınız için size kırılabilir. Hatta sizi eleştirebilir. Bu noktada tek önemli olan, DJ’in durumu dinleyiciye, güzel, onu kırmayacak bir dil ile anlatmış olmasıdır. Sonrasında ise gelen eleştirileri yayına yansıtmamalısınız. Unutmayın ki sizi dinleyen kişi, sadece sizi eleştiren kişiden ibaret değil. Aksine, arabesk yayına kendini kaptırmış pek çok insanın, siz o yabancı şarkıyı çalmış olsaydınız size vereceği tepkiyi düşünün.

DJ alımı yaparken, biz elimizden geldiğince, yayıncı arkadaşımızın ihtiyacı varsa, teknik ayarlarını yapıyoruz. Ancak bu noktada sizin bilgisayarınızda da herhangi bir teknik sorunun olmaması önemli. Örneğin, sesiniz dinleyiciye az; ya da cızırtılı gitmemeli. Bununla birlikte sesiniz yayına uygun, diksiyonunuz düzgün olmalı. Çünkü kesintisiz canlı radyo dinleyen bir kişi, mutlaka dinlediği yayında rahat olmak ister. İnternet bağlantınız sağlam olmalı. Siz sürekli yayından düşerseniz ve şarkılar karışırsa, o yayından ne siz, ne de dinleyicileriniz keyif alabilecektir.

Eğer tüm bu gereksinimlere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, devam etmekte olan DJ alımımız için DJ başvurusu yapabilirsiniz. Bu noktada sizin içinizi kolaylaştırmak adına, aşağıya DJ başvuru formunu da ekliyoruz. Hemen doldurarak gönderebilir ve aramıza katılabilirsiniz. Eğer varsa Skype adresinizi de forma eklerseniz seviniriz. Kolay gelsin size o zaman 🙂

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*