Sam 2 Dinleyici Sayısı

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 3
    Shares

Sam 2 ayarları hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ederken, bugün de Sam 2 dinleyici sayısı görmenin detaylarını sizlere aktarmak istedik. Sam 2 yayına bağlanma işlemini gerçekleştirmenizin sonrasında, sizi yayında o an kaç kişinin dinlediğini, o gün radyonuzu en çok kaç kişinin dinlediğini; hatta en çok dinleyicinin radyonuzu hangi saatte dinlediğini öğrenebilirsiniz. Her zaman diyoruz ya: Sam 2 efsane dj programıdır. İşletim sistemleri ile uyum problemleri yaşamaz ve sizi yayın sırasında germez. Bu nedenle, Sam 2 ayarlarının tüm detaylarını öğrenmeli ve onun tüm nimetlerinden yararlanmalıyız. İşte Sam 2 dinleyici sayısı görmenin, uygulaması kolay olan yolu.

Sam 2 Dinleyici Sayısı

Sam 2 ayarlarını yaparak, Sam 2 dinleyici sayısını görmek için sırası ile şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

■ İlk olarak Sam 2’nin üst menüsünün bir altında; yani decklerin üzerinde yer alan menüde Desktop B’yi bulun ve oraya tıklayarak açın.
■ Burada, her zaman gördüğünüzden daha farklı bir ekran göreceksiniz. Hemen paniğe kapılmayın. Statistic Relays üst menünün altında, sol tarafta yer alan kısım. Bunun hemen altında yer alan + işaretine tıklayın.
■ Şimdi yeni bir pencere ile karşı karşıyasınız. Ve burada bir çok seçenek ile başbaşasınız. Bu seçenekler arasından, Shoutcast Statistic Relay olan kutucuğu işaretleyin.
■ Altta bulunan OK butonuna tıklayın.

■ Şimdi yine farklı bir pencere ile karşı karşıyasınız. Burada yapmanız gereken işlem, sizden istenen bilgileri doldurmaktan ibaret. Host yazan yerin yan tarafındaki LocalHost’u silin ve radyonuzun kullanmakta olduğu IP adresini buraya yazın. Bu IP adresi size, yayın alırken verilen adres ile aynıdır. Yazdığınız anda bu alanla ilgili işiniz biter ve sonraki adıma geçebilirsiniz.

■ Bunun bir altında Port yazıyor. Şimdi burada önemli bir detaya dikkat çekmek istiyoruz. Eğer yayın yapmakta olduğunuz radyo, Auto DJ kullanıyorsa, size verilen port, radyonuzun ana portundan farklı bir yayın alma portudur. Sam 2 yayına bağlanma ve Sam 2 ayarları için bu port kullanılıyor olsa da, Sam 2 dinleyici sayısı için aynı portu kullanamazsınız. Radyonun dinlenmekte olduğu port, işimize yarayan porttur. Ama radyoda Auto DJ kullanımı yoksa, size verilen portu kullanarak Sam 2 dinleyici sayısı görme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Burada size biraz sonra, radyonuzun Auto DJ kullanıp kullanmadığını anlamanın yolunu da anlatacağız.

■ Portu yazdıktan sonra sıra Password’da. Zaten radyonun Auto DJ kullanıp kullanmadığını da yayın şifrenize bakarak anlayabilirsiniz. Eğer Sam 2 yayına bağlanma için size verilen yayın şifresinin içerisinde : işareti varsa, yayın yapmakta olduğunuz radyo Auto DJ kullanımı gerçekleştiriyordur. Sam 2 ayarlarında bu şifreyle yayına bağlanmanız gerekir. Ancak Sam 2 dinleyici sayısı görmek için, içerisinde : olan şifreyi kullanamazsınız. Burada sizden istenen Password, radyo panelinin şifresidir. Yayını kicklemek için kullanılan şifre ile aynıdır. Auto DJ kullanan bir radyoda yayın yapıyorsanız, size muhtemelen, burada istenen şifre verilmeyecektir. Sam 2 dinleyici sayısı görmeniz bu noktada engellenmiş olur. Elbette radyo sahibi iseniz ya da radyo sahibi arkadaşınız ise bu durum sizin için geçerli olmayacaktır.

■ Biz sizin Port ve Password bilgilerini girdiğinizi var sayıyoruz. Şimdi En altta yer alan OK butonuna tıklayabilirsiniz.

Artık yan tarafta yer alan grafikte Sam 2 dinleyici sayısının tüm detaylarını görebilirsiniz. Ancak eğer Radio System olarak ShoutcastV2 kullanıyorsanız, bu yöntemin gerçekleşmeyeceğini de belirtmeden geçmeyelim. Çünkü bu şekilde Shoutcast radyo panel linki sadece IP ve port değil, daha fazlasıdır. Bu nedenle Sam 2 ayarlarına bu link girilemeyeceğinden, Sam 2 dinleyici sayısını görmek mümkün olmayacaktır. Ve playerlerin pek çok tarayıcıda çalışması için günümüzde sistem bizi ShoutcastV2 kullanmaya mecbur bırakmaktadır.

Eğer Sam 2 dinleyici sayısı görmeyi başarabilirseniz, Desktop A’da üst menüde Window’a basıp, Staticks Relays ya da Staticks Relays Graphics butonlarını işaretleyerek, verilerinizi gözünüzün önüne de alabilirsiniz.

1 yorum

  1. Benim programda yazdıklarını yapmama rağmen bir türlü dinleyici sayısını göremedim. ( Error parsing xml document: Düz dize bekleniyordu, ancak tırnak açma karakteri bulunamadı.
    Line: 1;meta charset)

    Bu hatayı veriyor.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*