SAM 5 Nasıl Kurulur?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 2
    Shares

SAM 5, aslında yeni değil, 2014 yılında piyasaya sürülmüş bir sürüm; ama SAM 2‘nin stabil çalışıyor olması dolayısı ile kimse tarafından SAM 5 kullanımına gerek duyulmuyordu; bir kaç “Bende SAM’in son sürümü yüklü” diye hava atmaya çalışan, SAM 2’yi küçümseyen DJ arkadaşımız dışında. Ancak artık SAM 5 nasıl kurulur sorusunun yanıtı olan SAM 5 kurulumu bilgilerine ihtiyaç duyar hale geldik. Çünkü Windows 7’de çok stabil çalışan SAM 2 için Windows 10’da aynı şeyleri söyleyemeyiz. SAM 2 Windows 10’da mutlaka bir hata veriyor. Dolayısı ile SAM 5 kullanmak gerekiyor. Ve SAM 5 SAM 2’den biraz farklı. Dolayısı ile SAM 5 nasıl kurulur sorusunun yanıtlarını bilmek durumundayız.

SAM 5 Nasıl Kurulur?

■ İlk olarak SAM 5’i indirin ve sonrasında Zip dosyası içerisinden çıkartın.
■ Zipten çıkartmış olduğunuz SAM 5 klasörünün içerisine girinç
■ Sambc_Studio_fb isimli dosyaya çift tıklayıp, SAM 5 kurulumunu başlatın.
■ Gelen ilk sayfada Next’e tıklayın.
■ I Agree ile devam edin.
■ Yeniden Next’e tıklayın.
■ İnstall diyerek, SAM 5 nasıl kurulur sorusunun son yanıtını da tamamlayın.
■ Son olarak Finish’e tıklayın.

SAM 5 nasıl kurulur sorusunun yanıtı bu kadarla sınırlı değil ama. Şimdi zipten çıkartmış olduğunuz SAM 5 klasörüne geri gidin. Patch isimli dosyaya çift tıklayıp açın ve çalıştırın.

Şu an itibari ile SAM 5 kurulumu tamamlanmış olup, program otomatik olarak açılacaktır. Bunun sonrasında kullanıcı sihirbazı tarafından yönlendirileceksiniz. Karşınıza çıkan yeni SETUP ekranında şu adımları takip edin.

■ Firebird’i seçin ve Next’e tıklayın.
■ Use Default Settings’i seçin ve yine Next’e tıklayın.
■ Yeni gelen iki ekranda, hiç bir değişiklik yapmadan Next’e tıklayın.
■ Şimdi karşınıza Registration ekranı çıkacak. Burada I have a valid registration key’i işaretleyin.
■ Şimdi sol altta bulunan Skip butonuna tıklayın.
■ Next’e tıklayın.
■ Son olarak da Finish’e tıklayın.

SAM 5 kurulumunda bu adımları da tamamlamanızın sonrasında programı çalıştırın ve doğru şekilde açılıp açılmadığını kontrol edin. Peki kontrol işlemini nasıl yapmalısınız?

■ SAM 5’i çalıştırdıktan sonra, sol üst köşede yer alan File’ye basın.
■ Hemen altında çıkacak olan Config’e basın.
■ Gelen ekranda, solda en altta bulunan Registration Key’e basın.
■ Eğer Type’nin karşısında Trial yazıyorsa, SAM 5 açıkken yeniden Patch dosyasını çalıştırın ve sonrasında yapmış olduğunuz işlemleri baştan tekrarlayın. Ama eğer Registered; ya da UNLİMİTED Type’nin karşısında yazıyorsa, o zaman işlemi tekrarlamanıza gerek kalmayacaktır.

SAM 5 nasıl kurulur sorusunun yanıtlarında yapmanız gereken son işlem, bilgisayarınızın güvenlik duvarından, SAM 5’in internet erişimini engellemek olacaktır. Bu işlemin sonrasında sınırsız kullanıma devam edebileceksiniz. Keyifli yayınlar dileriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*