Başak Angışhan TR Radyo’ya Konuk Oluyor

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Başak Angışhan, geçmişten bugüne gelen müzik yolculuğunda ilk olarak kendi çabaları ile iki tekli şarkısını akustik olarak kaydeden ve son olarak da Aşık Bana isimli şarkısı ile müzik piyasasına giren başarılı isimler arasında yer almaya başladı. Geçmişten günümüze doğru çıktığı müzik yolculuğunda yaşadıklarını, 16 Nisan 2021 Cuma akşamı 23:00’da Savaş’la Savaş Zamanı programında siz değerli TR Radyo dinleyenleri ile paylaşacak.

Başak Angışhan Kimdir?

İçindeki müzik tutkusunu çok eski yıllardan bu yana taşıdığını dile getiren Başak Angışhan, orta okul yıllarında kendi çabaları ile gitar çalmayı öğrenip, Lise’de ise okul korosuna katılmış, ardından da Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve diğer farklı tür müziklerle küçük çaplı konserler vermeye başlamıştır. Gittiğinde canlı müzik olduğunu gördüğü mekanlarda sahneye çıkıp, ardından da Edirne’de üniversite eğitimini alırken İnstagram’da bir müzik hesabı açmaya karar vermiştir.

Açtığı müzik sayfasında kendi söylediği şarkılar için videolar çekerek paylaşmaya başlayan Başak Angışhan, güzel tepkiler almaya başlamış ve Ruhumun Adı Keder isimli şarkısını da bu süreçte bestelemiştir. Bu çalışması için de çevresinden güzel tepkiler aldığında ise şarkıyı yayınlamaya karar verdiğini belirten Başak kayıtları evinde, amatör olarak yapması dolayısı ile bu çalışmasından istediği verimi alamadığını da dile getiriyor. Şarkının derinliğinin çevresinden uzaklaşması ile bağlantılı olduğunu dile getiren Başak Angışhan, her ne kadar profesyonellikten uzak da olsa, belirli bir derinliğe sahip olması dolayısı ile Ruhumun Adı Keder isimli şarkıdan da güzel geri dönüşler aldığını söylemeden geçemiyor.

Başak Angışhan tarafından çıkarılan ikinci şarkı ise Bizim Hikaye… Tıpkı Ruhumun Adı Keder’de olduğu gibi amatör hazırlanmış bir şarkı ve Ruhumun Adı Keder’den 1 yıl kadar sonra ortaya çıkmış durumda. Bizim Hikaye’de anlatılan ise zamanda kaybolmuş ve bir türlü birbirini yakalayamayan bir aşk öyküsü. Bu şarkı, Başak’ı önceki şarkısına göre biraz daha cesaretlendirmiş gibi duruyor.

Son olarak, sıra Aşık Bana şarkısına geldiğinde ise Başak Angışhan bu şarkıyı bazı sıkıntıları dolayısı ile kendi çıkarmayıp, bir başkasına vermeyi düşündüğünü dile getiriyor. Ancak yakın çevresindeki insanların desteğini de alarak “Ya şimdi ya hiç” diyor ve ilk olarak şarkının hazırlık aşamasında bir grup ile anlaşarak çalışmaya başlıyor. Ancak yapılan işten memnun kalmaması dolayısı ile Aşık Bana’yı kendi çabaları ile hazırlamaya karar veriyor. Aşık Bana’nın klibinin ise Halk Eğitim Merkezi’nin salonunda, 2 saatte tamamlandığını, sonrasında montajının da yapılıp bir sonraki güne hazır olduğunu ifade eden Başak Angışhan, bu çalışmada tüm arkadaş ve yakınlarına teşekkürü kendine bir borç biliyor.

Aşık Bana şarkısı için aldığı güzel geri dönüşleri ve yaz aylarında çıkarmayı planladığı farklı şarkısını Savaş’la Savaş Zamanı’nda detayları ile anlatacak olan Başak Angışhan’ın kendisine ait daha pek çok bestesi de bulunuyor. Bu keyifli sohbeti dinlemek için 16Nisan 2021 Cuma akşamı 23:00’da TR Radyo’da Savaş’la Savaş Zamanı’na davetlisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*