Berhan Arısoy, 7 Temmuz 2020 Salı akşamı TR Radyo‘da, 20:00 – 22:00 saatleri arasında yayınlanacak olan Almina iLe Nazar Boncuğuprogramına 21:00 itibari ile canlı bağlantı konuğu olarak katılacak. Asıl mesleği doktorluk olan ve halen mesleğini yapmaya devam eden Berhan Arısoy, çocukluğundan bu yana süregelen müzik sevdasından da vazgeçmiyor ve bu konuda tüm detayları radyo dinleyenleri ile paylaşacak. Ancak biraz ön bilgi almak istersek, Berhan Arısoy kimdir?

1979 Ankara doğumlu olan ve Ankara Tıp fakültesini 2002 yılında tamamlayarak 5 yıllık bir ihtisas yaptıktan sonra Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak göreve başlayan Berhan Arısoy, 5 yıllık mecburi hizmet dolayısı ile Hatay Antakya’ya gitmiş ve burada yöre müziğini inceleme şansını elde etmiştir.

Babası tarafından kendisine 6 yaşındayken alınan küçük kırmızı bir org ile müziğe olan merakı başlayan Berhan Arısoy, 12 yaşında saz çalmaya başlamış; 15 yaşında ise ilk bestesini yapmıştır. 2006 – 2007 yıllarında Yakamoz isimli radyo programını hazırlayıp sunan sanatçının, 2007 yılından sonra ise kendi ev stüdyosunu kurması ile aranjeler yapmaya başlaması aynı zamanda gerçekleşmiştir.

Berhan Arısoy’un ilk albümü olan Gurbette Anne, müzik piyasasına 2010 yılında girmiştir. Sen Bir Aysın, Çocuklar Gibi ve albümle aynı adı taşıyan Gurbette Anne, sanatçının ilk albümünün en beğenilen şarkıları arasında yer almış ve bu tarzın dinleyicileri tarafından sanatçı büyük ilgi görmüştür.

2013 yılında bir single çıkartan Berhan Arısoy, Alır Başımı Giderim isimli şarkıyı seslendirmiş; ardından da aynı yıl, soprano Seda Kırgız’ın Sesler isimli albümünde Turnam Gidersen Mardin’e isimli türküye düet yaparak yer almıştır. Sanatçının diğer bazı eserleri arasında: Teslim, Kiremitte Buz Musun, İlham, Kırık Beyaz, Hazanım, Paranoyak, Yarim Sevdalım ve son olarak da İhanet Vakti yer almaktadır.

İhanet Vakti isimli şarkısı ile TR Radyo’da Almina iLe Nazar Boncuğu’nun canlı bağlantı konuğu olacak olan Berhan Arısoy’u, 7 Temmuz 2020 Salı akşamı 21:00’da sakın kaçırmayın..