Berk Gürman TR Radyo’ya Konuk Oluyor

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Berk Gürman kimdir? Berk Gürman kaç yaşında? gibi soruların yanıtları müzik severler tarafından; ancak özellikle de genç kızlar tarafından çok merak ediliyor. Son şarkısı Nacio La Luna ile 10 Nisan 2021 Cumartesi akşamı 21:00’da TR Radyo’da Almina iLe Nazar Boncuğu‘na canlı bağlantı konuğu olacak olan ünlü sanatçıya, merak ettiğiniz soruların tamamını yönelteceğiz. Ancak öncesinde dilerseniz Berk Gürman hakkında bilgi edinmeye, biraz olsun başlayalım…

Berk Gürman Kimdir?

İkiz kardeşi Öykü Gürman ile birlikte İstanbul’da 1982 yılında dünyaya gözlerini açan Berk Gürman solak bir sanatçı olup, yaptığı şarkıları çılgın flamenko tekniğine bağlı kalarak çalmakta ve seslendirmektedir. 9 yaşında gitar çalmaya başlamış olan başarılı sanatçı üniversiteyi yarım bırakmış olsa da eğitimlerini Pera Güzel Sanatlar ve Bilgi Üniversitesi Ses Mühendisliği bölümlerinde almıştır.

2003 yılında Sevilla Christina Heeren Fundacion’a kabul edilip, buradaki ilk yılında da gitar eğitimi almaya başlamış olan Berk Gürman, ilk olarak 2007 yılında, vokallerini ağırlıklı olarak Öykü Gürman’ın yaptığı Kısmet isimli albümün aranjörlüğünü yapmış ve bu albümde yer alan Evlerinin Önü Boyalı Direk isimli türkü ile Youtube üzerinde izlenme rekorları kırarak büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Berk Gürman’ın 2009 yılında ise İki Arada isimli albüme hem aranjörlük hem de prodüktörlük yaptığını belirtmeden geçmemeliyiz. Peki baba tarafından Trabzon’lu olan Berk Gürman’ın Öykü Gürman ile yapmış olduğu albümler haricinde kendi şarkıları nelerdir?

Berk Gürman Şarkıları

Berk Gürman 2011 yılında Yesari isimli albümü çıkarmış, sonrasında ise Allah Allah isimli single çalışmasını 2013 yılında yayınlamıştır. 2015 yılında maxi single olarak Ubuntu’yu yapmış olan sanatçının 2019 yılında Son Öyküm, Live İn Porto şarkısı da aynı yıl yayınlanmıştır. Granada ise 2020 yılına ait bir eserdir. Berk Gürman şarkıları arasına son dahil olan ise Almina iLe Nazar Boncuğu programına da konuk olma nedeni olan Nacio La Luna şarkısıdır ve 2021 yılında müzik piyasasına girmiştir.

Berk Gürman Klipleri

Berk Gürman şarkıları ve Berk Gürman kimdir sorusunun yanıtlarını almamızın sonrasında Berk Gürman kliplerini de şu şekilde sıralayabiliriz:

■ Aralık 2007 – Evlerinin Önü Boyalı Direk
■ Ocak 2011 – Hani Hani
■ Şubat 2012 – Nasıl Geçti Habersiz
■ Haziran 2013 – Allah Allah
■ Kasım 2013 – Neredesin Sen
■ Mart 2014 – Aman Geze Geze
■ Mart 2014 – Geceler Düşman
■ Aralık 2015 – Usul Usulca
■ Ocak 2016 – Seni Ben Unutmak İstemedim Ki
■ Kasım 2016 Leyla
■ Ekim 2018 – Gönül Arsızı
■ Ocak 2020 – Granada

Berk Gürman klipleri arasına son olarak Öykü Gürman’ın volakini yaptığı Nacio La Luna eklenmiş olup, Almina iLe Nazar Boncuğu’nda 10 Nisan 2021 Cumartesi akşam saatler 21:00’ı gösterdiğinde şarkı ve Berk Gürman hakkında tüm detaylar konuşulacaktır.

Yeni konukları ve keyifli yayını ile Almina yeni gün ve saatlerinde, Cumartesi – Pazar – Pazartesi 20:00 – 22:00 arası TRRadyo.Com adresinde sizlerle.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*