Beste Tolgay TR Radyo’ya Konuk Oluyor

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Beste Tolgay, 23 Haziran 2020 Salı akşamı 20:00 – 22:00 saatleri arasında TR Radyo‘da yayınlanacak olan Almina iLe Nazar Boncuğu programının canlı bağlantı konuğu olacak. Ben Bizi Özledim isimli single’inin tanıtım çalışmalarını sürdüren Beste Tolgay, aslında 20 yıldır şarkı söylüyor ve sanata olan ilgisi bu kadarla da sınırlı değil. Peki TR Radyo’da Almina iLe Nazar Boncuğu’na konuk olacak olan Beste Tolgay kimdir?

Beste Tolgay küçük yaşlardan itibaren modern dans ve bale eğitimi almış ve sonrasında Mimar Sinan Üniversitesi Opera Ve Müzikal Tiyatro Oyunculuğu bölümünü kazanarak eğitim hayatına burada devam etmiştir. Ardından Klasik Türk Müziği eğitimini ise Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tamamlayan başarılı sanatçı, daha sonra Akademi İstanbul Tiyatro Bölümü’nde okuma hakkını elde etti.

Beste Tolgay, tüm bu eğitim sürecini tamamlamasının ardından, Işıl Kasapoğlu ve Ahmet Leventoğlu atölyelerinde rol almaya başladı. Nejat Uygur Tiyatrosunun Kodum Mu Oturturum isimli unutulmaz oyununda da gördüğümüz, başarılı işlere imza atan Beste Tolgay, daha sonra da iki sezon boyunca Annem dizisinde rol aldı. Çağan Irmak filmlerinde de Beste Tolgay’ın oyunculuğuyla sıklıkla karşılaştık. Kısacası kendisi, müzik dünyasına adım atmadan önce de çok başarılı işlerde, oyuncu olarak rol almıştır.

Sahne ve müzik hayatında 25 yıldır varlık göstermekte olan Beste Tolgay, Ben Bizi Özledim isimli ilk single çalışması ile karşımıza besteci, söz yazarı ve yorumcu olarak çıkmış bulunmaktadır. Serkan Sönmezocak tarafından düzenlemeleri yapılan Ben Bizi Özledim isimli şarkının sözü ve müziği Beste Tolgay’a aittir.

Bu bilgilerin çok daha fazlasını ise sanatçının kendisinden, 23 Haziran 2020 Salı akşamı 21:00’da konuk olacağı Almina iLe Nazar Boncuğu programı ile TR Radyo’da dinleyebilirsiniz. Beste Tolgay’ı daha yakından tanımak adına, Almina iLe Nazar Boncuğu’nu kaçırmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*