Cenk Rofe TR Radyo’ya Konuk Oluyor

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Cenk Rofe, 24 Temmuz 2021 Cumartesi akşamı 21:00’da TR Radyo‘da Almina iLe Nazar Boncuğu programının canlı bağlantı konuğu olacak. Yayında, Cenk Rofe kimdir, Elveda şarkısının hikayesi nedir gibi soruları yönelteceğiz. Ancak öncesinde sanatçı hakkında kısaca bilgi sahibi olmanızı da sağlamak istiyoruz.

Cenk Rofe Kimdir?

Cenk Rofe İstanbul’da, 1977yılında dünyaya gelmiş; ilk ve orta öğretimini tamamlamanın sonrasında da Boğaziçi Üniversitesi Turizm Ve Otelcilik bölümünü bitirmiştir. Ardından Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Devlet Konservatuarı Şan bölümünde eğitim almaya başlamıştır.

Cenk Rofe kimdir sorusuna yanıt vermek istediğimizde, onun konuşmaya başlamadan önce şarkı söylediğini anlatabiliriz. Elinde deodorant şişesi ile onu mikrofon yaparak komşu evlerini gezen ve şarkı söyleyen Cenk Rofe, başını geceleri yastık yerine küçük el radyosunun üzerine koyarmış diyebiliriz.

2007yılında Affet Beni isimli ilk solo albümünü piyasaya süren, ancak ekonomik yetersizlikler dolayısı ile klip çekimi yapamayan Cenk Rofe’nin albüm şarkıları yine de pek çok radyoda yer aldı. Sonrasında da müzik ile büyüyen sanatçı, hayatından müziği hiç eksik etmedi. Yeni şarkısı olan Elveda ise son günlerde ülkemizin en gözde çalışmaları arasında yer alıyor.

Cenk Rofe – Elveda

Cenk Rofe’nin yeni şarkısı Elveda, daha önce Enrico Macias, Yasmin Levy, Placido Domingo gibi isimler tarafından da yorumlanan, Adio Kerida isimli dünyaca ünlü bir şarkı. Cenk Rofe Elveda şarkısını, üzerine Türkçe sözler yazarak seslendirdi. Şarkı, Türkçe Pop Müzik soundu ile Remix tadında yapıldı.

Cenk Rofe Elveda şarkısını hem Türkçe; hem de orijinal dilinde Adio Kerida olarak seslendirdi. Şarkıyı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz. Almina iLe Nazar Boncuğu programında ise 24Temmuz 2021 Cumartesi akşamı 21:00’da TR Radyo’da Cenk Rofe, Elveda şarkısına ilişkin merak edilen tüm soruları cevaplandıracak… Bu keyifli sohbeti sakın kaçırmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*