Duygu Karakuş, 5 Haziran 2021 Cumartesi günü TR Radyo’da Almina iLe Nazar Boncuğu programına canlı bağlantı konuğu olacak. Keyifli bier sohbete imza atacak olan Almina ve Duygu Karakuş ikilisi sizlere başarılı sanatçının yeni şarkısından bahsetmekle kalmayıp,Duygu Karakuş kimdir sorusunun yanıtlarını da verecek. Ancak dilerseniz yayın başlayana kadar, bu konularda kısaca bilgi sahibiolmanızı sağlamaya çalışalım.

Duygu Karakuş Kimdir?

Çok küçük yaşlardan itibaren şarkı söylemeye başlayan ve annesinin desteği ile TRT Çok Sesli Çocuk Korosunda eğitim almaya başlayan Duygu Karakuş, aynı zamanda piyano dersleri de almaktaydı. Çocukluktan gençliğe adım attığı dönemlerde ise eğitimine TRT Çok Sesli Gençlik Korosu’nda devam etmeye başladı.

Kuzeninin, videosunu göndermesi ile beğenilmesi sonrasında O Ses Türkiye yarışması’na, yarışmanın ikinci sezonu olan 2012 – 2013 yılları arasında katılan Duygu Karakuş, elemelerde Müslüm Gürses’e ait Tanrı İstemezse şarkısı ile yarışmaya dahil oldu. Murat Boz ve Hülya Avşar’ın kendisine döndüğü Duygu Karakuş O Ses Türkiye’ye Hülya Avşar’ın takımında devam etme kararı verdi. Sonrasında da çeyrek finale kadar yükseldi. Duygu Karakuş’un O Ses Türkiye ile ilgili ağzından dökülen sözler şu şekilde: “Yarışma heyecanı muhteşem; o orkestra ile çalışmak ise harikaydı…”

İlerleyen dönemlerde ise 22. Kuşadası Altın Güvercin Yarışması’na katıldı. Duygu Karakuş kimdir sorusunun yanıtlarına bakarken, başarılı sanatçının bu yarışmada en iyi yorumcu ödülünü aldığını ve en iyi beste alanında da ikinci olduğunu belirtmeliyiz. Duygu Karakuş bu yarışma ile ilgili şunları söylemekte: “Burada aldığım en iyi yorumcu ödülü, o güne kadar elde ettiğim en önemli başarıydı.”

Yeni şarkısı Nefes ile müzik piyasasına kısa süre önce giriş yapan Duygu Karakuş, şarkının klip çalışmalarını ise 3 gün önce yaptı. Yakında yeni şarkıları ile yeniden kendisini müzik piyasalarında görmeye devam edeceğiz

Tüm bu bilgiler ve çok daha fazlası için 5 Haziran 2021 Cumartesi akşamı 21:00’da TR Radyo’da Almina iLe Nazar Boncuğu’nu dinleyebilirsiniz. Çünkü Almina’nın konuğu bu tarihlerde Duygu Karakuş olacak.