Elif Akbaş, 19 Haziran 2021 Cumartesi akşamı 21:00’da TR Radyo‘da Almina iLe Nazar Boncuğu programının canlı bağlantı konuğu olacak. 2020 yılında yaptığı İz şarkısının sonrasında yeni bir çalışma olan De’ler Da’lar ile müzik piyasasına hızlı bir dönüş yapan Elif Akbaş kimdir, Elif Akbaş şarkıları nelerdir gibi soruların yanıtlarını ilerleyen bölümlerde detaylı şekilde bulabilecek ve Almina iLe Nazar Boncuğu’nda da tüm detayları öğrenebileceksiniz.

Elif Akbaş Kimdir?

Elif Akbaş, 1990 yılı 29 Mayıs’ında İstanbul’da dünyaya gelmiş başarılı bir şarkıcı; aynı zamanda da bestecidir. Şarkılarından ilkini 2009 yılında Emrah Keskin ile yapmış olduğu Yakalama Yarim isimli düet proje olarak değerlendirebiliriz. Ardından 2010 yılında yine Emrah Keskin ile Gel İmkansız isimli düete imza atmıştır.

2011 yılında ise yine Emrah Keskin’in desteğin alarak Evolution isimli ilk albümünü müzik piyasasına sunmuştur. Bu albümün yine 1 yıl sonrasında, takvimler 2012’yi gösterirken Bir İhtimal ve O Artık Yok isimli iki şarkısını internet ortamından müzik severler ve hayranları ile buluşturan Elif Akbaş, 2015 yılında Sende Gurur isimli ilk tekli çalışmasını yine dijital platformdan sevenleri ile buluşturdu.

Elif Akbaş kimdir ve şarkıları nelerdir gibi soruların yanıtlarına bakarken, başarılı ismin profesyonel anlamdaki ilk çalışmasının Sende Gurur olduğunu söyleyebiliriz. 2016 yılında Eşim Benzerim Yok isimli şarkısı ile yine hayranları ile buluşmuştur. Silinsin Anılar isimli şarkısını 2018 yılında, Koru Yarabbi’yi ise sonrasında sevenleri ile buluşturan Elif Akbaş 2020 yılında İz ve sonrasında 2021’de de De’ler Da’lar ile hayranlarının karşısında.

Elif Akbaş – De’ler Da’lar

Elif Akbaş şarkıları arasında yer alan De’ler Da’lar, sözü, müziği ve düzenlemesi Ozan Gülek’e ait şarkılardan bir tanesidir. 11 Mayıs 2021 itibari ile müzik severlerle buluşmuştur. Şarkının klip çekimlerinin büyük kısmı Sarıyer Büyükdere’de Elif Akbaş’a ait olan restoranda çekildi ve klip içerisinde 25 kişilik bir kadro yer alırken, bu kadronun büyük kısmı da sanatçının yakın arkadaşlarından oluşmaktaydı. Nişantaşı ve Ortaköy gibi merkezi konumlara da klip içerisinde yer verilmiştir.

11 saatte çekilen De’ler Da’lar şarkısının klip yönetmenliği Ayberk Oğuz tarafından yapılırken,montaj ve renk kısmı ise Murat Aygör’e ait.

19 Haziran 2021 Cumartesi akşamı 21:00’da TR Radyo’da Almina iLe Nazar Boncuğu programına canlı bağlantı konuğu olarak katılacak olan Elif Akbaş ile tüm bunları ve daha fazlasını konuşacağız. Bu keyifli sohbeti sakın kaçırmayın.