Evren Mevlanaoğlu ya da onu tanıdığımız diğer adı ile Popstar Evren, 3 Mayıs 2021 Pazartesi akşamı 21:00’da TR Radyo’da Almina iLe Nazar Boncuğu programına canlı bağlantı konuğu oluyor. 23 Nisan 2021’de dijital platformlarda yerini alan Oyun Bitti şarkısından ve kendisinden söz etmek üzere TR Radyo dinleyenlerine seslenecek olan Evren Mevlanaoğlu hakkında biraz ön bilgiye sahip olmaya ne dersiniz?

Evren Mevlanaoğlu Kimdir?

Çocukluğundan itibaren müziğin içinde olan Evren Mevlanaoğlu kimdir sorusunun yanıtlarını verirken, onun müziğe orta okul yıllarında başladığını ve müzik yarışmalarının gündemde olduğu dönemlerde onlara katıldığını, bu yarışmaların en bilinenleri arasında Popstar’ın yer alıp, Evren Mevlanaoğlu’nun da Popstar Evren olarak tanınma nedeninin bu olduğunu belirtelim. Popstar’da çok başarılı olan Evren Mevlanaoğlu’nun elenmesi herkesi şaşırtan kötü bir sürpriz olmuştu.

20 Mart 1981’de İstanbul’da doğan ve Popstar’ın henüz üçüncü haftasında elenen Evren Mevlanaoğlu, başta yarışmanın jüri üyelerinden olan ve eleştirileri ile ünlü Armağan Çağlayan’ı; onunla birlikte de ekran başındaki Popstar izleyenlerini ağlattı.

Popstar Evren, yarışmanın sonrasında müzik hayatına canlı performanslar ile devam etmeye başlamıştı. Kendini, müzik, dövme ve spor hastası olarak ifade eden Evren Mevlanaoğlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü mezunu başarılı bir isim ve müzik eleştirmenleri tarafından da adından iyi bir şekilde söz ettirmeyi başarıyor.

İlk albümünü 2007 yılında, Tual grubunun desteğini alarak çıkartan ve adını Hayat Tualim olarak belirleyen Evren Mevlanaoğlu’na bu albüm için şirketinden yeterli destek gelmedi ve dolayısı ile albüm toplatıldı.

Daha sonra Fırıldakzade isimli, Aydoğan Temel tarafından yazılıp yönetilen iki perdelik politik kabarede rol alan Popstar Evren, bu eserin müziklerini de seslendiren isim oldu.

Daha sonra Bodrum’a yerleşen başarılı sanatçı, 2010 yılında Tual’in popüler bestesi Kasım’ın da içinde bulunduğu ve Türk Marşı’na da yer verdiği Atatürk’ü Unutmadık Unutturmayacağız isimli single çalışmasını hayranları ile buluşturdu. Bu albümde yer alan Kasım şarkısının bazı sözleri değiştirildi ve içerisinde Atatürk’ün cenaze görüntülerinin yer aldığı bir klip çekilerek, internet ortamından müzik severlerle buluşturuldu.

2011 yılında, Gecenin Melon Şapkası ile birlikte sahne çalışmalarına başladı ve bu programın adı Şarkılar Bir Gün Şiir Olunca idi. Gecenin Melon Şapkası ve Popstar Evren’in artık birlikte bir hedefleri vardı ki o da içerisinde hem şarkıların; hem de şiirlerin yer aldığı bir albüm hazırlamaktı…

Evren Mevlanaoğlu : Oyun Bitti

Dijital platformlardaki yerini 23 Nisan 20121 Cuma günü alan ve sözü ile müziği başarılı isim Sezen Aksu’ya ait olan, daha önce de Sertab Erener tarafından yorumlanmış Oyun Bitti şarkısı, Popstar Evren tarafından günümüz sounduna uygun şekilde seslendirildi.

Oyun Bitti şarkısının tüm kayıtları Ont Music Network Center’de yapılırken, düzenlemesi ise Tansel Doğanay tarafından gerçekleştirildi. Çekimleri de Tansel Doğanay tarafından yapılan klip, İztuzu, Sülüngür Gölü ve Köyceğiz’de tamamlandı.

Yeni teklifinin müjdesini hayranlarına sosyal medya hesabı üzerinden veren Evren Mevlanaoğlu, merak ettiğimiz her şeyi 3 Mayıs 2021 Pazartesi akşamı 21:00’da TR Radyo‘da Almina iLe Nazar Boncuğu programında anlatacak. Bu keyifli sohbeti sakın kaçırmayın.