Fulya Kızıltaş, 30 Mayıs 2021 Pazar akşamı 21:00’da TR Radyo’da Almina iLe Nazar Boncuğu‘nun canlı bağlantı konuğu oluyor. Kendisi ile gerçekleştireceğimiz keyifli sohbette Fulya Kızıltaş kimdir, Fulya Kızıltaş şarkıları nelerdir gibi soruların detaylı yanıtlarına erişebileceksiniz. Ancak dilerseniz öncesinde sanatçı hakkındakısa bilgiler edinelim.

Fulya Kızıltaş Kimdir?

İstanbul’da 1983 yılında dünyaya gelen ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde 2000 yılında almaya başladığı eğitimle müzikal yaşantısına başlayan Fulya Kızıltaş, daha sonrada İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikoloji bölümünü kazandı. Üniversite eğitimini bu şekilde tamamlayan sanatçı başarı ile bölümünden mezun oldu.

Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümüne girmeye hak kazanan Fulya Kızıltaş, burada formasyon eğitimi aldı ve akademisyenlik kariyerini burada tamamlayıp müzik öğretmenliği yapmaya başladı. Halen de bu işini yapmaya devam etmektedir.

20 yıldan daha uzun bir süre boyunca gerek sahne, gerek konser organizasyonlarına, hem şehir içi,hem de şehir dışında dahil oldu. Sonrasında ise ilk albüm çalışması kapsamında Zehr-i Bal kitap serisinde Aşk-ı Hakiki ve Akşam Yeli eserlerini seslendirdi.

Daha sonra projelerine hız kesmeden devam eden Fulya Kızıltaş, kadına şiddet ve çocuk gelinlere dikkat çeken sosyal sorumluluk projesi Herses Ünzile’ye solistolarak dahil oldu.

Liman isimli şarkıya ilk single çalışmasını yapan Fulya Kızıltaş, bunu Hançer adlı şarkısı ile sürdürdü. Sonrasında ise Hediye isimli şarkısını hazırlayarak 3 Mayıs 2021’de müzik severlerle buluşturdu.

30 Mayıs 2021 Pazar akşamı TR Radyo’da yayınlanacak olan Almina iLe Nazar Boncuğu programına 21:00 itibari ile konuk olacak olan Fulya Kızıltaş ile bunların hepsini detaylı olarak konuşacağız. Keyifli sohbetimizi sakın kaçırmayın.