Gamze Akın TR Radyo’ya Konuk Oluyor

Gamze Akın,Yalansa Yalan isimli şarkısı ile 19 Temmuz 2021 Pazartesi akşamı 21:00’da TR Radyo‘da Almina iLe Nazar Boncuğu programına canlı bağlantı konuğu oluyor. Şarkılarını, seri üretime bağlayarak hayranları ile buluşturan ve sadece Yalansa Yalan isimli şarkısının dahi üç farklı versiyonunu piyasaya sunan Gamze Akın, bu durumdan en çok radyoların yararlanacağını düşünüyor. Peki Gamze Akın kimdir?

Gamze Akın Kimdir?

Aslen Edirne’li olan ve 5 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya gözlerini İstanbul’da açan Gamze Akın 1983 doğumludur. İlkokul, orta okul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamasının sonrasında Londra’ya yerleşmiş ve profesyonel müzik yaşamına burada başlamıştır.

Gamze Akın kimdir sorusuna yanıt verirken, onun besteler yapan ve sahne çalışmaları bulunan ancak aynı zamanda eğitim sürecine de devam eden başarılı bir isim olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz. Londra Lewisham College İnformation Technology Practicioner bölümünden mezun olup, iş hayatına bu alandaki çalışmalarını da ekleyerek devam etmiştir.

Yine Londra’da iki yıl boyunca hem Şan, hem de Sanat Müziği eğitimi alan Gamze Akın, Güney Londra’da bulunan Türk Sanat Müziği korosuna katılmış ve burada solist olarak sahne almış başarılı bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Üzerinde uzun yıllar çalıştığı Yaktım isimli ilk albümünü Suat Aydoğan’ın teşviki ile 2011 yılında hayranları ile buluşturmuştur. Albümde toplam 11 şarkıya yer veren sanatçının, söz konusu şarkılarının 6 tanesi kendisine aittir.

19 Temmuz 2021 Pazartesi akşamı 21:00’da TR Radyo’da Almina iLe Nazar Boncuğu programı canlı yayınına katılacak olan Gamze Akın’dan, bu bilgilerin çok daha fazlasını alabilme şansını elde edebileceksiniz. Bu keyifli sohbeti sakın kaçırmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*