Özge Şafak TR Radyo’ya Konuk Oluyor

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Özge Şafak 14 Haziran 2021 Pazartesi akşamı 21:00’da TR Radyo‘da Almina iLe Nazar Boncuğu programının canlı bağlantı konuğu olacak. Onu hepimiz başarılı şarkıları, Yiğit Mahzuni ve Ceylan Koynat ile yaptığı düetler dolayısı ile oldukça yakından tanısak da yayında hem Özge Şafak kimdir, hem de Özge Şafak şarkıları hangileridir sorularının yanıtları hakkında detaylı sohbet gerçekleştireceğiz. Ancak gelin öncesinde Özge Şafak kimdir, onu daha yakından tanıyalım.

Özge Şafak Kimdir?

Özge Şafak, müziğe henüz 9 yaşında iken, sınıf öğretmeninin kendisine söylettiği şarkı ile başladı. Sesi öğretmeni tarafından çok beğenilen utangaç Özge, sonrasında öğretmenler odasında yine bir şarkı daha söyledi ve onu önce tüm öğretmenler dinledi. Ardından müzik öğretmeninden eğitim alması sağlandı ve büyükler korosuna katılarak sahnede ilk solo şarkısını seslendirdi. Ve tüm bunları daha 9 yaşındayken başardı.

Özge Şafak kimdir sorusunun yanıtı sonraki aşamada ailesinin desteği ile aldığı solfej ve bağlama eğitimleri ile devam etti. Ve Özge Bolu Güzel Sanatlar Lisesi’nden başarılı bir şekilde mezun oldu. Üniversite sınavlarında Müzik Öğretmenliği bölümünü birincilikle kazandı. Başarılı bir şekilde kazandığı bu bölümü de şeref öğrencisi olarak tamamladı. Başarıdan başarıya koşan Özge Şafak Master eğitimini ise Marmara Üniversitesi’nde detaylı bir tez hazırlayarak tamamladı. Bu tez YÖK tarafından yayınlanmıştır.

2012 yılında MEB tarafından atandığı İstanbul’daki okulda 2 yıllık görevini tamamlamasının ardından Viyana’ya 2014 yılında gitti. Burada bir konservatuarın jazz – keman bölümüne kabul edildi. Türkiye’de iken daha çok keman çalan Özge Şafak, Viyana’da genellikle şarkı söyledi. Aynı zamanda bir okulda öğretmenlik yapmaya da devam ediyor.

Özge Şafak Şarkıları

Özge Şafak, müzik piyasasına Roket isimli şarkı ile adım attı. Ardından sözü ve müziği kendisine ait olan, Issız Adam filminden esinlenerek hazırlamış olduğu Başka Bir Zamanda isimli şarkının akustik versiyonunu yayınladı.

Özge Şafak şarkılarına Yiğit Mahzuni ile yaptığı iki düet ile devam etti. Bunlardan ilki Yiğit Mahzuni’ye ait olan Gelmen Gerek isimli şarkıyken, diğer şarkı ise Özge Şafak’ın kendisine ait olan Aşk İle Meşk isimli şarkı oldu.

Özge Şafak şarkılarından bir diğeri de Ceylan Koynat ile yapılan düet Seven Böyle Mi Sever şarkısı oldu. Bu şarkının sözü ve müziği de Özge Şafak’ın kendisine aitti.

Özge Şafak – Geçmişi Araladım

Özge Şafak şarkıları arasında yer alan Geçmişi Araladım ise söz ve müziği Bilal Sonses’e ait bir şarkı. Bilal Sonses bu şarkıyı Yıldız Tilbe ile birlikte okumayı düşünürken Geçmişi Araladım Özge Şafak’a kısmet oldu. Şarkı Bilal Sonses tarafından yapılan vokal ile desteklendi.

Özge Şafak Geçmişi Araladım şarkısı, klibi ve çok daha fazlası için 14 Haziran 2021 Pazartesi akşamı 21:00’da TR Radyo’da Almina iLe Nazar Boncuğu programına hepinizi bekliyoruz. Bu keyifli sohbeti sakın kaçırmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*