Rojin, 30 Haziran 2020 Salı akşamı 21:00’da TR Radyo‘da, Almina iLe Nazar Boncuğu‘nun canlı bağlantı konuğu olacak. TR Radyo’da her Pazartesi ve Salı 20:00 – 22:00 saatleri arasında yayınlanmakta olan Almina iLe Nazar Boncuğu, her yayında farklı bir ünlü ismi ağırlıyor. Bu haftaki konuklar arasında Rojin de yer alıyor. Peki şarkıları çok beğenilen, kişiliği çok sevilen, çok başarılı işlere imza atan Rojin kimdir? Yayın öncesi kendisini biraz tanıyalım…

1980 yılında Adana’da, 5 çocuklu bir ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya gelmiş olan Rojin, Lise son sınıfa geldiğinde Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuarında Tiyatro bölümüne girme hakkını elde etmiştir. Ancak Adana’da Büyükşehir belediye başkanının değişmesi sonucu kapatılan konservatuardan Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümüne geçiş yapmıştır. Burada da Şan bölümünden yana bir tercih kullanarak eğitim hayatına devam etmiştir.

Devlet Tiyatrosu’nda sözleşmeli olarak çalışmaya başlayan ve yıllar sonra kadrolu olabilme hakkını elde eden Rojin, Hiner Saleem’in filminde rol almak isteyip de, bu doğrultuda kendisine izin verilmediğinde, Erzurum Devlet Konservatuarından istifa etmek zorunda kalmıştır.

2000 yılında yapmış olduğu Ya Hep Ya Hiç isimli albümü ile müzik piyasasına adım atan Rojin, 2008 yılında yapmış olduğu Güldünya isimli albümünde Şebnem Ferah’ın Sil Baştan isimli şarkısına yer vermiştir.

TRT 6’da 1 Ocak 2009 tarihi itibari ile Rojîname isimli sabah programını sunmaya başlayan Rojin, 13 Nisan 2009 itibari ile kendisine yapılan baskılara yenik düşüp bu programdan da istifa etmiş; çekimlere gitmemiştir.

Show TV’de yayınlanan Korolar Çarpışıyor isimli programa yarışmacı olarak katılan Rojin, elde etmiş olduğu başarı ile finalist olma hakkını kazanmıştır.

Gerek Türkiye; gerekse yurt dışında çok sayıda festival ve organizasyonda görev alan Rojin, çok sayıda tiyatro eserinde rol almış ve müzik ile tiyatro haricinde de insani yardım ve destek kampanyalarında görev almayı tercih etmiştir.

Katıldığı konserlerden elde etmiş olduğu gelirlerle 1999 Marmara ve 2011 Van depremlerinde açıkta kalan, sağlığını yitiren pek çok depremzedeye, gerek maddi, gerek tıbbi anlamda yardımcı olmuştur.

Van Benim Van’ım isimli proje ile Van’da yaşayan, eşinden boşanmış ve zor durumda olan kadınlara ve onların çocuklarına psiko sosyal ve maddi anlamda önemli yardımlarda bulunmuştur. 2014’te Kobani’de yaşanan savaşta mağdur olan insanlara ve göçmenlere yardımda bulummuş olan Rojin, Roboskili ailelere ve onların çocuklarına burs desteği de vermiştir. 3 Ağustos 2014 tarihinde Şengel’de ortaya çıkan vahşetle ailelerini ve yakınlarını kaybeden, tecavüze uğramış çocuklara yardım elini uzatmıştır. Rojin tarafından gerçekleştirilen bu destek kampanyasının adı New Life; Hello Tomorrow’dur.

30 Haziran 2020 Salı akşamı 21:00’da TR Radyo’da Almina iLe Nazar Boncuğu programına canlı bağlantı konuğu olarak katılacak olan Rojin’den, tüm bunların haricinde, çok daha önemli bilgiler edinmek; bu keyifli sohbeti kaçırmamak için TR Radyo’dan ayrılmayın.