Selenay, 8 Haziran 2020 Pazartesi akşamı 20:00 – 22:00 saatleri arasında TR Radyo‘da yayınlanacak olan Almina iLe Nazar Boncuğu‘nun canlı bağlantı konuğu olacak. Her Pazartesi ve Salı akşamı yayında olan Almina iLe Nazar Boncuğu, her yayınında farklı bir ünlü konuğu ağırlıyor. Bu konuklar arasına 8 Haziran 2020 Pazartesi akşamı 21:00’da eklenecek olan isim ise Selenay. Ve TR Radyo’nun yeni konuğu olacak.

TR Radyo’nun yeni konuğu Selenay, 17 Ocak 1998 doğumlu olup, müziğe keman çalmak sureti ile ortaokulda başlamıştır. Ardından Güzel Sanatlar lisesinde eğitim hayatını devam ettiren Selenay, üniversite eğitimini ise Türk Müziği bölümünü tercih ettiği Konservatuar’da sürdürmektedir.

Müzik dünyasına girişi 2020 Şubat ayı başlarında, Müsadenle isimli tekli çalışması ile olmuş ve ardından da Tarih Yazsın isimli şarkı ile piyasaların altını üstüne getirmiştir. Selenay’ın bu başarısının arkasında sadece almakta olduğu müzik eğitimi değil, aynı zamanda da söz yazarı ve besteci olması yer almaktadır.

Selenay’ın prodüktörü, aynı zamanda onun en yakın dostu olan Alp Vahit Alp’tir ve Müsadenle ve hemen arkasından da Tarih Yazsın şarkıları, kendisinin Ava Müzik isimli plak şirketi tarafından çıkartılmıştır.

Selenay hakkında daha detaylı bilgilere, 8 Haziran 2020 akşamı 21:00’da TR Radyo’da, Almina iLe Nazar Boncuğu isimli programda ulaşabilirsiniz. Bu keyifli sohbeti sakın kaçırmayın.