Soner Aldemir TR Radyo’ya Konuk Oluyor

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 1
    Share

Soner Aldemir 16 Haziran 2020 Salı akşamı TR Radyo‘da yayınlanacak olan Almina iLe Nazar Boncuğu isimli programın canlı bağlantı konuğu olacak. 20:00 itibari ile başlayan ve 22:00’a kadar devam eden Almina iLe Nazar Boncuğu, her Pazartesi ve Salı akşamı 21:00’da farklı bir ünlü konuğu ağırlıyor. Bu hafta ise TR Radyo’ya, ünlü şair ve sanatçı Soner Aldemir konuk oluyor.

Aydın Nazilli’de hayata gözlerini açan ve 5 yaşından itibaren İzmir’de yaşamak sureti ile İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini burada tamamlayan Soner Aldemir, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Askerliğini, yüksek öğrenimini tamamlamadan önce yapması dolayısı ile uzun dönem olarak Amasya’da tamamladı.

 

Finans ve muhasebe alanında uzun yıllar görev yapan Soner Aldemir, şiir ve şarkı sözleri yazmaya 1985 itibari ile başlamış olup, bu alanda pek çok ödüllü şiiri de bulunmaktadır. 1998 yılında İzmir’in özel radyolarından birinde her gece yayın alan ünlü sanatçı, 3.5 saat boyunca gece yayını yaptı ve bu işe 3 ay boyunca devam etti.

2001 yılında ilk bestesini yapan Soner Aldemir, ilk önce Halit Çelikoğlu; ardından da Bayram Durmaztuna ile tanışarak, ilk Deneme albümünü çıkarmaya karar verdi. Bu albüm içerisinde toplamda 10 şarkı bulunmakta olup, şarkıların her birinin söz ve müziği ünlü sanatçının kendisine aittir. Aöf’li – İmamın Oğlu adı ile demo olarak hazırlanan deneme albümü, o hali ile basılmış olmasına karşın oldukça beğenilmiştir.

2006 yılında Klipstar adlı Kanal 6’da yayınlanan yarışmaya katılan Soner Aldemir, 2008 yılında ise Ve Sen isimli ilk şiir kitabını piyasaya sürdü. Bu kitap içerisinde yer alan şiirlerin her biri şarkı sözü tadındaydı.

2016 yılı sonlarında Ex Aşkım Nerdesin isimli single’ini piyasaya süren Soner Aldemir, bu şarkının tanıtım çalışmalarını yapmaya devam ederken, 2019 yılında Yeniden albümü ile sevenlerinin karşısına çıktı ve hala, bu albümün yurt içi ve yurt dışı tanıtımlarını sürdürüyor. Bu tanıtım çalışmaları kapsamında konserler ve farklı etkinlikler yer alıyor.

TR Radyo’da yayınlanmakta olan Almina iLe Nazar Boncuğu programına 16 Haziran 2020 Salı akşamı 21:00’da konuk olacak olan Soner Aldemir’in tanıtım çalışmaları bu şekilde devam ediyor. Almina ve Soner Aldemir tarafından gerçekleştirilecek olan bu keyifli sohbeti kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*