Soner Aldemir, 17 Mayıs 2021 Pazartesi akşamı 21:00’da, yeniden TR Radyo’ya ve Almina iLe Nazar Boncuğu programına canlı bağlantı konuğu oluyor. Best Of Soner Aldemir isimli albümünü dinleyicilerinin beğenisine sunan başarılı isim ile gerçekleştireceğimiz keyifli sohbeti, şarkılarını ve Soner Aldemir kimdir sorusunun yanıtlarını sakın kaçırmayın.

Soner Aldemir Kimdir?

Aydın Nazilli’de dünyaya gelen ve yaşamını 5 yaşından itibaren İzmir’de sürdüren Soner Aldemir, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrenimini İzmir’de tamamlamış; ardından da Anado0lu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünü okumuş; bu bölümden 2002 yılında mezun olmuştur. Ancak askerlik sürecini üniversite eğitimini tamamlamadan önce yapmış olması dolayısı ile uzun dönem askerlik yapmıştır.

Uzun yıllar Muhasebe ve Finans alanlarında çalışan Soner Aldemir, 1985 yılında şarkı sözleri ve şiirler yazmaya başlamış olup, bu noktada pek çok ödüllü şiiri de bulunmaktadır. 1998 yılında İzmir’de özel bir radyoda gece yayınları yapan başarılı ismin, her biri 3.5 saat süren yayınları 3 ay boyunca devam etti.

İlk bestesini 2001 yılında yapan Soner Aldemir, Halit Çelikoğlu ve Bayram Durmaztuna ile tanışmasının sonrasında, içerisinde sözü ve besteleri kendisine ait olan 10 şarkılık demo albümünü piyasaya sürdü. Bu şarkılar tamamen amatör ruhla yapılmış olmalarına karşın, Aöf’li – İmamın Oğlu isimli albüm müzik severlertarafından oldukça beğenildi.

2006 yılında Kanal 6’da yayınlanan KlipStar isimli yarışmaya katılan ve 2008’de de Ve Sen isimli ilk şiir kitabını yayınlayan Soner Aldemir’in kitap içerisinde yer alan şiirlerinin her biri şarkı sözü tadında idi.

2016 yılında Ex Aşkım Nerdesin isimli single’ini müzik severlerle buluşturan Soner Aldemir, 2019yılında ise Yeniden albümünü hayranlarının beğenisine sundu. Sonrasında ise bu albümü yurt içi ve yurt dışında tanıtmaya, konserler vermeye başladı.

Ardından ise takvimler 2021 yılını gösterdiğinde bizler Soner Aldemir Best Of albümü ile buluştuk. Bu albüm içerisinde sanatçının şarkılarının remixleri ve enstrümantal hallerini de şarkılarla birlikte bulabilme şansına sahip olacaksınız.

Best Of Soner Aldemir albümü ve kendisi hakkında bilgileri TR Radyo dinleyenleri ile buluşturacak olan ünlü sanatçı, 17Mayıs 2021 Pazartesi akşamı 21:00’da Almina iLe Nazar Boncuğu programının canlı bağlantı konuğu olacak. Bu keyifli sohbeti sakın kaçırmayın.