Tuğba & Çağrı, 8 Mayıs 2021 Cumartesi akşamı 23:00’da, TR Radyo’da,Savaş’la Savaş Zamanı programının canlı bağlantı konuğu olacak. Kendileri ve çalışmaları hakkında detaylı bilgileri Savaş’la Savaş Zamanı programında anlatacak olan başarılı ikili Tuğba & Çağrı kimdir, isterseniz gelin yayın öncesinde haklarında biraz bilgi sahibi olalım.

Tuğba & Çağrı Kimdir?

Tuğba & Çağrı Türkiye kökenli olmalarına karşın, şu anda Avusturya’nın Viyana kentinde yaşamakta ve hem birlikteliklerini; hem de müzikal kariyerlerini burada devam ettirmektedirler. Çifti kendi özellerinde ayrı ayrı tanımak istersek de, Tuğba Yağmur kimdir ve Çağrı Beklen kimdir sorularına yanıt bulmamız gerekecektir.

Tuğba Yağmur Kimdir?

Tuğba & Çağrı ikilisinin kadın solisti olan Tuğba Yağmur, ilk müzik deneyimini henüz 9 yaşındayken, Kırşehir Koleji okul korosunda, solist olarak sahne alması ile yaşamıştır. Tuğba Yağmur’un Viyana’ya taşınması ortaokul döneminde olmuş ve Üniversiteyi burada, Viyana Üniversitesi’nde, Uluslararası İşletme bölümünde okudu. Bu arada Peter Svenson ve Yelda Kodallı gibi değerli isimlerden Şan eğitimi aldı.

Çağrı Beklen Kimdir?

Tuğba & Çağrı ikilisinin erkek solisti olan Çağrı Beklen ise gitar çalmaya ilk başladığında henüz 9 yaşındaydı. İlk zamanlar, aralarında Gökalp Ergen ve Aytun Gelgin’in de bulunduğu gruplarda Rock müzik yaptı.

Çağrı Beklen, 18 yaşında Viyana’ya taşındı ve burada Klasik Kompozisyon ve Caz Gitar eğitimleri aldı. Kendisinin, Türkiye’de bulunan tiyatro eserlerinde toplamda 40’ın üzerinde müzik çalışması bulunmakta olup; bu alanlarda ödülleri de vardır.

Kocaeli Üniversitesi Müzik bölümünde 4 yıl eğitmenlik yapmış olan Çağrı Beklen, şimdilerde ise Viyana’da Franz Schubert Konservatuarında Film Müziği eğitimleri vermektedir.

Tuğba & Çağrı Viyana’da birlikte yaşamakta ve aynı zamanda birlikte çalışmaktadırlar. Caz ağırlıklı Beklen Band grubunda da birlikte görev yapmakta olan ikili bu grupla konserler de vermektedirler.

Tuğba & Çağrı’yı 8 Mayıs 2021 Cumartesi akşamı saatleriniz 23:00’ı gösterdiğinde TR Radyo‘da, Savaş’la Savaş Zamanı’nda dinleme olanağına sahip olabilir ve haklarında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu keyifli yayını sakın kaçırmayın…